Mercedes, automatyczna skrzynia-porady dotyczace naprawy

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
mariorz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: pt wrz 23, 2011 18:30
Lokalizacja: Okolice Bytomia :)

Mercedes, automatyczna skrzynia-porady dotyczace naprawy

Post autor: mariorz » ndz gru 30, 2012 13:58

Witam !

Może to nie forum posiadaczy Mercedesów ale z racji tego że zawsze dostałem tu pomocna odpowiedź postanowiłem napisać i teraz...
Moim drugim samochodem jest Mercedes Ml 400 cdi z automatyczną skrzynią... Od jakiegoś czasu skrzynia zaczęła szarpać przy zmianie biegów... Byłem na wymianie oleju w skrzyni itp. gdy powiedziałem mechanikowi czy nie można tego jakoś sprawdzić co się dzieje... Wsiadł zemną do auta przejechaliśmy kawałek i stwierdził że skrzynia pada i trzeba ją naprawiać/wymieniać teraz albo całkiem jak się rozsypie i przejdzie w tryb awaryjny czy coś w tym rodzaju... Przejeździłem jeszcze z 2000km i dzisiaj auto a raczej skrzynia odmówiła dalszej jazdy... Słyszałem że na trybie awaryjnym max prędkość to 30km/h ale ja przy 2.5 tys obrotów rozwijałem jakieś 50... dojechałem do domu i teraz myślę i szukam jakiegoś dobrego serwisu... W okolicach Bytomia... Jak ktoś wie co w takich sytuacjach robić i zna jakiś dobry serwis to proszę o namiary...

Z góry dzięki
Ostatnio zmieniony ndz gru 30, 2012 22:42 przez mariorz, łącznie zmieniany 1 raz.



muszkatobiasz
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2733
Rejestracja: pn lis 05, 2012 00:35
Lokalizacja: Oborniki wlkp.

Automat

Post autor: muszkatobiasz » ndz gru 30, 2012 20:00

Wymiane oleju zrobiłeś a filtr który jest pod miską też wymieniłeś!



Awatar użytkownika
mariorz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: pt wrz 23, 2011 18:30
Lokalizacja: Okolice Bytomia :)

Re: Automat

Post autor: mariorz » ndz gru 30, 2012 21:19

muszkatobiasz pisze:Wymiane oleju zrobiłeś a filtr który jest pod miską też wymieniłeś!
Tak robiłem wymianę oleju i filtrów...



muszkatobiasz
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2733
Rejestracja: pn lis 05, 2012 00:35
Lokalizacja: Oborniki wlkp.

Automat

Post autor: muszkatobiasz » ndz gru 30, 2012 21:30

Możliwe że sprzegło hydrokinetyczne się konczy!



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Automat

Post autor: Qto » ndz gru 30, 2012 22:33

mariorz pisze:Automat
3. pkt regulaminu - edytuj i popraw



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Mercedes, automatyczna skrzynia-porady dotyczace naprawy

Post autor: Haki » pn gru 31, 2012 00:52

Siedzi tam 7G-tronic ?


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

Awatar użytkownika
mariorz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: pt wrz 23, 2011 18:30
Lokalizacja: Okolice Bytomia :)

Re: Mercedes, automatyczna skrzynia-porady dotyczace naprawy

Post autor: mariorz » pn gru 31, 2012 12:14

Haki pisze:Siedzi tam 7G-tronic ?
Hmmm... :) ?? za bardzo się na tym nie znam... ;/



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Mercedes, automatyczna skrzynia-porady dotyczace naprawy

Post autor: Haki » pn gru 31, 2012 19:27

Pytam czy tam siedzi automat z 7 przełożeniami .... taki jak w W211 po lIfcie


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

Re: Mercedes, automatyczna skrzynia-porady dotyczace naprawy

Post autor: PinkFloyd » wt sty 01, 2013 13:49

Mercedes ma jedne z najtrwalszych automatów na rynku, ale uwaga nie dotyczy wersji 400cdi, skrzynia jest dobra ale nie wytrzymuje momentu obrotowego. Tesc kupil kiedys S klase 400cdi nową, pierwsza awaria na gwarancji 20 tys km, druga 50 tys km. nastepna przy 100 tys km, pojechal do ASO w Berlinie, tam powiedzieli że skrzynię tą zabija duzy moment obrotowy i nic na to nie można poradzic, jedno nie dawac ze startu zatrzymanego gazu do oporu dopiero jak auto juz jedzie. Tak po wymianie zrobił 120 tys km, ale sie z tym meczył sprzedał samochód. Ma teraz 320cdi i z tym nie ma juz problemu.



Awatar użytkownika
mariorz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: pt wrz 23, 2011 18:30
Lokalizacja: Okolice Bytomia :)

Re: Mercedes, automatyczna skrzynia-porady dotyczace naprawy

Post autor: mariorz » wt sty 01, 2013 15:40

Haki pisze:Pytam czy tam siedzi automat z 7 przełożeniami .... taki jak w W211 po lIfcie
Wydaje mi się że jest to 5 stopniowa skrzynia ale mogę się mylić auto jest od Ojca i nie interesuje się nim tak jak swoim...
W necie jak znalazłem opis wyczytałem że jest 7... ale sam niewiem ;/

PinkFloyd pisze:Mercedes ma jedne z najtrwalszych automatów na rynku, ale uwaga nie dotyczy wersji 400cdi, skrzynia jest dobra ale nie wytrzymuje momentu obrotowego. Tesc kupil kiedys S klase 400cdi nową, pierwsza awaria na gwarancji 20 tys km, druga 50 tys km. nastepna przy 100 tys km, pojechal do ASO w Berlinie, tam powiedzieli że skrzynię tą zabija duzy moment obrotowy i nic na to nie można poradzic, jedno nie dawac ze startu zatrzymanego gazu do oporu dopiero jak auto juz jedzie. Tak po wymianie zrobił 120 tys km, ale sie z tym meczył sprzedał samochód. Ma teraz 320cdi i z tym nie ma juz problemu.
Dokładnie... Teraz ja i mój Ojciec się o tym przekonaliśmy jest to nasze pierwsze auto z automatem i można powiedzieć ze nam wcisneli kota w worku...



Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

Mercedes, automatyczna skrzynia-porady dotyczace naprawy

Post autor: PinkFloyd » wt sty 01, 2013 22:50

Nic nie poradzisz, naprawic i sprzedac samochód taka rada, w 400cdi, był 5 biegowy. Naprawa tej skrzyni nie pomorze na długo, a jazda emerycja burzy się z przeznaczeniem tego silnika. Dlatego w zwiąku z awarjami wycofali ten silnik dośc szybko. w Ml gdzie stały naped na 4 koła skrzynia szybciej jeszcze idzie na złom.



Awatar użytkownika
mariorz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: pt wrz 23, 2011 18:30
Lokalizacja: Okolice Bytomia :)

Re: Mercedes, automatyczna skrzynia-porady dotyczace naprawy

Post autor: mariorz » wt sty 01, 2013 23:22

PinkFloyd pisze:Nic nie poradzisz, naprawic i sprzedac samochód taka rada, w 400cdi, był 5 biegowy. Naprawa tej skrzyni nie pomorze na długo, a jazda emerycja burzy się z przeznaczeniem tego silnika. Dlatego w zwiąku z awarjami wycofali ten silnik dośc szybko. w Ml gdzie stały naped na 4 koła skrzynia szybciej jeszcze idzie na złom.

Tak też zrobię... przynajmniej żeby nie było dużych strat będę zadowolony jak wyjdę na zero :) a z takich większych samochodów jak Ml co polecacie ?



Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

Re: Mercedes, automatyczna skrzynia-porady dotyczace naprawy

Post autor: PinkFloyd » wt sty 01, 2013 23:39

mariorz pisze:
PinkFloyd pisze:Nic nie poradzisz, naprawic i sprzedac samochód taka rada, w 400cdi, był 5 biegowy. Naprawa tej skrzyni nie pomorze na długo, a jazda emerycja burzy się z przeznaczeniem tego silnika. Dlatego w zwiąku z awarjami wycofali ten silnik dośc szybko. w Ml gdzie stały naped na 4 koła skrzynia szybciej jeszcze idzie na złom.

Tak też zrobię... przynajmniej żeby nie było dużych strat będę zadowolony jak wyjdę na zero :) a z takich większych samochodów jak Ml co polecacie ?
ML 270CDI w automacie to dobra alternatywa



Awatar użytkownika
nitrox89
Dawca organów
Dawca organów
Posty: 2111
Rejestracja: wt gru 21, 2010 21:49
Lokalizacja: Kraków okolice
Auto: mk4 AXR+

Mercedes, automatyczna skrzynia-porady dotyczace naprawy

Post autor: nitrox89 » śr sty 02, 2013 00:08

http://www.zumi.pl/67410,Crash_Car_Adam ... firma.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Daleko, ale warto. Mają własna lawete. Robią Merce z całej Polski :) Ja akurat u nich robiłem Meganke, dwa lata po remoncie i chodzi bez żadnego zarzutu.


Rust is lighter than carbon fiber

ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Napędowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości