po przejechaniu odcinka biegi ciezko wchodza

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

prezes0071
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: sob sty 12, 2013 19:10
Lokalizacja: Szczecin

po przejechaniu odcinka biegi ciezko wchodza

Post autor: prezes0071 » ndz mar 03, 2013 01:36

Witam,
Mam problem z moją golfiną a mianowicie po przejechaniu na trasie odcinka okolo 30km biegi zaczynaja bardzo ale to bardzo ciezko wchodzic praktycznie trzeba z calej sily je wciskac. Dodam ze jest to odcinek przejechany na piatym biegu z predkoscią 100-110. Jezeli chodzi o jazde po miescie czy tez jazde na krotkich odcinkach nie ma problemu biegi pieknie plynnie jednym palcem wchodzą. Dodam ze czasami jak wrzuce wsteczny to jest zgrzyt ale nie zawsze. Do tego dochodzi dziwny dzwiek przy wrzucaniu pierwszego biegu ale tez nie zawsze zazwyczaj wlasnie po przejechaniu dluzszego odcina na trasie. Jest to takie głuche pukniecie, ktore wystepuje kiedy np podjezdzam do swiatel i redukuje bieg a pozniej wbijajac jedynke pojawia sie to pukniecie. Pukniecie to swoją drogą najgorsze to te biegi jest z nimi jakas masakra na trasie... samochod kupilem 2 miesiace temu i wymienilem w nim caly komplet kolo dwumasowe, sprzeglko, docisk, wysprzeglik. Wymiana byla robiona u najlepszego mechanika w moim miescie wiec raczej powinno to byc dobrze zmontowanee chociaz mechanik po wlozeniu jeszcze odpowietrzal sprzeglo bo cos dziwnie chodzilo i po oddaniu mi auta dalej jakos te sprzeglo jest takie miekkie a lapie przy samej desce, lekko oderwe noge od deski i juz auto rusza... nie wiem czy tak ma byc czy nie czy wina lezy gdzies w skrzyni czy moze w tym wysprzegliku bo slyszalem rozne opinie ze niby malo oleju w skrzyni ze juz wypracowany i przy rozgrzaniu robi sie rzadki ze niby cos nie tak z wysprzeglikiem ze pompka moze nie dawac rady ( pompka sprzegla nie byla wymieniana) nie wiem co juz o tym myslec... auto potrzebuje zrobic poniewaz jezdze do danii wiec musi byc mega sprawne... przepraszam za dlugi post... prosze o jakies sugestie co to moze byc poniewaz zaden mechanik niczego nie jest pewien i wymyslaja rozne historie... sugestie takie rnajbardziej realne bo nimi bede sie sugerowal u mechanika wiec nie chce wydac pieniedzy na zbedne rzeczy... z gory dziekuje ;)



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

po przejechaniu odcinka biegi ciezko wchodza

Post autor: Haki » ndz mar 03, 2013 11:46

Przy okazji wymiany tego co napisałeś - aż się dziwię ,że mechanik nie zmienił oleju w skrzyni na świeży i pełen syntetyk ....
Zrób to - koszta niewielkie ale u wielu kolegów , w tym i u mnie przyniosły duże korzyści ...


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

Awatar użytkownika
souler
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2515
Rejestracja: pn gru 12, 2005 15:04
Lokalizacja: Zabrze/Ruda Śląska
Kontakt:

po przejechaniu odcinka biegi ciezko wchodza

Post autor: souler » ndz mar 03, 2013 14:12

wysprzęglanie masz na pewno do poprawki, bo nowe sprzęgło nie powinno brać na samym dole. to też jedna z przyczyn, że biegi źle wchodzą. drugą jest olej w skrzyni, a może jego brak.


Był Dzik Power Diesel, jest Astra Turbo

pitekt
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: pt gru 14, 2012 21:11
Lokalizacja: koło wlkp

po przejechaniu odcinka biegi ciezko wchodza

Post autor: pitekt » ndz mar 03, 2013 16:10

witam kolego ja tez nie dawno wymieniałem to co ty sprzegło dwumase wysprzeglik olej w skrzynce tylko ze w skrzyni 6 cio biegowej i u mnie było tak rano biegi ciezko wchodziły i pedał wpadał w podłoge czasami pociagłem go noga do gory i było dobrze problemem okazało sie za jak jest trojnik plastikowy co w nim jest odpowietrznik sprzegła z jednej strony wchodzi na koncowke wysprzeglika a z drugiej wchodzi w to rorka ktora dalej łaczy sie w gumowy werzyk i idzie dalej do pompy na tej złaczce uciekał płyn mimo ze sprzegło jakos chodziło to było ciezko przełaczac biegi musiałem uzyc duzo siły i zgrzyt załozyłem tam nowy oring na tej rorce poprostu podczas wysprzeglania schodzio cisnienie i delikatnie wymieniełem i pomogło moze tez cos tam masz nie tak nie ubywa płynu?



prezes0071
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: sob sty 12, 2013 19:10
Lokalizacja: Szczecin

Re: po przejechaniu odcinka biegi ciezko wchodza

Post autor: prezes0071 » ndz mar 03, 2013 16:56

Rozumiem wiec jutro wymienie olej w skrzyni, chociaz slyszalem ze nie zaleca sie wymiany oleju, tylko dolewke bo czasami synchronizatory mogą szalec na nowym oleju nie wiem czy to prawda? A jak wymienic to na jaki olej? Podobno ciezko jest dobrac olej do skrzyni niby pelen syntetyk a są rozne poziomy lepkosci i czesto synchronizatory padają na zle dobranym oleju.

Tez myslalem ze sprzęgło nie powonno brac od podłogi tylko co teraz zrobic? da sie to jakos wyregulowac? czy znowu trzeba wyciagac skrzynie zeby dostac sie do sprzegla?.

Plynow raczej rzadnych nie bierze.



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

po przejechaniu odcinka biegi ciezko wchodza

Post autor: Haki » ndz mar 03, 2013 20:39

prezes0071, http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=139544" onclick="window.open(this.href);return false; producent nie przewidział wymiany oleju ... ale nie przewidział też ,że auta wypuszczone w roku 97 będą szalały i 3mały się dobrze na drogach do dziś .... Ja wymieniłem i jestem bardzo zadowolony


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

pitekt
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: pt gru 14, 2012 21:11
Lokalizacja: koło wlkp

po przejechaniu odcinka biegi ciezko wchodza

Post autor: pitekt » ndz mar 03, 2013 20:45

http://moto.allegro.pl/olej-przekladnio ... 49441.html" onclick="window.open(this.href);return false; kup taki połowa ceny co w aso a oryginał ja zalałem mobilem ale tez mi te biegi nie chodza za dobrze na zimnym jest lepirj po załozeniu oringu ale zgrzyt zostaje czasami tez taki zaleje chyba oryginał...



prezes0071
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: sob sty 12, 2013 19:10
Lokalizacja: Szczecin

po przejechaniu odcinka biegi ciezko wchodza

Post autor: prezes0071 » ndz mar 03, 2013 21:46

A Ty Haki na jaki wymieniles?



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

po przejechaniu odcinka biegi ciezko wchodza

Post autor: Haki » ndz mar 03, 2013 22:46

Dokładnie taki jak kolega podał ... nie kombinowałem i zalałem ORI .... i u mnie niebo a ziemia ... ale przyjrzałbym się jeszcze temu co koledzy napisali powyżej... bo ja wymieniałem tylko olej .... :bigok:


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

Noxi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 461
Rejestracja: śr lut 16, 2011 12:53
Lokalizacja: Terespol/Warszawa

po przejechaniu odcinka biegi ciezko wchodza

Post autor: Noxi » ndz mar 03, 2013 23:50

Też to zalałem i mi nic nie pomogło...
Specjalnie zamawiałem org...



prezes0071
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: sob sty 12, 2013 19:10
Lokalizacja: Szczecin

Re: po przejechaniu odcinka biegi ciezko wchodza

Post autor: prezes0071 » pn mar 04, 2013 01:00

Noxi pisze:Też to zalałem i mi nic nie pomogło...
Specjalnie zamawiałem org...
A jaki miales problem?



Noxi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 461
Rejestracja: śr lut 16, 2011 12:53
Lokalizacja: Terespol/Warszawa

po przejechaniu odcinka biegi ciezko wchodza

Post autor: Noxi » pn mar 04, 2013 01:04

Ciasno wchodzące biegi, wsteczny zgrzyta. Ogółem problem z biegami - skrzynią. Podczas jazdy ciężko wybić wsteczny, tj przy toczeniu. Czuć opór jakby coś się zacieśniło. Dziwne problemy...



prezes0071
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: sob sty 12, 2013 19:10
Lokalizacja: Szczecin

Re: po przejechaniu odcinka biegi ciezko wchodza

Post autor: prezes0071 » pn mar 04, 2013 01:29

Noxi pisze:Ciasno wchodzące biegi, wsteczny zgrzyta. Ogółem problem z biegami - skrzynią. Podczas jazdy ciężko wybić wsteczny, tj przy toczeniu. Czuć opór jakby coś się zacieśniło. Dziwne problemy...
W czasie szukania odpowiedzi na swoj problem slyszalem ze wlasnie cos takiego co dzieje sie u Ciebie to jest jakis tam metalowy element, ktory trzeba wymienic bo pod wplywem nagrzania pęcznieje i blokuje cos tam przez co czujesz jakis opor.



Noxi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 461
Rejestracja: śr lut 16, 2011 12:53
Lokalizacja: Terespol/Warszawa

po przejechaniu odcinka biegi ciezko wchodza

Post autor: Noxi » pn mar 04, 2013 01:40

Nie widzę, nie widziałem i nie mogę znaleźć żadnego takiego elementu;/ Ten opór pojawia się niezaleznie od temperatury silnika i otoczenia, co nie zmienia faktu, że może się szybko grzać;/



ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Napędowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości