Golf mk3 1.9tdi afn problem ze sprzeglem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
gniochu
ZADYMIAKA
ZADYMIAKA
Posty: 1252
Rejestracja: sob paź 01, 2005 13:45
Lokalizacja: słup"GS"k
Kontakt:

Golf mk3 1.9tdi afn problem ze sprzeglem

Post autor: gniochu » pn wrz 16, 2013 17:31

Dzisiaj jadąc swoim golfem nagle wpadl mi pedal sprzegla w podłogę i od tamtego momentu nie mogę wbic zadnego biegu. Przy odpalonym silniku kiedy wciskam pedal slysze jakies tarcie jakby cos o cos obcieralo plyn hamulcowy zrobil sie czarny jak samochod jest odpalony i nie wciskam sprzegla wszystko jest ok nie wydobywaja sie zadne dziwne dzwieki. Dodam ze okolo 4 miesiecy temu wymienialem docisk sprzegla na nowy razem z tarcza i lozyskiem czy ktos mial podobny problem?
Wysyłane z mojego GT-N7100 za pomocą Tapatalk 2



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14139
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Golf mk3 1.9tdi afn problem ze sprzeglem

Post autor: Michał_1977 » śr wrz 18, 2013 06:24

Wykręć wysprzglik ze skrzyni i wsadź tam palucha.Spróbuj wyczuć jaki skok jałowy ma łapa dociskowa sprzęgła.Z tego co kojarzę,to powinna mieć tego luzu ok.1,5-2cm.
Tak czy siak,jak piszesz,że dochodzą dziwne dźwięki,to nic dobrego nie wróżę i przypuszczalnie skrzynia będzie do zdjęcia...Najprawdopodobniej,rozleciało się łożysko dociskowe.


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
gniochu
ZADYMIAKA
ZADYMIAKA
Posty: 1252
Rejestracja: sob paź 01, 2005 13:45
Lokalizacja: słup"GS"k
Kontakt:

Re: Odp: Golf mk3 1.9tdi afn problem ze sprzeglem

Post autor: gniochu » śr wrz 18, 2013 15:04

Michał_1977 pisze:Wykręć wysprzglik ze skrzyni i wsadź tam palucha.Spróbuj wyczuć jaki skok jałowy ma łapa dociskowa sprzęgła.Z tego co kojarzę,to powinna mieć tego luzu ok.1,5-2cm.
Tak czy siak,jak piszesz,że dochodzą dziwne dźwięki,to nic dobrego nie wróżę i przypuszczalnie skrzynia będzie do zdjęcia...Najprawdopodobniej,rozleciało się łożysko dociskowe.
Dzisiaj wykrecilem wysprzeglik i niby jest ok ale nie ma jakby to powiedziec... mocy tzn ze tloczek wciskam bez wiekszego problemu a jak wsadzilem palca w otwor to czuje lape czyli jest tu gdzie byc powinna natomiast jako takiego ruchu jej nie czuje moze zbyt mala sila na nia dzialalem a co do tarcia to nie jest to jakis metaliczny dzwiek tylko lekko stlumiony jakby do rozpedzonej tarczy sprzegla tzn jej czesci ciernej przylozyc srubokret lub cos podobnego.

Wysyłane z mojego GT-N7100 za pomocą Tapatalk 2



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14139
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Golf mk3 1.9tdi afn problem ze sprzeglem

Post autor: Michał_1977 » czw wrz 19, 2013 20:57

Pręcik w wysprzęgliku wciśniesz bez jakiegoś wielkiego wysiłku.
Mi to wygląda na łożysko,czyli j/w napisałem.
Wejdź pod auto,odkręć blachę od skrzyni (przy misce olejowej) i zerknij do środka,czy nie leżą tam jakieś kawałki metalu i plastiku.Jak leżą,to drzyj skrzynię.


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
gniochu
ZADYMIAKA
ZADYMIAKA
Posty: 1252
Rejestracja: sob paź 01, 2005 13:45
Lokalizacja: słup"GS"k
Kontakt:

Re: Odp: Golf mk3 1.9tdi afn problem ze sprzeglem

Post autor: gniochu » pn wrz 23, 2013 18:05

Michał_1977 pisze:Pręcik w wysprzęgliku wciśniesz bez jakiegoś wielkiego wysiłku.
Mi to wygląda na łożysko,czyli j/w napisałem.
Wejdź pod auto,odkręć blachę od skrzyni (przy misce olejowej) i zerknij do środka,czy nie leżą tam jakieś kawałki metalu i plastiku.Jak leżą,to drzyj skrzynię.
Jak tylko wrócę do domu zobaczę czy to łożysko. Bo oprócz tego z objawów które się u mnie pojawiły co można jeszcze stwierdzić że padło?

Wysyłane z mojego GT-N7100 za pomocą Tapatalk 2



Awatar użytkownika
jpatryk125
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 254
Rejestracja: czw sty 06, 2011 19:20
Lokalizacja: Kamienna Góra

Golf mk3 1.9tdi afn problem ze sprzeglem

Post autor: jpatryk125 » pt wrz 27, 2013 20:02

Kolego.
Miałem taki sam przypadek (ten sam silnik AFN), tzn. wpadł pedał sprzęgła.

U mnie sprawa wyglądała tak, że pękł popychacz pompy sprzęgła, która znajduje się w środku auta i jest połączona z pedałem sprzęgła.
Musisz wsadzić głowę pod pedały(najlepiej wyjmij fotel)aby to sprawdzic

Dla jasności załączam rysunek poglądowy.(uszkodzony element zaznaczyłem na czerwono)Obrazek

Pozdrawiam i powodzenia



Awatar użytkownika
gniochu
ZADYMIAKA
ZADYMIAKA
Posty: 1252
Rejestracja: sob paź 01, 2005 13:45
Lokalizacja: słup"GS"k
Kontakt:

Re: Odp: Golf mk3 1.9tdi afn problem ze sprzeglem

Post autor: gniochu » pt wrz 27, 2013 20:18

Sprawa rozwiazana niestety nie obylo sie bez wytargania skrzyni ale na szczescie w nieszczesciu pekla tylko lapa sprzegla.

Wysyłane z mojego GT-N7100 za pomocą Tapatalk 2



ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Napędowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości