Przeguby - zły montaż

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

maxior21
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 72
Rejestracja: pt mar 28, 2014 14:52

Przeguby - zły montaż

Post autor: maxior21 » ndz kwie 27, 2014 12:03

Witam.
Piszę tutaj pewien problem odnoszący się do półosi lewej w Golfie 4.
Byłem świadkiem jak mechanik zakładał przegub zewnętrzny na wyjętej półosi. Wałek został oczyszczony, smar w przegub włożony, zabezpieczenie nałożone, guma i podkładki i wszystko. Kiedy zobaczyłem jak mechanik nabija przegub złapałem się za głowę bo mi się wydaje że tak nie powinien robić bo teraz kolega ma tego skutki ale sami to ocenicie.
Mechanik oparł na stole przegub wewnętrzny w pionie oczywiście i nałożył od góry przegub zewnętrzny i go wbijał. Kiedy wszystko złożył kolega jadać słyszy tak terkotanie, pykanie jak jedzie na wprost. Ja stwierdziłem, że podczas nabijania przegubu zewnętrznego uszkodził przegub wewnętrzny po przecież on równo dolegał do blatu stołu i jakby nie patrzył uderzył od góry młotkiem.
Czy dobrą stawiam diagnozę, że uszkodził przegub wewnętrzny?
Jest jakaś szansa sprawdzenia go (przegubu)?



bioly05011
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2828
Rejestracja: ndz lut 13, 2011 21:36
Lokalizacja: Rzepin

Przeguby - zły montaż

Post autor: bioly05011 » ndz kwie 27, 2014 13:57

w sumie nic nie powinno się stać jak postawił półoś w pionie na stole półoś oparła się o stół nie obciążając przegubu chyba że coś uszkodził coś w zewnętrznym przy wbijaniu mógł koszyk pęknąć ale nigdy młotkiem jak już to miedzią ale to terkotanie wcale nie musi dochodzić z tego półoś wszystko dokręcone może i nawet klocki inaczej w kopycie się ułożyły przypadek taki miałem w polo po demontażu i wymianie manszety samej też było terkotanie po ponownym rozebraniu i złożeniu to samo dopiero jak wyczyściłem kopyto by klocki swobodnie chodziły jak ręką odjął


Sprzedam części do pomp wtryskowych,całe pompy 110afn,90 1z, 90 Z górnym przelewem,pompa renault 1.9dti tłok 11

Awatar użytkownika
xXAdiXx
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 186
Rejestracja: pt sie 19, 2011 08:37
Lokalizacja: Śląsk

Przeguby - zły montaż

Post autor: xXAdiXx » ndz kwie 27, 2014 20:28

Maxior prościej będzie jak podniesiecie caly przód auta (koła w górę) odpalasz 1 i sluchacie;)



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14139
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Przeguby - zły montaż

Post autor: Michał_1977 » pn kwie 28, 2014 16:11

maxior21 pisze:słyszy tak terkotanie, pykanie jak jedzie na wprost
Jeśli mechanik faktycznie zmienił ori zabezpieczenie na zamiennik,to mogło dojść do tego,że słabo trzymało i puściło,a dzięki temu półoś prawie całkiem się wysunęła z przegubu.
Dziś rano poprawiałem po dwóch fachowcach identyczną przypadłość w Nissanie Almerze tylko tam waliło przy jeździe na wprost i podczas skrętu w jedną stronę ,ale nie pamiętam już w którą...


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Napędowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości