[B5] Problem ze skrzynią? Nie zachowuje się jak 150koni.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Matey126p
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: pt paź 01, 2010 16:34
Lokalizacja: Elbląg

[B5] Problem ze skrzynią? Nie zachowuje się jak 150koni.

Post autor: Matey126p » czw wrz 13, 2012 20:38

Witam.
Od niedawna posiadam VW Passata 2.5tdi automat (tiptronic - jeśli się nie mylę)
I zauważam pewien dyskomfort a mianowicie:
-rano po odpaleniu potrafi "zgubić" biegi (po włączeniu biegu D zero reakcji) dopiero po wciśnięciu mocniej gazu rusza z poślizgiem lub gwałtownie szarpnie do przodu ten sam objaw potrafi być na wstecznym
-nawet przy rozgrzanej skrzyni zamiast przeżucić na wyższy bieg sprawia wrażenie jak by się ślizgało (ogólne odczucie jest takie jak by na zwykłej skrzyni trzymał na pół sprzęgle)

Jeżeli chodzi o sam silnik uważam że to nie on jest źródłem problemu (ale to tylko moja skromna opinia) czytałem coś o sprzęgle kinetycznym że są podobne objawy.. ale czekam na wasze wypowiedzi w tym temacie.
Chce spytać tutaj bo wiem że odpowiedzi będą rzetelne a u "speców" od skrzyń każdą pierdółkę potrafią zamienić w "wymianę" całej skrzyni.



Awatar użytkownika
norek111
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5456
Rejestracja: wt sie 07, 2007 21:30
Lokalizacja: POLSKA

[B5] Problem ze skrzynią? Nie zachowuje się jak 150koni.

Post autor: norek111 » czw wrz 13, 2012 21:53

podpinałeś tester pod auto ?


jak robisz już coś złego,to rób to dobrze
************************************************
LAUNCH X431,VCDS 11.11.5,VAG-TACHO 2.5,VAGDashCAN 5.29,AUTO-COM,OP-COM

Matey126p
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: pt paź 01, 2010 16:34
Lokalizacja: Elbląg

[B5] Problem ze skrzynią? Nie zachowuje się jak 150koni.

Post autor: Matey126p » czw wrz 13, 2012 22:01

Byłem dzisiaj u człowieka który zajmuje się automatami.. Podłączył pod kompa i stwierdził że nie ma błędów więc uszkodzenia muszą być mechaniczne.
Oszacował mi koszt naprawy na 2000/2500pln z robocizną, regeneracją sprzęgła hydrokinetycznego i nie pamiętam co jeszcze ujął (coś o pompie oleju..?) Ogólnie w tych pieniążkach mój problem ma zniknąć.

Czy cena usługi jest rozsądną ceną? (rozumiem że to nie polonez i sprzęgło nie kosztuje 200pln ale nie chciał bym paść ofiarą oszusta który zrobi naprawę za 500pln a skasuje tak jak wyżej napisałem)

Polecicie kogoś z okolic Elbląga kto specjalizuje się w naprawach skrzyń automatycznych?



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

[B5] Problem ze skrzynią? Nie zachowuje się jak 150koni.

Post autor: jhosef » pn wrz 17, 2012 13:37

Naprawy skrzyń automatycznych są drogie. Możesz zweryfikować u kogoś innego. W Gdańsku jest Sosnowski.
http://www.skrzyniebiegow.pl/?p=1" onclick="window.open(this.href);return false;
W Elblągu nie pomogę.



Matey126p
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: pt paź 01, 2010 16:34
Lokalizacja: Elbląg

[B5] Problem ze skrzynią? Nie zachowuje się jak 150koni.

Post autor: Matey126p » ndz paź 07, 2012 22:31

Temat do zamknięcia.
Usterka została usunięta. Przyczyną była pęknięta misa skrzyni i dawno nie wymieniany olej.
Za komplet olej,misa i robocizna zapłaciłem 700pln.
Jeśli ktoś chce podam namiary na dobrego fachowca od automatów z okolic mazur ;-)
Ja jechałem z autem 100km ale było warto ponieważ w Elblągu "fachowcy" bez przetestowania auta bez zajrzenia pod auto stwierdzili koszt 2000/2500pln.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Napędowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości