Problem z automatyczna skrzynia VW Golf 2

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

kynioo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: ndz lip 15, 2012 23:07
Auto: Volkswagen Golf

Problem z automatyczna skrzynia VW Golf 2

Post autor: kynioo » śr lip 18, 2012 21:12

Witam !!
niedawno zakupilem gola mk2 silnik 1.6 benzyna z automatyczna skrzynia biegow.
mam problem z ta skrzynia po przelaczeniu z P na D i R slychac lekki szum i jest dosc mocne szarpniecie do mometu az wbije pierwszy bieg lub bieg wsteczny pozniej podczas jazdy jest juz ok skrzynia dziala bez problemow i redukuje tez ok.
sprawdzilem stan oleju i jest go za malo w skrzyni czy wymiana oleju pomoze ??
jesli ktos mial podobny problem prosze o pomoc szukam informacji na roznych forach ale nic podobnego nie znalazlem.
z gory dzieki i pozdrawiam !!



Awatar użytkownika
Olek-DAK
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: ndz lut 05, 2012 13:44
Lokalizacja: Mysłowice

Re: Problem z automatyczna skrzynia VW Golf 2

Post autor: Olek-DAK » czw lip 19, 2012 17:35

Napewno uzupełnij a wymiana nie zaszkodzi tez mam takiego golfa z automatyczna skrzynia i chce wymienic olej w skrzyni bo mi sie zimering rozciekł na wale od strony skrzyni tylko ja mam zołty olej w skrzyni a jaki ty masz??


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=499183" onclick="window.open(this.href);return false;

kynioo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: ndz lip 15, 2012 23:07
Auto: Volkswagen Golf

Problem z automatyczna skrzynia VW Golf 2

Post autor: kynioo » czw lip 19, 2012 17:38

olej mam zolty i zimering jest ok. nic nie cieknie. moge dolac innego oleju zeby upewnic sie czy to rozwiaze moj problem ??



Awatar użytkownika
Olek-DAK
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: ndz lut 05, 2012 13:44
Lokalizacja: Mysłowice

Re: Problem z automatyczna skrzynia VW Golf 2

Post autor: Olek-DAK » czw lip 19, 2012 17:54

Powinno pomoc tylko nie wiem czy nie lepiej kupic 3l oleju uszczelke i fltr za uszczelke dałem 9zł a za filtr 7zł i zrobic od razu wymiane ja byłem sie pytac jaki tam ma byc olej to mi powiedzieli ze febi http://allegro.pl/olej-hydrualiczny-feb ... 84930.html" onclick="window.open(this.href);return false; nie wiem czy jakis inny jeszcze mozna wiem ze castrol transmax Z tez jest zołty i troch tanszy. A golfa masz na gazniku??


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=499183" onclick="window.open(this.href);return false;

kynioo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: ndz lip 15, 2012 23:07
Auto: Volkswagen Golf

Problem z automatyczna skrzynia VW Golf 2

Post autor: kynioo » czw lip 19, 2012 19:00

na poczatek doleje oleju i tylko sprawdze czy skrzynia juz dobrze pracuje. pozniej zrobie wymiane oleju. tak mam go na gazniku automatycznym pierburg 2ee. symbol silnika PN



kynioo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: ndz lip 15, 2012 23:07
Auto: Volkswagen Golf

Problem z automatyczna skrzynia VW Golf 2

Post autor: kynioo » sob lip 21, 2012 03:16

Uzupelnienie oleju pomoglo skrzynia dziala jak nalezy. Teraz wymiana oleju i bedzie dobrze. :-D



związek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: ndz kwie 07, 2013 23:28

Problem z automatyczna skrzynia VW Golf 2

Post autor: związek » pn lis 25, 2013 22:20

ile litrow wchodzi do skrzyni ?



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Problem z automatyczna skrzynia VW Golf 2

Post autor: jhosef » wt lis 26, 2013 14:14

związek pisze:ile litrow wchodzi do skrzyni ?
Na sucho wchodzi około 7 litrów, przy wymianie 3,5.
0,7 litra oleju hipoidalnego do dyfra wchodzi z tego co pamiętam.



związek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: ndz kwie 07, 2013 23:28

Problem z automatyczna skrzynia VW Golf 2

Post autor: związek » wt gru 03, 2013 16:28

dzieki za informacje bo wlasnie na dniach bede robic wymiane



Awatar użytkownika
alex_7692
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 748
Rejestracja: sob sty 14, 2012 16:09
Lokalizacja: Grudziądz/ Toruń

Problem z automatyczna skrzynia VW Golf 2

Post autor: alex_7692 » sob gru 07, 2013 15:05

Nie zapomnij o filtrze w skrzyni :grin:


Moje MKII http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=452768" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

mufix
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pn gru 30, 2013 21:45

Problem z automatyczna skrzynia VW Golf 2

Post autor: mufix » sob sty 04, 2014 18:20

witam , jestem nowy na forum , poważnie zastanawiam się nad zakupem golfa mk2 z automatem, mam kilka pytań : tylko 3-biegowe skrzynie są w mk2 ? czym poza skrzynią się różni taki model od manuala ? jakiego realnie spalania się spodziewać jeżdżąc po mieście na benzynie ? dodatkowe koszty w porównaniu z manualem pojawiają się ? jaka opinia ogólnie o tych skrzyniach ?



Awatar użytkownika
alex_7692
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 748
Rejestracja: sob sty 14, 2012 16:09
Lokalizacja: Grudziądz/ Toruń

Problem z automatyczna skrzynia VW Golf 2

Post autor: alex_7692 » sob sty 04, 2014 20:07

Kolega jhosef, jest bardziej ogarnięty w automatach ale z moje własnego doświadczenia (jezdziłem dwoma golfami w automacie) mogę Ci powiedzieć, że to wszystko zależy od poprzedniego właściciela, czy dbał o całą jednostkę napędową, czy systematycznie zmieniał olej i filtr, skrzynie same w sobie są wytrzymałe. Co do spalania, to jezdziłem 1.6 i 1.8 to paliły ok pol litra do litra wiecej niż manual, ale to z tego względu że na trasach trochę po dupie dostawały, nie ma to jak manual.. ale w mieście spisywał się świetnie :grin: Model niczym sie nie różni, to jest praktycznie to samo. Koszty dodatkowe to np te zmiany oleju, w manualu nie robisz tego tak czesto, ale to też nie jest duży wydatek, mieści sie "w normie". A co do ilosci przełożeń to chyba tylko 3 biegowe były, ale nie jestem pewny w 100%.


Moje MKII http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=452768" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

mufix
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pn gru 30, 2013 21:45

Problem z automatyczna skrzynia VW Golf 2

Post autor: mufix » ndz sty 05, 2014 16:13

Ano , gdzieś wyczytałem , że tylko 3 biegowe były , spalanie na benzynie ostatecznie do zaakceptowania , jak się okaże że kupie auto i będzie godne inwestowania to najwyżej się szastnę na instalacje LPG. A sprzęgła w tych automatach to na jakiej zasadzie działają ? w jaki sposób sprawdzić czy np za miesiąc czy dwa nie padnie ? wystarczy się przejechać i wyczuć czy dobrze zmienia biegi ? i że po wdepnięciu gazu z opóźnieniem wchodzi na obroty to znak, że sprzęgło się kończy ? Przy ilu obrotach powinno zmieniać bieg w górę przy spokojnej jeździe ? jakiego koloru powinien być olej w tej skrzyni ?



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Problem z automatyczna skrzynia VW Golf 2

Post autor: jhosef » czw sty 09, 2014 11:14

Mk1, mk2 tylko skrzynie 3 biegowe, sterowane mechanicznie. Jedyny przejaw elektryki w tej skrzyni to kabel masowy podpięty do obudowy :)
mufix pisze:jakiego realnie spalania się spodziewać jeżdżąc po mieście na benzynie ?
Ja jeździłem praktycznie wyłacznie na śmierdzielu. Kopcił go w trasie jakieś 9, w miejście jakieś 12 (LPG).

Skrzynia trwała o ile nie zajeżdżona lub ktos o nią szczególnie dbał...
mufix pisze: A sprzęgła w tych automatach to na jakiej zasadzie działają ?
Sprzęgła działają na zasadzie przekazywania momentu obrotowego poprzez płyn hydrauliczny:
" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.sadistic.pl/jak-dziala-sprze ... 201094.htm" onclick="window.open(this.href);return false;



ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Napędowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości