golf IV sdi sprzęgło nie działa, opór przy wciskaniu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

golfik71
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 94
Rejestracja: śr sty 04, 2012 23:22
Lokalizacja: wroclaw

golf IV sdi sprzęgło nie działa, opór przy wciskaniu

Post autor: golfik71 » pn kwie 08, 2013 22:00

Witam Kolegów

Pacjent to mk4 1.9 SDI. Podczas jazdy ni stąd ni zowąd sprzęgło wpadło w podłogę, przestało wysprzęglać. Wyciągnąłem je ręką i od tamtej pory jest w połowie pedału opór (jak na hamulcu) i sprzęgło nie działa kompletnie. Mechanik stwierdził że do wymiany sprzęgło. Może i bym w to uwierzył, lecz sprzęgło w tym aucie to była żyleta, 0 objawów zużycia, nie ślizgało, brak objawów koła brak drżenia itp, łapało dobrze, samochód płynnie ruszał nie szarpał, auto praktycznie od niskiego przebiegu w rodzinie od wielu wielu lat, nie katowane (w końcu nie da się skatować sdi...).

Oglądałem wysprzęglik, nie zauważyłem przy nim wycieków. Za jakąkolwiek pomoc będę bardzo wdzięczny. Czy przy zużytym sprzęgle nie da się go wycisnąć ? Ten cały jakby tłoczek czy mechanizm który powinien się poruszać pod wpływem naciskania pedału stoi w miejscu mimo że ręką bez problemu mogę nim poruszać.

pozdrawiam i z góry dziękuję za odzew :bajer:



biegi444
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: wt kwie 02, 2013 13:47

golf IV sdi sprzęgło nie działa, opór przy wciskaniu

Post autor: biegi444 » wt kwie 09, 2013 11:44

akurat jestem po wymianie sprzegla i mialem taka sytuacje poneiwaz sprzeglo mialem zapowietrzone . sprobuje je odpowietrzyc jezeli pomoze to musisz dojsc dlaczego sie zapowietrzylo



Vii
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 978
Rejestracja: śr paź 21, 2009 13:54
Lokalizacja: Kalisz

Re: golf IV sdi sprzęgło nie działa, opór przy wciskaniu

Post autor: Vii » wt kwie 09, 2013 18:07

Kolego nie szukaj problemu daleko po prostu zwyczajnie spieprzył Ci sie wysprzeglik, skoro jest hydraulika tzn jedno, ze z walniętym wysprzęglikiem raczej tego sprzegla nie ruszysz. A ten mechanik to widac fachowiec jak i 3/4 mechaników fachowców i naciągaczy. Jak sie człowiek nie orientuje to robią z nim co chca tak jak mi chcieli wyciągać magla i wkładać nowego, a ja widziałem tylko walnięty krzyżak haha. Pozdroooossss i działaj :bigok:



golfik71
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 94
Rejestracja: śr sty 04, 2012 23:22
Lokalizacja: wroclaw

golf IV sdi sprzęgło nie działa, opór przy wciskaniu

Post autor: golfik71 » sob kwie 13, 2013 12:38

wysprzeglik jest cały, walnęło faktycznie coś w skrzyni, bo dlaczego za pierwszym razem pedał sprzęgła wpadł w podlogę i trzeba było go rękami wyciągać, domyślam się już co to może być jednakże nie jest to sprzęgło.

Ma ktoś może instrukcje jakieś do golfa albo z elsy screena nt demontazu skrzyni biegow w 1.9 sdi ? Kurde baza do vw elsy za dużo zajmuje a chciałbym dziś bądź jutro się zabrać za jej demontaz... Mogę się odwdzięczyć screenami z elsy do audi :helm:



Awatar użytkownika
souler
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2515
Rejestracja: pn gru 12, 2005 15:04
Lokalizacja: Zabrze/Ruda Śląska
Kontakt:

golf IV sdi sprzęgło nie działa, opór przy wciskaniu

Post autor: souler » sob kwie 13, 2013 13:41

nie mozesz najpierw zdemontowac wysprzeglika i obejrzec? on sie rozszczelnia od strony dzwona i nie widac tego z zewnatrz. to tylko 2 sruby.


Był Dzik Power Diesel, jest Astra Turbo

golfik71
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 94
Rejestracja: śr sty 04, 2012 23:22
Lokalizacja: wroclaw

Re: golf IV sdi sprzęgło nie działa, opór przy wciskaniu

Post autor: golfik71 » sob kwie 13, 2013 18:01

czytałem trochę tematów o wysprzegliku ale nikt nie miał objawu takiego że nagle pedał sprzęgła wpadł w glebe późniejsze objawy tak. Wymontuje go i sprawdze ale i tak jestem przekonany że bez wyciagniecia skrzyni sie nie obejdzie. rozmawiałem z kimś kto miał identyczny problem i pękło mu coś w skrzyni jakaś łapa czy coś nie pamiętam jak on to nazwał. Też pedał mu wpadł (bo coś pękło tam) a potem jak wyciągnął to byl twardy i sprężynował no i już nie działał. Jutro zabieram się za robotę od rana, i z pewnością sprawdzę wszystko byle by tylko nie ściągać skrzyni, bo w końcu komu by sie chciało na darmo ale jak mus to mus :popcorn:

znalazłby ktoś schemacik sdi z demontarzu skrzyni? :food:



boniek1118
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: śr lis 25, 2015 22:14

golf IV sdi sprzęgło nie działa, opór przy wciskaniu

Post autor: boniek1118 » śr lis 25, 2015 23:38

Witam.Możesz mi napisać co było winowajcą w twoim sprzęgle bo mam identyczne objawy ?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Napędowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości