Problemy z Tiptronic

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Przemo_30
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: wt lip 03, 2012 07:41

Problemy z Tiptronic

Post autor: Przemo_30 » wt lip 03, 2012 10:23

Cześć Wszystkim!!

Jestem tu nowy i mam problem zmoimi golfikiem:( . Szukałem na forum, ale nie znalazłem żadnej konkretnej porady, która pomogłaby rozwiązać mój problem.
Moje autko to golf 4 TDI kombi z 2003r, 101km 240Nm i z oznaczeniem silnika ATD lub AXR(nie jestem pewien), auto wyposażone jest w automat. skrzynię biegów TIPTRONIC i w tym tkwi cały problem. Auto ostatnio zaczęło poszarpywać przy zmianie biegów. Jak się jedzie delikatnie to jest odczucie takie jakby "przeciągał go na biegach" , natomiast gdy się chce gwałtownie przyspieszyć to szrpie przy zmianie biegu. Dodatkowym problemem jest to że gdy się hamuje delikatnie np. przy dojeżdżaniu do spowalniaczy na drogach osiedlowych to czuć jakby samochód się ślizgał, tzn hamujemy a skrzynia jakby nie nadążała i jest taki lekki "uślizg". Nie wiem czy pada skrzynia czy sprzęgło czy może coś jeszcze innego... Nie wiem czy w tym egzemplarzu jest zwykłe sprzęgło czy dwumas.Osoby zorientowane BARDZO proszę o pomoc. Nie mam żadnego znajomego mechanika a jak pójdę do pierwszego lepszego to znając życie będzie chciał od razu wymieniać całą skrzynię... :(



Awatar użytkownika
lukasz3001
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 190
Rejestracja: śr paź 05, 2011 10:17
Lokalizacja: Lubin

Problemy z Tiptronic

Post autor: lukasz3001 » wt lip 03, 2012 10:42

nie ma tam zwyklego sprzegla jest sprzeglo hydrokinetyczne i ono moze sie konczyc dlatego sie slizga z automatem najlepiej podjechac do mechanikow ktorzy sie tylko tym zajmuja poszukaj takiego w swojej okolicy co naprawia tylko automaty to ci dokladnie sprawdzi szczegolnie ze to stara skrzynia ktora nie raz naprawiali



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Problemy z Tiptronic

Post autor: jhosef » wt lip 03, 2012 12:41

lukasz3001 pisze:nie ma tam zwyklego sprzegla jest sprzeglo hydrokinetyczne i ono moze sie konczyc dlatego sie slizga
Sprzęgło hydrokinetyczne ma naturalny poślizg przez swój sposób działania. Napęd przekazywany jest przez płyn hydrauliczny. Te sprzęło praktycznie nie może się skończyć, może od biedy się uszkodzić.

Niestety ale jak coś się dzieje z automatem to polecam jednak serwis takich skrzyń. Niestety są to skomplikowane konstrukcje. Naprawa wymaga wiekszej fachowej wiedzy w danej dziedzinie i często specjalistycznych narzędzi.



Przemo_30
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: wt lip 03, 2012 07:41

Problemy z Tiptronic

Post autor: Przemo_30 » czw lip 05, 2012 10:07

Dzieki za te 2 podpowiedzi. Myślałem że będzie trochę większy odzew ale cóż... trudno.... Mam jeszcze jedno pytanie. Chciałbym wyciąć katalizator z mojego golfika, ale nie wiem czy to nie będzie miało jakiś negatywnych skutków?? Jakieś błędy , problemy z sondą itp. itd.. Podpowiedzcie coś. Aha, jeszcze może ktoś wie ile można dostać na skupie za taki katalizator??



Awatar użytkownika
lukasz3001
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 190
Rejestracja: śr paź 05, 2011 10:17
Lokalizacja: Lubin

Problemy z Tiptronic

Post autor: lukasz3001 » czw lip 05, 2012 11:19

w tdi nie ma sondy wiec nie masz sie co martwic wycinaj, niegatywnych nie ma turbina bedzie lepiej oddychac, zalezy jaki masz kod silnika bo do roznych silnikow rozne wielkosci katow wkladali od 300zl wzwyz



aura1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 127
Rejestracja: sob maja 23, 2009 14:25
Lokalizacja: Elbląg

Problemy z Tiptronic

Post autor: aura1 » ndz lip 08, 2012 08:42

Witam. Miałem podobny problem za skrzynią tylko silnik był ASZ 130km. Proponuję co 2 wymianę oleju w silniku wymienić olej w skrzyni. Nie wiem czy wymieniałeś kiedykolwiek olej w automacie. U mnie za pierwszym razem jak pojawił się problem to wyleciał prawi błoto. Pozdrawiam.



kornelio20
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pn lip 09, 2012 18:42

Problemy z Tiptronic

Post autor: kornelio20 » pn lip 09, 2012 22:34

Witam!!!!!!!!!!! Mam golfika 1,9 ATD 101KM 2000r ze wspomnianą skrzynią TIP-Tronic. Mam go od miesiąca i wszystko było OK aż do wczoraj . Zauważyłem że zaczyna długo zmieniać z 2 na 3 bieg, a przy jeździe pod górę z kompletem osób dodatkowo przy tym szarpie. Myślę żeby zacząć od wymiany oleju w skrzyni, ale nie wiem kiedy i czy w ogóle ktoś wcześniej zmieniał tam olej. Słyszałem że
po takiej wymianie może całkiem przestać jechać i troche się tego boję. Czy mogli byście coś doradzić?????? Pozdrawiam..



ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Napędowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości