Wymiana dwumasa na zwykłe sprzęgło w skrzyni 6-cio biegowej.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
diesel_015
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: śr sty 16, 2013 16:57

Wymiana dwumasa na zwykłe sprzęgło w skrzyni 6-cio biegowej.

Post autor: diesel_015 » śr sty 16, 2013 19:46

To mój pierwszy post więc na początku witam wszystkich forumowiczów.
Pada mi dwumasa, natomiast chciałbym ją wymienić na zwykłe sprzęgło. Chciałbym jednak zrobić to jak najtaniej. Nie interesuje mnie regeneracja ani kupno nowych części. Czy wie ktoś, czy da radę dopasować zwykłe sprzęgło od jakiegoś innego modelu do skrzyni 6-cio biegowej?
Wiem, że w skrzyniach 5-cio biegowych można dokonać takiej zamiany i pasują zwykłe sprzęgła np. od pasatów b4. Jednak sprzęgło w skrzyniach 6-cio biegowych jest większe. Dodam jeszcze że mam silnik 116 KM. Jeśli ktoś już wymieniał coś takiego lub wie coś na ten temat to proszę o podpowiedź.



przemlin
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 922
Rejestracja: wt sty 06, 2009 20:31
Lokalizacja: kwidzyn

Re: Wymiana dwumasa na zwykłe sprzęgło w skrzyni 6-cio biego

Post autor: przemlin » śr sty 16, 2013 20:12

Nie da się ... chcesz najtaniej, kup używany dwumas z gwarancją.LUK albo valeo sprzedaje gotowe zestawy jednomas do skrzyni 6g, koszt taki sam co kompletny zestaw z dwumasem... Koszt wymiany kompletnego sprzegła z dwumasem w 6g jest porównywalny z kosztem wymiany/kupnem/ skrzyni na 5g z nowym sprzeglem.. :banghead: pzdr



Awatar użytkownika
areczek0000000
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 629
Rejestracja: czw sty 19, 2012 19:12

Wymiana dwumasa na zwykłe sprzęgło w skrzyni 6-cio biegowej.

Post autor: areczek0000000 » śr sty 16, 2013 22:23

kup i załóż takie jakie masz to unikniesz problemów :bajer:


Miarą inteligencji człowieka jest odpowiednie rozumowanie
https://auto-doctorek.jimdo.com/

Awatar użytkownika
diesel_015
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: śr sty 16, 2013 16:57

Wymiana dwumasa na zwykłe sprzęgło w skrzyni 6-cio biegowej.

Post autor: diesel_015 » czw sty 17, 2013 00:19

Właśnie mam problemy z dwumasem, znajomy założył zwykłe sprzęgło i od tej pory nie ma żadnych problemów. (Zrobił już na nim 90 000 km) Razem z wymianą dał 500 zł. Ale on miał skrzynię 5-cio biegową. Gdyby było mnie stać to kupiłbym nowe za 2000 zł. Niestety muszę wymyśleć coś innego. Stąd mój temat. Na używane dwumasy nikt nie chce dać gwarancji, a jak wiadomo do najtrwalszych rozwiązań one nie należą... :-( więc wolalbym zwykłe sprzęgło założyć. Skoro można kupić w sklepie zamiennik, to może dostanę gdzieś takie używane.



Awatar użytkownika
Fafik258
Forum Master
Forum Master
Posty: 1096
Rejestracja: wt mar 16, 2010 23:47
Lokalizacja: Starogard Gdański
Kontakt:

Wymiana dwumasa na zwykłe sprzęgło w skrzyni 6-cio biegowej.

Post autor: Fafik258 » czw sty 17, 2013 08:28

W tym temacie koledzy wymieniali DM na JM w 6-biegowej skrzyni
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=324277



Awatar użytkownika
jamesoki
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 240
Rejestracja: czw maja 26, 2011 07:36
Lokalizacja: Białystok

Wymiana dwumasa na zwykłe sprzęgło w skrzyni 6-cio biegowej.

Post autor: jamesoki » czw sty 17, 2013 09:06

Przestrzegam przed zakupem DM produkcji LUK. 5 miesięcy temu kupiłem zestaw sprzęgła do 6G razem z kołem. Już po otwarciu pudełka okazało się że DM jest rozwalony. Po wymianie na nowy miałem mieszane uczucia ale cóż sklep się upierał że dobry a teraz znowu muszę to z samochodu wyciągać i oddawać na gwarancję bo się rozlatuje. Spróbuj sahs lub valeo.



LittleBug
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 117
Rejestracja: pt sty 11, 2013 11:46

Re: Wymiana dwumasa na zwykłe sprzęgło w skrzyni 6-cio biego

Post autor: LittleBug » czw sty 17, 2013 13:25

jamesoki pisze:Przestrzegam przed zakupem DM produkcji LUK. 5 miesięcy temu kupiłem zestaw sprzęgła do 6G razem z kołem. Już po otwarciu pudełka okazało się że DM jest rozwalony. Po wymianie na nowy miałem mieszane uczucia ale cóż sklep się upierał że dobry a teraz znowu muszę to z samochodu wyciągać i oddawać na gwarancję bo się rozlatuje. Spróbuj sahs lub valeo.
Kolego, miałeś po prostu pecha z konkretnym egzemplarzem koła. Może komuś upadł lub był montowany wcześniej i nikt na to uwagi nie zwrócił sprzedając Ci lub padłeś ofiarą oszustwa. LuK i Sachs dostarczają koła dwumasowe fabrycznie dla VW, VALEO również, ale w mniejszej części. Zresztą koła VALEO nie wiedzieć czemu kosztują dużo więcej niż LuK i Sachs, a spotkać w pudełkach VALEO można właśnie tych 2 producentów (umowy między producentami).

Kolego jaki masz kod silnika w swoim Golfie? AUY?



Awatar użytkownika
jamesoki
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 240
Rejestracja: czw maja 26, 2011 07:36
Lokalizacja: Białystok

Re: Wymiana dwumasa na zwykłe sprzęgło w skrzyni 6-cio biego

Post autor: jamesoki » czw sty 17, 2013 21:46

jedno było uszkodzone przed założeniem, już w kartonie. reklamowałem. drugie było niewiele lepsze no ale sprzedawca zapewniał że te już dobre chociaż miałem przeczucie że na za duży luz ale co miałem się sprzedać skoro sprzedawca wie lepiej. teraz będę je wyciągał bo się rozpada. to mi nie mów o przypadku chyba że się cały tir wywrócił. a ja słyszałem od mechanika zanim kupiłem zestaw o serii uszkodzonych kół luk tylko nie chciałem mu wierzyć. wiem że luk idzie na 1 montaż ale to są teorie których się być może naczytałeś bo te co są w sklepie poza nazwa niewiele mają wspólnego z fabryką w wolfsburgu gdzie są dawane na 1 Montaż. weź przykład ze mnie i kup sachs bo ja już zakwasy mam od wyciągania skrzyni.



monopolowy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 463
Rejestracja: pt gru 12, 2008 00:20
Lokalizacja: Warszawa

Wymiana dwumasa na zwykłe sprzęgło w skrzyni 6-cio biegowej.

Post autor: monopolowy » pt sty 18, 2013 22:32

Potwierdzam opinię o LUK. Szmelc jakich mało, odsyłałem dwumas na reklamację, dostałem do z opisem że wszystko jest ok i tak ma być, a na jałowym napieprza jak stary Zetor. Założony mam nowy zestaw LUKa do Sharana BTB


Moja golfina:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=367797

Awatar użytkownika
jamesoki
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 240
Rejestracja: czw maja 26, 2011 07:36
Lokalizacja: Białystok

Re: Wymiana dwumasa na zwykłe sprzęgło w skrzyni 6-cio biego

Post autor: jamesoki » sob sty 19, 2013 09:00

Też ci wali jak przyspieszasz? u nie jak zdejmuje nogę z gazu i wcisne podał to jest uderzenie i słychać grzechotniecie. pozatym telepie mi na wolnych obrotach silnikiem az cala buda chodzi. pewnie oba zjawiska bo luz na ćwierć koła



monopolowy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 463
Rejestracja: pt gru 12, 2008 00:20
Lokalizacja: Warszawa

Wymiana dwumasa na zwykłe sprzęgło w skrzyni 6-cio biegowej.

Post autor: monopolowy » sob sty 19, 2013 10:22

Dokładnie tak. Dodaję lekko gazu na 1-2 biegu i słychać stuknięcie, a na zimnym silniku na biegu jałowym aż całą budą trzęsie. Wysłałem koło do Niemiec, bo mój stary Sachs po 150 tys km był w lepszym stanie. Dostałem w odpowiedzi wielką tabelę z normami gdzie wyszło że wszystko jest super i sprawa się zakończyła. Nigdy więcej LUKa


Moja golfina:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=367797

Awatar użytkownika
jamesoki
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 240
Rejestracja: czw maja 26, 2011 07:36
Lokalizacja: Białystok

Wymiana dwumasa na zwykłe sprzęgło w skrzyni 6-cio biegowej.

Post autor: jamesoki » sob sty 19, 2013 17:45

Przyznam z pewną nutą radości że nie wierzyłem że spotkam kogoś z takim pechem jak ja. U mnie stary siedział LUK i chyba jeszcze fabryczny 205kkm. I tak mnie tknęło od razu po wymianie bo ten stary miał w zasadzie taki sam luz jak ten nowy i tak sobie pomyślałem że albo nowy rozwalony albo stary dobry. Pech ja wyciągam i będę się starał zamienić na sachs. Co za lipa.



Awatar użytkownika
jamesoki
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 240
Rejestracja: czw maja 26, 2011 07:36
Lokalizacja: Białystok

Wymiana dwumasa na zwykłe sprzęgło w skrzyni 6-cio biegowej.

Post autor: jamesoki » czw sty 24, 2013 10:08

belcho99 pisze:Co do założyciela tematu, jak chcesz wywalić dwumas i założyć jednomas do tego używany ze szrotu i wszystko zrobić po taniości to daj ty se człowieku siana z tym golfem i kup dobrego cieniasa 0,900 LPG. Takich rzeczy się nie robi, darma robota.

Zgadzam się z opinią co do zakupu używki ale nie zgadzam się że zastosowanie koła jednomasowego to coś w rodzaju druciarstwa ja i monopolowy jesteśmy przykładem. Wymieniliśmy sprzęgło na renomowanego LUK-a wyparowała nam z kieszeni kupa kasy a kłopot jak był tak jest. Budą trzęsie na wolnych i grzechocze. Gdybyśmy zastosowali sprzęgło jednomasowe problemu pewnie by nie było. Być może przy tak dużym momencie jakie mają PD (280nM) może zaczął by się problem z panewkami itd. może by tak było a może nie, a tak mamy 100% wywalone pieniądze i problem do rozwiązania. Kupować kolejne może się trafi dobre?
areczek0000000 pisze:kup i załóż takie jakie masz to unikniesz problemów :bajer:
Kupiłem założyłem i problemy się zaczeły



Awatar użytkownika
Fafik258
Forum Master
Forum Master
Posty: 1096
Rejestracja: wt mar 16, 2010 23:47
Lokalizacja: Starogard Gdański
Kontakt:

Wymiana dwumasa na zwykłe sprzęgło w skrzyni 6-cio biegowej.

Post autor: Fafik258 » czw sty 24, 2013 10:57




ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Napędowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości