Zablokowana skrzynia.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

aman
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: wt cze 05, 2012 17:31
Lokalizacja: Łańcut

Zablokowana skrzynia.

Post autor: aman » sob lip 07, 2012 15:17

Witam tak jak w temacie zablokowała mi sie skrzynia w klekocie silnik1.6TD skrzynia jest prawdo podobnie z jakiegos benzyniaka bo biegi krótkie a wchodzi do niej tylko jeden wałek którym sie wybiera biegi , normalnie jechałem i po wrzuceniu trzeciego biegu juz go niewyrzuci , sprzegło działa ok , co moze byc przyczyną?



carljohnson
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 370
Rejestracja: pt wrz 30, 2011 22:38

Zablokowana skrzynia.

Post autor: carljohnson » ndz lip 08, 2012 18:33

na początek sprawdź wodziki i cięgna od drążka, potem olej, a jak nic z tych rzeczy to jedynie przy rozbiórce skrzyni zobaczysz co nie gra



Awatar użytkownika
Grzechotnik
Grupa Świętokrzyska
Grupa Świętokrzyska
Posty: 242
Rejestracja: ndz lip 08, 2012 14:16
Lokalizacja: TLW

Zablokowana skrzynia.

Post autor: Grzechotnik » ndz lip 08, 2012 23:19

jak cos mam skrzynie 4T taka powinna byc u ciebie jesli sie nie myle



aman
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: wt cze 05, 2012 17:31
Lokalizacja: Łańcut

Zablokowana skrzynia.

Post autor: aman » pn lip 09, 2012 13:58

Ta 4T by pasowała ale ja mam inna całkiem za krótka do tego silnika, jakbys miał tanio to można pogadać :hmm: , wodziki całkiem wyodpinałem to w skrzyni sie cos zacieło, no i chodzi mi o to jak ją rozbiore to na co patrzeć bo ze skrzyniami doczynienia nigdy niemiałem.



Awatar użytkownika
Grzechotnik
Grupa Świętokrzyska
Grupa Świętokrzyska
Posty: 242
Rejestracja: ndz lip 08, 2012 14:16
Lokalizacja: TLW

Zablokowana skrzynia.

Post autor: Grzechotnik » pn lip 09, 2012 14:24

o ile sie nie myle to w jr jest 4t ale moze sie myle. za skrzynie 180zl



aman
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: wt cze 05, 2012 17:31
Lokalizacja: Łańcut

Zablokowana skrzynia.

Post autor: aman » pn lip 09, 2012 14:57

Tam kiedyś był silnik 1.3 i chyba skrzynia z niego została , niewiesz ile za kuriera by trzeba było zabulić?Jestem z Łańcuta , koło rzeszowa.



Awatar użytkownika
Grzechotnik
Grupa Świętokrzyska
Grupa Świętokrzyska
Posty: 242
Rejestracja: ndz lip 08, 2012 14:16
Lokalizacja: TLW

Zablokowana skrzynia.

Post autor: Grzechotnik » pn lip 09, 2012 15:32

o tego to nie wiem ile krzykna jak sprawdze dam znac



aman
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: wt cze 05, 2012 17:31
Lokalizacja: Łańcut

Zablokowana skrzynia.

Post autor: aman » pn lip 09, 2012 15:49

Spoko , to napisz zobacze czy sie opłaca



Awatar użytkownika
zvir
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: sob lut 21, 2009 20:16
Lokalizacja: Poznań, Gorzów
Kontakt:

Zablokowana skrzynia.

Post autor: zvir » pt paź 19, 2012 17:47

Mam dokladnie takie same objawy. Skrzynia zablokowana na trojce. Sprawdzilem ojej i wodziki. Sprzeglo dziala.
Skrzynia acd z beznyna 1.8.

Aman, wiadomo co sie stalo?



Cosmodo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: wt paź 23, 2012 12:27
Lokalizacja: Łańcut

Zablokowana skrzynia.

Post autor: Cosmodo » sob paź 27, 2012 16:09

Jeśli skrzynia ma już nalatane dużo a możesz to poznać po tym np. że przy wrzucaniu biegów , szczególnie dwójki są jakies zgrzyty to się nadaje do remontu, jeśli go niezrobisz to sie właśnie zablokuje , pisze to tylko z własnego doświadczenia bo też mi sie zablokowała i kupiłem inną . Gdy tamta stara, zablokowana dostała mocniejszego strzała w wybierak to sie odblokowała ale juz mi sie jej niechciało jej rozbierać i patrzec co jej było.



Awatar użytkownika
Thelesia1987
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 255
Rejestracja: śr sty 27, 2010 17:46
Lokalizacja: złotów
Kontakt:

Zablokowana skrzynia.

Post autor: Thelesia1987 » pn paź 29, 2012 23:22

hm Panowie...to i ja się podłącze pod posta gdyż u mnie ostatniego czasu przy złomku po mocniejszym butowaniu też coś się dzieje z skrzynią albo sprzęgłem,znaczy sie juz dawniej się coś działo ale teraz to masakra ...
problem wygląda tak:
rano odpalam ruszam szarpną,pedał sprzegła puszczam powoli a on gdzieś w połowie szarpnie po czym dopiero powoli rusza....jest to strasznie irytujące od razu sam się prosi aby mu dać :jezor: i zawsze dzieje się tak po odpaleniu czy zimny czy ciepły
jakies 2 tygodnie temu potrafiło coś jakby mielić w skrzyni,wstaje rano ruszam 1 wyzej 2 zaczyna coś tykać 3 gaz coś zdrowo tyka 4 5 spokój....staje po około 0,5km podsklepem i zostawiam go na wolnych obrotach i ide po fajki z nerwów...coś cały czas ociera w odstepach co 5sekund tak na słuch to po mojemu jak by sprzęgło ocierało o obudowe skrzyni z takim impetem że aż sam zgasł...podjechałem na kanał,skrzynia jak to skrzynia w złomku (już 3 wymęcza a jest to 4T) powoli leje sie z niej z kazdej uszczelki łapiemy za mechanizm od lewara biegów(lata jak żyd po pustym sklepie) po przez cały drązek i te pręty na jabłkach i inne aż po skrzynie i stwierdzamy że wszystkie tuleje są wypier***** w kosmos więc szybka wymina na pobliskiego szlaucha ogrodowego :kac:....zamiast tulei zebatej na wstecznym założyliśmy gume okrągłą przez co wsteczny wchodzi idealnie :pub: zero zgrzytu...poskładaliśmy i jest teraz tak że:
1aby wbić to trzeba dosłownie się zatrzymać aby ją wbić
2-3 coś tam sobie delikatnie potykuje czy daje gaz czy też puszczam to coś tam tyka jak jakaś zabawka 2latka
4 jak na złomka wchodzi idealnie i nic strasznego się nie dzieje
5 to trzeba być mistrzem aby ją wbić (wybijam 4 lekki ruch lewarem w lewo poczym w prawo do konca i do góry :hehe: jak jest w miare zimny to wchodzi idealnie ale jak się rozgrzeje to potrafi wkur**** i oczywiście wtedy 5 musi wejsc z zgrzytem :-x
JAK ZWYKLE SIE ROZPISAŁEM :pub:
TAK WIĘC SKRZYNIA CZY SPRZEGŁO CZY MOŻE MECHANIZM OD LEWARA BIEGÓW PO SAMĄ SKRZYNIE SA DO WYMIANY
hm jak sądzicie...znając życie bede sie kulał aż wkoncu coś klęknie i się wysypie na asfalt i będe wiedział co miało wine ale wolałbym być nakierowany co to może być za wczasu :jezor:


złomek

Cosmodo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: wt paź 23, 2012 12:27
Lokalizacja: Łańcut

Zablokowana skrzynia.

Post autor: Cosmodo » wt paź 30, 2012 12:17

Ja miałem podobnie, skrzynia 4S też była rozwalona że czasem 2 i 4 niechciały wchodzic , skrzynie wymianiłem na 4T wodziki poprawiłem i hula jak talala, tobie radze zrobic to samo jak poszukasz to skrzynie znajdzisz dosyc tanio.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Napędowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości