Ciężko wchodzi 3 i 4 bieg

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

karko
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: ndz kwie 12, 2009 16:11
Lokalizacja: dokąd
Kontakt:

Ciężko wchodzi 3 i 4 bieg

Post autor: karko » czw lis 01, 2012 12:09

Problem pojawił się kilka miesięcy po wymianie koła zamachowego i sprzęgła. Silnik 1.9 TDI 101km 2003r. Jak tylko silnik się rozgrzeje mam spore problemy z wbijaniem 3 i 4 biegu. Czytałem forum i póki co, odpowietrzyłem układ wysprzęglający oraz starałem się wyregulować biegi zgonie z opisem w instrukcji napraw GOLF, BORA str. 161,162. Z książki wynika, że powinienem odkręcać śruby przy tych wałkach a ponieważ jestem amatorem to się za to nie zabierałem. Odkryłem natomiast, że na tych wałkach popychających są sprężyny, które mogę "zsunąć" i regulować wychylenie.

Czy istnieje jakaś metoda na regulację biegów z wykorzystaniem tych sprężyn? Czy raczej powinienem od razu udać się do mechanika?

Znalazłem wiele postów dotyczących podobnych problemów, ale zwykle dotyczą MK3 lub zdjęcia tych sprężyn są inne niż moje.

EDIT
--------------------------------------------

Zajrzałem jeszcze pod mieszek drążka i zauważyłem coś dziwnego:

Obrazek

Obrazek

Czy na dole nie powinno być dwóch śrub? Z instrukcji wynika, że trzeba je odkręcić, u mnie to raczej niemożliwe :bajer:

Poza tym ta biała kulka wygląda w porządku. Na lewo od niej opiera się sprężyna, która przesuwa się po dość wyrobionym rowku.



XV2
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2363
Rejestracja: śr mar 28, 2007 12:10
Lokalizacja: B-wo
Kontakt:

Ciężko wchodzi 3 i 4 bieg

Post autor: XV2 » ndz lis 04, 2012 21:40

Miałem kiedyś taki przypadek że na zimnym chodziło idealnie a na ciepłym kiepsko ----- skrzynia zmieniłem i było ok.
Można naprawiać ja miałem zapasową skrzynie.

To jest sugestia moja może być co innego.


MK2 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=451131

MK4 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=546133

Montaż ESP http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=14&t=590914

karko
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: ndz kwie 12, 2009 16:11
Lokalizacja: dokąd
Kontakt:

Ciężko wchodzi 3 i 4 bieg

Post autor: karko » śr sty 02, 2013 22:24

No to jest zawsze opcja.. Jezeli kiedys bede mial czas i znajde usterke to dam znac.



Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Ciężko wchodzi 3 i 4 bieg

Post autor: Shmatan » czw sty 03, 2013 15:57

A sprawdzałeś poziom oleju i jego stan? jeżeli nie był zmieniany, to zdecydowanie powinieneś od tego zacząć bo nawet jeżeli to nie jest głównym powodem, to mocno poprawi to wbijanie każdego z biegów



karko
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: ndz kwie 12, 2009 16:11
Lokalizacja: dokąd
Kontakt:

Re: Ciężko wchodzi 3 i 4 bieg

Post autor: karko » wt sty 08, 2013 20:20

Jakiś czas temu zerwałem miskę olejową - już po wymianie sprzęgła. Wtedy wymieniłem olej na nowy. Zastanawiałem się czy to mogło mieć jakiś wpływ na taki stan rzeczy ale wydaje mi się, że nie. Czy jest możliwe, że gdy uderzyłem miską coś tam się przesunęło i spowodowało, że te biegi nie wchodzą jak powinny?

EDIT:
Olej w skrzyni był wymieniany razem ze sprzęgłem, jakieś 15 tyś km temu.



karko
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: ndz kwie 12, 2009 16:11
Lokalizacja: dokąd
Kontakt:

Ciężko wchodzi 3 i 4 bieg

Post autor: karko » wt cze 25, 2013 10:59

Problem rozwiązany więc pomyślałem, że napiszę gdyby ktoś miał podobny problem.

Oddałem samochód do dobrego serwisu i stwierdzono, że wszystko jest na swoim miejscu a sama skrzynia jest w dobrym stanie. Zasugerowano mi wymianę oleju gdyż ten, który był ostatnio wymieniany jest podejrzany.

Wymieniłem olej w skrzyni i po przejechaniu 1000km problem zgrzytania i nie wchodzenia biegów zniknął.

Skrzynia pracuje jak dawniej.



js22
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: czw paź 11, 2012 16:54

Ciężko wchodzi 3 i 4 bieg

Post autor: js22 » pt cze 28, 2013 09:14

Chodzi o to, że kupić najlepiej olej VW. Innych producentów niby o tych samych powinien być taki sam a różnica jest jednak ogromna.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Napędowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości