zamiana 2 masa na 1 mas po wymianie sprzęgło sie ślizga

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
adekGTI
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 88
Rejestracja: pn lis 06, 2006 14:28
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

zamiana 2 masa na 1 mas po wymianie sprzęgło sie ślizga

Post autor: adekGTI » pt lis 30, 2012 18:12

Samochod passat b5 1998 AHH 90KM + wtryski 216 bez programu Silnik był na kole dwumasowym


Prosze o pomoc... wymieniłem sprzęgło wraz z kołem zamachowym. Wsadziłem 1 masa z audi 80 tak jak opisane w temacie:

http://forum.vw-passat.pl/threads/73716 ... a-1-massa-" onclick="window.open(this.href);return false;)-(AHU-AHH-AFN-itd-)

zastosowałem odpowiednik sprzęgł z firmy sachs. Wszystko pasowało jak trzeba...

ale niestety pierwsza jazda i na 4 i 5 biegu ślizga sie. najgorzej jest na obrotach 1700 jak turbo sie załącza.
po przejechaniu 10 km jest juz znacznie lepiej, ale nadal się ślizga. Boje sie dalej jezdzić, zeby tarczy nie spalic.



Awatar użytkownika
CzapCzap
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 830
Rejestracja: wt mar 14, 2006 23:53
Lokalizacja: Athlone
Kontakt:

Re: zamiana 2 masa na 1 mas po wymianie sprzęgło sie ślizga

Post autor: CzapCzap » sob gru 01, 2012 13:13

Dziwna sytuacja , moze wszystko wroci do normy po chwili , a tarcze sprzegla napewno zalozyles dobra strona ? , moze warto sprawdzic wysprzeglik. Kiedys mi sie slizgalo sprzeglo wina wysprzeglika.


Obrazek <--------

Golf 3 GL 1.6 AFT - sprzedany :(
Golf 4 GTI 1.8T AGU - Jest :)
Jetta 2 CL 1.6D - Jest :)

KOSA1987
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 188
Rejestracja: ndz maja 16, 2010 09:47
Lokalizacja: Miastko
Kontakt:

zamiana 2 masa na 1 mas po wymianie sprzęgło sie ślizga

Post autor: KOSA1987 » sob gru 01, 2012 13:32

Odtłuściłeś koło tarcze i docisk przed montazem? Na wysprzegliku jest odpowietrznik, odkręć go nie dotykając pedału sprzęgła ponieważ ten zestaw co założyłeś jest ciut bardziej wysunięty i wysprzęglik wciska docisk co daje efekt slizgania się.



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9233
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

zamiana 2 masa na 1 mas po wymianie sprzęgło sie ślizga

Post autor: wesol » sob gru 01, 2012 14:43

Poządnie odpowierzy sprzeglo jak wezmie 1.5 metra wezyka i podlaczy odpowietrznik zacisku hamulcowego z odpowietrznikiem sprzegla. luzuje oba odpowietrzniki i pedalujesz hamulcem i wtedy masz odpowietrzone na 100%.

anie moje jest natomiast takie: Czy zamach nie był zabielany toczony itp sprawy?? Rozumiem ze nie mial bruzd itp.
Zestaw to trzeba bylo dac taki: 1mas, tarcza sharan VR6 i docisk audi b4 2,0 16v

Obrazek


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
adekGTI
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 88
Rejestracja: pn lis 06, 2006 14:28
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: zamiana 2 masa na 1 mas po wymianie sprzęgło sie ślizga

Post autor: adekGTI » pn gru 03, 2012 10:44

KOSA1987 pisze:Odtłuściłeś koło tarcze i docisk przed montazem? Na wysprzegliku jest odpowietrznik, odkręć go nie dotykając pedału sprzęgła ponieważ ten zestaw co założyłeś jest ciut bardziej wysunięty i wysprzęglik wciska docisk co daje efekt slizgania się.

nie rozumiem za bardzo co dokładnie mam zrobic? odkręcić odpowietrznik na chwile?

wydaje mi si, ze jak by sprzęgło nie było dobrze odpowietrzone to by raczej biegi nie chciały wchodzic... ale juz sam nie wiem

napisz prosze dokładnie co i jak



Awatar użytkownika
adekGTI
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 88
Rejestracja: pn lis 06, 2006 14:28
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: zamiana 2 masa na 1 mas po wymianie sprzęgło sie ślizga

Post autor: adekGTI » pn gru 03, 2012 10:48

wesol pisze:Poządnie odpowierzy sprzeglo jak wezmie 1.5 metra wezyka i podlaczy odpowietrznik zacisku hamulcowego z odpowietrznikiem sprzegla. luzuje oba odpowietrzniki i pedalujesz hamulcem i wtedy masz odpowietrzone na 100%.

anie moje jest natomiast takie: Czy zamach nie był zabielany toczony itp sprawy?? Rozumiem ze nie mial bruzd itp.
Zestaw to trzeba bylo dac taki: 1mas, tarcza sharan VR6 i docisk audi b4 2,0 16v

Obrazek

tarczy nie zabielałem ani nie toczyłem, przetarłem delikatnie papierem ściernym.

teraz po przejechaniu 200 km jest o wiele lepiej. przez jakiś czas przestało śię ślizgać całkiem, ale dzisiaj rano jak jechałem i robiłem test ( 5 bieg 1700 obr i pedał w deche) to znowu delikatny uślizg... a juz myślełem, ze problem ustał:/ po przejechaniu paru km znowu było lepiej

na tym forum przeczytałem, zeby nie wsadzać tarczy od vr6, bo niby jest strasznie twarde sprzęgło.

Wsadziłem tylko wtryski 216 i nie mam zamiaru juz nic w tym aucie więcej robic, bo mnie wykończy, była w planach turbina awx i program. pozdrawiam



KOSA1987
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 188
Rejestracja: ndz maja 16, 2010 09:47
Lokalizacja: Miastko
Kontakt:

zamiana 2 masa na 1 mas po wymianie sprzęgło sie ślizga

Post autor: KOSA1987 » pn gru 03, 2012 16:10

odkręc i zakrec odpowietrznik ponieważ wysprzęglik wciska docisk, powodem tego jest troszeczke bardziej wystający docisk. Odkrecisz zejdzie cisnienie i powinno byc ok. A teraz pytanie z innej beczki po wymianie wtryskow na 216 jest odczuwalny przyrost mocy? jak ze spalaniem?



Awatar użytkownika
adekGTI
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 88
Rejestracja: pn lis 06, 2006 14:28
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

zamiana 2 masa na 1 mas po wymianie sprzęgło sie ślizga

Post autor: adekGTI » pn gru 03, 2012 18:25

teraz wieczorem jezdziełem po mieście i biby ok, zobaczymy jak to bedzie działało:)

wtryski 0,216 przy pompie 11 w ahh robią z passata wariata:D

polecam nawet do tego silnika wtryski od afn.

poczytaj tutaj na forum Cwoboy twierdzi, ze po samych wtryskach 0,216 powinno byc w ahh 145km i duzy momen ale tylko na samym dole, dlatego warto zrobic program. po programie więszych przyrostów w koniach niema.

Jak bedziesz we wrocławiu to zapraszam na testa



KOSA1987
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 188
Rejestracja: ndz maja 16, 2010 09:47
Lokalizacja: Miastko
Kontakt:

zamiana 2 masa na 1 mas po wymianie sprzęgło sie ślizga

Post autor: KOSA1987 » pn gru 03, 2012 19:26

jestem z pomorza mam 400 klockow do Ciebie



Awatar użytkownika
adekGTI
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 88
Rejestracja: pn lis 06, 2006 14:28
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

zamiana 2 masa na 1 mas po wymianie sprzęgło sie ślizga

Post autor: adekGTI » wt gru 04, 2012 17:03

witam, niestety problem sie ze sprzłęgłem nie kończy... rano jade do pracy i się ślizga na 4 i na 5 przy ostrym bucie. Nie mocno ale jednak, jak perzejade pare km to juz lepiej... nie wiem czy to rozbierać? na co zwrocić uwage?



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9233
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

zamiana 2 masa na 1 mas po wymianie sprzęgło sie ślizga

Post autor: wesol » wt gru 04, 2012 17:46

A moze spaliles nieco tarcze. Nei wiem co robiles po wymianie. Wiesz niektorzy odrazu robia testa i cisna ile to wytryzmuje. Tu trzeba jak z hamulcami i po wymianie klockow itp jezdzi sie spokojnie zanim sie nie dotrze itp. Moz esie tarcza zeszkliwila.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
adekGTI
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 88
Rejestracja: pn lis 06, 2006 14:28
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: zamiana 2 masa na 1 mas po wymianie sprzęgło sie ślizga

Post autor: adekGTI » wt gru 04, 2012 22:16

wesol pisze:A moze spaliles nieco tarcze. Nei wiem co robiles po wymianie. Wiesz niektorzy odrazu robia testa i cisna ile to wytryzmuje. Tu trzeba jak z hamulcami i po wymianie klockow itp jezdzi sie spokojnie zanim sie nie dotrze itp. Moz esie tarcza zeszkliwila.

Wątpie, bo jak czuje, ze się ślizga, to odpuszczam gaz. Dodam tylko, ze po przejechaniu paru kilometrów problem ustaje...



Awatar użytkownika
adekGTI
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 88
Rejestracja: pn lis 06, 2006 14:28
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: zamiana 2 masa na 1 mas po wymianie sprzęgło sie ślizga

Post autor: adekGTI » wt gru 04, 2012 22:18

KOSA1987 pisze:odkręc i zakrec odpowietrznik ponieważ wysprzęglik wciska docisk, powodem tego jest troszeczke bardziej wystający docisk. Odkrecisz zejdzie cisnienie i powinno byc ok. A teraz pytanie z innej beczki po wymianie wtryskow na 216 jest odczuwalny przyrost mocy? jak ze spalaniem?
dzisiaj tak zrobiłem i tylko wyciekał płyn. oczywiście po zabiegu było wszystko ok, zobaczymy jak jutro rano



KOSA1987
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 188
Rejestracja: ndz maja 16, 2010 09:47
Lokalizacja: Miastko
Kontakt:

zamiana 2 masa na 1 mas po wymianie sprzęgło sie ślizga

Post autor: KOSA1987 » śr gru 05, 2012 15:20

czekam na wiadomosc z niecierpliwoscia



ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Napędowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości