Problem ze zmiana biegow

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Lesiup
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: ndz kwie 07, 2013 21:53

Problem ze zmiana biegow

Post autor: Lesiup » ndz kwie 07, 2013 22:55

Witam , mam taki problem ...
Podczas jazdy biegi mi ciezko wchodza , nieraz nawet to nie moge wrzucic biegu, przewaznie ten problem wystepuje z 1,2 czasami z 3 ... z 4 i 5 jest w miare dobrze
Gdy silnik zgaszony Biegi tez ciezko wchodza az slychac Ze cos tam w skrzyni przeskakuje ... Na postoju to musze tez troche pomanewrowac biegami zeby przykladowo wsteczny sie wbil np.(Daje R nie wchodzi , wrzucam 1 lub inny bieg i wtedy moge R WRZUCIC)
Gdy po dluzszej przerwie gdzies jade (zimny silnik) biegi przez ok 10-15 min chodza dobrze Później to juz koszmar
Czy przyczyna moga być synchronizatory czy tez moze olej ???



Awatar użytkownika
q601
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 62
Rejestracja: czw lip 14, 2011 22:21

Problem ze zmiana biegow

Post autor: q601 » pn kwie 08, 2013 00:17

Możliwe, że masz mało oleju, a poza tym widać, że Twoja skrzynia jest już dosyć zmęczona.


MK2 tdi http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=570390" onclick="window.open(this.href);return false;

.Gandal.2013
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: sob lut 16, 2013 22:29

Problem ze zmiana biegow

Post autor: .Gandal.2013 » pn kwie 08, 2013 13:53

polecam zmienić kulkę zmiany biegów na mechanizmie i wymienić plastykowe elemęty na gruszce drążka zmiany biegów .Powinno się poprawić



slpy_22
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: ndz lut 19, 2012 11:59

Problem ze zmiana biegow

Post autor: slpy_22 » pn kwie 08, 2013 22:10

witam ostatnio moj znajomy mial podobny problem i okazalo sie ze pekla poducha pod skrzynia po wymianie wszystko pieknie chodzi :okej:



Awatar użytkownika
Johnatan
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2555
Rejestracja: sob sty 02, 2010 20:55
Lokalizacja: Wielkopolska, Gostyń PGS
Kontakt:

Problem ze zmiana biegow

Post autor: Johnatan » wt kwie 09, 2013 06:56

szukaj luzów na cięgnach... nie może być luzów... gdy je znajdziesz idz do sklepu i powiedz chce to to to i tamto. wymień, gdy się nie poprawi to rozlącz opaskę łączącą drążek w tunelu z mechanizmem cięgien koło skrzyni biegów... ale tylko popuść żeby było lużno... wrzuć ręką na skrzyni biegów wsteczny aż usłyszysz charakterystyczne klik... i niech twoj kolega tez zrobi to z gałka zmiany biegów i niech ja trzyma na tym wstecznym.. skręć wtedy opaskę w tunelu łącząc obydwa elementy i masz wtedy wyregulowane biegi... gdy nie uda ci się to zrobić to twój kolega źle ma wrzucony wsteczny na gałce.. za mocno do przodu, za mocno do tyłu za mocno na lewo lub prawo.. a te 0,5cm robi różnice... Biegi są idealnie ustawione wtedy gdy 1nka wchodzi bez problemu gdy auto się toczy...


http://adven-vksh.ru/14f20" onclick="window.open(this.href);return false;

Lesiup
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: ndz kwie 07, 2013 21:53

Problem ze zmiana biegow

Post autor: Lesiup » czw kwie 25, 2013 23:28

Nie chce zakładać nowego tematu wiec zapytam tutaj...

Jaki olej wlac do skrzyni biegów ? Golf II 1.3 Cl Skrzynia 5 biegowaa
I ile mniej-więcej tego oleju tam wchodzi



władek111
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 209
Rejestracja: pt sty 06, 2012 16:40
Lokalizacja: DSW

Problem ze zmiana biegow

Post autor: władek111 » pt kwie 26, 2013 07:02

75w-90 gl4 wchodzi 3.1 l.



kaszysz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pn lis 29, 2010 17:32

Problem ze zmiana biegow

Post autor: kaszysz » ndz kwie 28, 2013 01:47

Podpinam się pod temat, problem u mnie jest z jednym Cięgnem które nie do końca odbija jedną część przy zmianie biegu. Na rysku ta część przedstawiona jest kolorem czerwonym, nie odsuwa się do końca, i kolejna część zaznaczona kolorem żółtym nie może luźno przesuwać się po plastikowej szynie przez co bieg nie chce wejść. Załączam zdjęcie i liczę na jakieś konstruktywne uwagi. Dodam jeszcze że podczas wrzucania wstecznego co 2 zmianę biegu m/w występuje specyficzny dźwięk źle wrzuconego biegu (zgrzyt).

Obrazek



Lesiup
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: ndz kwie 07, 2013 21:53

Problem ze zmiana biegow

Post autor: Lesiup » wt maja 07, 2013 22:18

No wiec tak , wymieniałem olej w mej skrzyni biegów , jest mała róznica ... ale bardzo mala
Ostatnio zauwazylem ze przy puszczaniu sprzegla cos pisczy co to moze byc ???
Co proponujecie jeszcze zrobic by biegi bylo lepiejj wrzucac , co moze byc jescze tego przyczyna?

A i jeszcze jedno wymieniłem czujnik wstecznego na nowiusienki , bo stary sie zepsuł i nadal nie chca sie wlaczyc swiatla na wstecznym , żarówki wszysko ok ! co to moze byc?



Lesiup
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: ndz kwie 07, 2013 21:53

Problem ze zmiana biegow

Post autor: Lesiup » czw maja 09, 2013 20:47

Czy ktoś ma jakis pomysł , czy nie ma szans /



Lesiup
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: ndz kwie 07, 2013 21:53

Problem ze zmiana biegow

Post autor: Lesiup » wt cze 04, 2013 18:42

Otóż wiem co jest spowodowane ciężką zmiana biegów i zgrzytami ...

Kończące sie sprzęgło powoduje te "Dolegliwości" ...

Podkreciłem troche linke sprzegła biegi wchodza lepiej ,tylko ze sprzegło bierze bardzo wysoko , czasami cos zgrzytnie , Ale bede jeździł puki sie całkiem nie wykończy bo narazie nie stac mnie na wymiane , Dzieki za pomoc i Pozdrawiam ;)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Napędowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości