Wyskakujący wsteczny

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

paula5018
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: śr gru 18, 2013 21:22

Wyskakujący wsteczny

Post autor: paula5018 » śr gru 18, 2013 22:31

Witam, jestem posiadaczką golfa III cabrio 1,6 rocznik 97, przebieg około 140 tys. Był już u kilku mechaników i słyszałam różne opinie o sprzęgle, jedni mówią, żeby wymieniać, inni że jest ok. Dodam, że sprzęgło jest jakby wysoko usytuowane, ale nie wydaje mi się, żeby cokolwiek się z nim działo, jeden z mechaników powiedział, że "bierze w połowie". Wiadomo wymiana takiego sprzędła to około 800 zł... A do tego kolejnym problem jest skrzynia biegów, tu już mechanicy są bardziej jednogłośni. Wszystkie biegi wchodzą normalnie, bez większych problemów, no może odrobinkę ciężej, ale myślę, że to kwestia przesmarowania. Jedynym problem jest wsteczny...Jeśli cofam słychać charakterystyczne stukanie, przy większej prędkości bieg "wypada". Myślicie, że na prawdę trzeba wymieniać całą skrzynię na nową? To są ogromne koszta, a jeśli do tego faktycznie dojdzie sprzęgło, to tylko trzymać się za kieszeń. Póki co mechanik powiedział, żeby normalnie jeździć, bo w sumie niewiele się cofa, ale jednak jest to niepokojące, jaką mam pewność, że za chwilę nie będę mogła w ogóle wrzucić jakiegoś innego biegu. Bardzo proszę o opinie na ten temat...
Pozdrawiam :)



Awatar użytkownika
Alexldz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 102
Rejestracja: ndz kwie 14, 2013 11:44
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Wyskakujący wsteczny

Post autor: Alexldz » śr gru 18, 2013 22:41

Zakładam, że masz ten mocniejszy silnik o mocy 101KM? Bo tylko wtedy te koszta mogą być takie jak mówisz...
Co do skrzyni to może być wina wybieraka...


Tak, jestem dziewczyną i tak, tuninguję swoje auto.
A to moja działka: Event Garage - klik!

paula5018
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: śr gru 18, 2013 21:22

Wyskakujący wsteczny

Post autor: paula5018 » śr gru 18, 2013 22:53

Tak, 101 KM. Tylko jeśli byłoby to winą wybieraka, to byłoby słychać te stukania?? To na prawdę nie są jakieś tam sporadyczne stuknięcia, tylko za każdym razem i tylko przy cofaniu, głośne i wyraźne, niestety...



Awatar użytkownika
Alexldz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 102
Rejestracja: ndz kwie 14, 2013 11:44
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Wyskakujący wsteczny

Post autor: Alexldz » czw gru 19, 2013 14:31

Gdzieś czytałam, że to może być wina koła zębatego wstecznego biegu w skrzyni. Ile w tym prawdy to nie wiem. Najlepiej gdyby się ktoś bardziej rozeznany w temacie wypowiedział.

Najlepiej by było jakiegoś dobrego specjalistę od skrzyni, który by to wymienił - na pewno mniejszy koszt niż wymiana całej skrzyni.
A skąd Ty jesteś?


Tak, jestem dziewczyną i tak, tuninguję swoje auto.
A to moja działka: Event Garage - klik!

Awatar użytkownika
areczek0000000
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 629
Rejestracja: czw sty 19, 2012 19:12

Wyskakujący wsteczny

Post autor: areczek0000000 » czw gru 19, 2013 20:03

wsteczny bieg do wymiany.


Miarą inteligencji człowieka jest odpowiednie rozumowanie
https://auto-doctorek.jimdo.com/

paula5018
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: śr gru 18, 2013 21:22

Wyskakujący wsteczny

Post autor: paula5018 » czw gru 19, 2013 22:30

Aktualnie mieszkam w Gdańsku, ale niestety nie znam tu jakiegoś dobrego mechanika, który by nie oszukał i naciągnął...



Awatar użytkownika
Alexldz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 102
Rejestracja: ndz kwie 14, 2013 11:44
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Wyskakujący wsteczny

Post autor: Alexldz » czw gru 19, 2013 22:38

paula5018 pisze:Aktualnie mieszkam w Gdańsku, ale niestety nie znam tu jakiegoś dobrego mechanika, który by nie oszukał i naciągnął...
No to niestety nie pomogę ze znalezieniem specjalisty. W Łodzi bądź okolicach bym pomogła w tej kwestii.


Tak, jestem dziewczyną i tak, tuninguję swoje auto.
A to moja działka: Event Garage - klik!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Napędowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości