automat na manual części czy ktoś przerabiał??

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

jarekft
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: wt mar 29, 2011 23:00

automat na manual części czy ktoś przerabiał??

Post autor: jarekft » ndz lut 24, 2013 16:14

Witam jak w temacie pada mi automatyczna skrzynia biegów (ślizga się) i tu moje pytanie, moja skrzynia to AG4 01M o symbolu CKZ nigdzie jej nie mogę odszukać . Czy skrzynia od benzyny będzie pasować do dizelka?? .Dziś byłem w warsztacie i wycenili mi na 3600 - 4000 zł :-o :zalamany: nie wiem co robić zastanawiam się nad przekładką na manual ale to chyba spore koszty nie posiadając dojścia do tanich części ;-) .Morze szanowne grono zna jakiś zakład -warsztat gdzie tak nie kroją ja w Zielonej Górze mam 2 zakłady ale tam same fury za 100 i 200 patyków więc i ceny jak z kosmosu ,mogę nawet podjechać jak trzeba auto przy spokojnej jeździe przełącza biegi normalnie .
Czy są jakieś odpowiedniki zamienniki skrzyń które pasują p&p do mojego gofra na alledrogo niema takich skrzyń jak moja są wszystkie inne oprócz tej której potrzebuje :zly:


Proszę o pomoc w miarę możliwości we wtorek jestem umówiony z mechanikiem który chce się podjąć wymiany , wstępnie wiem co będzie potrzebne

skrzynia ,koło zamachowe,tarcza, docisk,łożysko oporowe,wysprzęglik,lewarek z linkami,maskownica lewaka,pedały kompletne,mechanik coś mówił o półosiach i rozruszniku dodatkowo jakieś kable (wiązka elektryczna) czy może mnie czymś jeszcze zaskoczyć???

ps:golfik to 1.9TDI 1Z z 96r
Ostatnio zmieniony ndz lut 24, 2013 16:38 przez jarekft, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14138
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

automat na manual części czy ktoś przerabiał??

Post autor: Michał_1977 » ndz lut 24, 2013 16:29

jarekft pisze: Czy skrzynia od benzyny będzie pasować do dizelka??
Manualna na pewno nie.
jarekft pisze:1.9TDI 1Z z 96r
Skrzynia ASD
jarekft pisze:pedały kompletne
Tak,od mk3.Jeżeli będą pochodziły z auta ze sprzęgłem na linkę,to musisz dokupić w ASO jeszcze taki mały dinks,który wkłada się w miejsce mocowania linki.
Potrzebujesz jeszcze pompkę sprzęgłową i wyprzęgnik.Zobacz czy Twój zbiorniczek płynu hamulcowego ma boczne wyjście na zasilanie owej pompki.
jarekft pisze:morze
:goof: ...jest na północy :grin:


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
lukasz3001
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 190
Rejestracja: śr paź 05, 2011 10:17
Lokalizacja: Lubin

automat na manual części czy ktoś przerabiał??

Post autor: lukasz3001 » ndz lut 24, 2013 16:40

znajomy wymianial w pasku b5 automat na manual mechanik wzial 3 czy 3,5k zl ale sam ogarnial wszystkie czesci oddal i niczym sie nie martwil wiecej



jarekft
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: wt mar 29, 2011 23:00

automat na manual części czy ktoś przerabiał??

Post autor: jarekft » ndz lut 24, 2013 16:41

Czyli mam rozumieć że skrzynia automat z benzyniaka podejdzie do mojego tdi ?? nie to żebym był leniwy ale automacik to to co lubię a mit o dużym spalaniu pozostawię w spokoju .Jakie skrzynie automatyczne podejdą ???
lukasz3001 pisze:znajomy wymianial w pasku b5 automat na manual mechanik wzial 3 czy 3,5k zl
trochę drogo wolałbym dołożyć te 500zł i mieć automat mi powiedzieli że w 2000+- 500 zł się zmieszczę i też zawożę auto i się niczym nie martwię ale wolałbym automat a 3500-4000zł to równowartość prawie auta duuużo
Ostatnio zmieniony ndz lut 24, 2013 17:15 przez jarekft, łącznie zmieniany 1 raz.



jarekft
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: wt mar 29, 2011 23:00

automat na manual części czy ktoś przerabiał??

Post autor: jarekft » czw mar 14, 2013 16:04

Witam ,potrzebuje info odnośnie skrzyni czy do mojego golfa podejdzie jeszcze jakaś inna skrzynia niż ASD, oglądałem parę ale to szroty jakich mało , zdekompletowane i zasyfione .Przekładać na manual na pewno będę ale jak mam się za to brać to wole raz a porządnie .



matpil94
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 241
Rejestracja: pn sie 09, 2010 12:58
Lokalizacja: Suchowola

automat na manual części czy ktoś przerabiał??

Post autor: matpil94 » ndz mar 17, 2013 18:19

Myślę że Byś to zrobił sam jak masz jakiś pojęcie o mechanice samochodowej. Kup całego mk3 z takim samym silnikiem na części i wszystko pomału przekładaj wyjdzie dużo taniej niż kupować wszystkie części oddzielnie.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Napędowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości