Skrzynia biegów?????

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

gbsmosman
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: ndz sie 12, 2012 10:36

Skrzynia biegów?????

Post autor: gbsmosman » ndz sie 19, 2012 11:12

Witam posiadam Golfa IV 2003 rok moc 100KM mam problem chodzi o to że podczas przyspieszania auto drży czuć pod nogami gdy wchodzi na obroty od 2tys i wzwyż jest najgorzej ale co najlepszego gdy jadę spokojnie autem nie wkręcam na obroty biegi zmieniam tak gdzieś do 2 tys. nic sie nie dzieje jak oraz wrzuceniem na bieg jałowy podczas jazdy, byłem już u 5 mechaników każdy nic nie wie przeguby zewnętrzne są ok osłony nie pourywane smar czysty, wyjmowałem pólośie sprawdzić czy nie są krzywe są proste wymieniłem jeden przegub zewnętrzny prawy nie miał smaru bo zdjęciu osłony był aż czerwony zmieniłem ale problem jak był tak jest nadal, wymieniłem jedną poduszkę silnika z prawej strony lewa jest ok oraz ta skrzyni wydawała mi się że jest do niczego i problem byłby rozwiązany ale nic z tego.... koła sprawdzałem nawet zmieniłem koła nic czy to problem ze skrzynią biegów jest??????? :otepienie: skrzynia pięciobiegowa nie wyje wszystkie biegi wchodzą bez żadnego problemu już nie wiem co mam z tym zrobić pomóżcie!!!
A i jeszcze jedno jeden mechanik stwierdził że silnik jest za bardzo naprężony z ramą to może powodować drgania jak myślicie???



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14138
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Skrzynia biegów?????

Post autor: Michał_1977 » ndz sie 19, 2012 11:41

A o kole dwumasowym,to nikt Ci nie wspomniał? :bajer:


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

gbsmosman
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: ndz sie 12, 2012 10:36

Re: Skrzynia biegów?????

Post autor: gbsmosman » ndz sie 19, 2012 11:52

Michał_1977 pisze:A o kole dwumasowym,to nikt Ci nie wspomniał? :bajer:
owszem wspominał ale mechanik zajmujący się skrzyniami biegów mówił że jest ok z resztą słychać by było jak źle pracuje, miałem swego czasu Mazde 6 w której wymieniałem dwumas i był naprawdę w kiepskim stanie ale podczas jazdy nie zachowywał sie jak Golf



poolak2006
Forum Master
Forum Master
Posty: 1646
Rejestracja: pn maja 04, 2009 23:51
Lokalizacja: Poznań/Toruń

Skrzynia biegów?????

Post autor: poolak2006 » ndz sie 19, 2012 15:48

gbsmosman, wiesz co mialem podobna akcjie... jak jechalem delikatnie nie bylo nic czuc, jak dawalem na luz czy puszczalem gaz tez nic nie bylo czuc. Drgania były tym większe im mocniej wciskałem gaz, jak wciskałem na maxa to drgania byly takie że szok. Wypadła mi trasa i nie zdążyłem się tym zająć... na autostradę wbiłem i około 200km jechałem autostradą z tempomatem na 140-150... o dziwo jak zjechałem z autostrady drganie zniknęły i jest spokój teraz. Myślę że wtryskiwacz mógł coś niedomagać.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Napędowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości