Dziwne grzechotanie przy przyśpieszaniu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
NETWolF
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: czw mar 28, 2013 20:52
Lokalizacja: Pruszków

Dziwne grzechotanie przy przyśpieszaniu

Post autor: NETWolF » pt sie 09, 2013 19:05

Od tygodnia jestem w górach, gdzie co chwila podjeżdża się na jakieś wzniesienie. Dopiero tutaj właśnie zauważyłem, że gdy przyśpieszam pod górkę, słychać dziwne charczenie / klekotanie / grzechotanie.

Trochę to poobserwowałem i dzieję się tak głównie przy jeździe pod górę, gdy wcisnę sprzęgło to odgłos ustaje, jak sprzęgło jest wciśnięte i dodam gaz nie ma tego charczenia. W momencie gdy odpuszcze sprzęgło i zaczynam znowu przyśpieszać to pojawia się ponownie.

Dodam jeszcze, że osiągi, spalanie itp jest bez zmian i nie ma też szarpania podczas przyśpieszania.

Generalnie słychać to dzwonienie przy większym wysiłku silnika. Wczoraj zrobiłem z kolegą test i ruszałem z II, III i IV biegu - gdy samochód wolno jechał i dodawałem gaz - było to słychać, czyli występuje na różnych biegach.



serr75
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: wt gru 06, 2011 22:02

Dziwne grzechotanie przy przyśpieszaniu

Post autor: serr75 » pn sie 12, 2013 12:50

Mam identyczny problem co ty. Niekiedy przez kilka dni nie grzechocze a ostatnio codziennie słysze ten dzwięk . Boje się że mogą to być panewki a wtedy kaplica :banghead: .Jak ktoś miał podobny problem niech się podzieli doswiadczeniami,.
Ostatnio zmieniony pn sie 12, 2013 14:55 przez serr75, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
NETWolF
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: czw mar 28, 2013 20:52
Lokalizacja: Pruszków

Dziwne grzechotanie przy przyśpieszaniu

Post autor: NETWolF » pn sie 12, 2013 14:17

U mnie na 90% dźwięk dobiega z silnika. Wczoraj podczas testu z kolegą sprawdziliśmy to na słuch przy otwartej masce.

Dlaczego uszkodzona panewka/panewki to kaplica? Nie można ich wymienić?

Ja na początku myślałem że to sprzęgło, ale raczej odpada, bo dźwięk jest tylko podczas przyśpieszania, a gdy np. hamuje silnikiem przez redukcje biegów - nie ma takiego dzwonienia.



serr75
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: wt gru 06, 2011 22:02

Dziwne grzechotanie przy przyśpieszaniu

Post autor: serr75 » pn sie 12, 2013 14:57

To tak samo jak u mnie. Autko własnie dałem do mechanika i ma zrobić małe testy . Jak znajdzie usterke to zaraz dam znać w temacie. :helm:
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
NETWolF
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: czw mar 28, 2013 20:52
Lokalizacja: Pruszków

Re: Dziwne grzechotanie przy przyśpieszaniu

Post autor: NETWolF » sob sie 24, 2013 18:56

Byłem dzisiaj u mechanika. WG niego uszkodzony jest czujnik spalania stukowego.

Po odłączeniu go i jeździe grzechotanie widocznie wzrosło. Po ponownym podłączeniu zmniejszyło się.

Więc nie są to panewki ani nic z wnętrza silnika :cool:

Więc wymieniać go czy nie? Mechanik powiedział, że można z tym jeździć. A wy jak myślicie? Po drugie jeżeli wymieniać to chyba BOSCH coś takiego produkuje. Znalazłem 2 różne nr części:
Czujnik spalania stukowego BOSCH 0 261 231 146
Czujnik spalania stukowego BOSCH 0 261 231 145
Który będzie odpowiedni do mojego modelu? Czy jest dużo roboty z wymianą? Np. z dokręceniem odpowiednim momentem obrotowym?



serr75
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: wt gru 06, 2011 22:02

Dziwne grzechotanie przy przyśpieszaniu

Post autor: serr75 » pn sie 26, 2013 14:36

Też byłem u mechanika i powiedział mi jak tobie , że to spalanie stukowe . Poradził żebym zatankował dobre paliwo i wtedy sprawdził czy słychać te dzwięki. Zatankowwałem na shelu extra nitro + i dalej słychać grzechotanie :chytry: Powiedział mi też że to nie są panewki bo słyszalne by to było przy przygazowaniu na biegu jałowym . Jak byś zmieniał ten czujnik to daj znać czy to pomogło :pub:
ps: w którym miejscu znajduje się ten czujnik?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Napędowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości