Skrzynia biegów - ciche stukanie

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

qczer
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: pn lip 04, 2011 16:45

Skrzynia biegów - ciche stukanie

Post autor: qczer » pn lip 04, 2011 17:10

Witam. Już trzy razy wymieniałem skrzynie ale zawsze na taką z niepewnego źródła i zawsze coś nie tak. No i tym razem już myślałem że jest ok ale niestety. Po ok 2 tyg od wymiany zaczęło coś cicho pukać na biegu jałowym. W środku słychać jak by metalowa kulka odbijała się z dużą predkością od ścianek metalowej obudowy. Ale jak sie podniesie maskę to słychać już wyraźniej że to jest rozpędzające się łożysko i zatrzymujące się pod wpływem nierównej pracy (mam nadzieje że zrozumiecie o co mi chodzi). Jak sie wyrobi łożysko w zasilaczu od komputera to też głośno słychać że co chwila wpada w złe wibracje i się zatrzymuje lub zwalnia.

No ale mam pytanie co do tego dźwięku bo skoro w skrzyni jest olej to chyba nie powinno być nic takiego słychać? Chyba że są takie miejsca gdzie olej nie dociera?

Dźwięk słychać tylko na jałowym, jak wcisnę sprzęgło to jest cisza. Czasami słychać na wciśniętym sprzęgle jak skrzynia schodzi z obrotów (czyli to nie oporowe).
Łożysko oporowe było wymienione na nowe ok 2 tyg temu.
Może za mało oleju? wlałem 2l wiec chyba ok?



Awatar użytkownika
lukaszlyda_1991
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: wt maja 03, 2011 18:30

Skrzynia biegów - ciche stukanie

Post autor: lukaszlyda_1991 » ndz lip 10, 2011 14:02

Podpinam sie do tematu tyle, że stuki które słychać u mnie są bardzo słyszalne... Z góry Dziękuję za odpowiedź..



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Skrzynia biegów - ciche stukanie

Post autor: Paweł Marek » ndz lip 10, 2011 19:16

wciskajcie sprzęgło i słuchajcie co się dzieje z tymi odgłosami. Orientacyjnie (tylko orientacyjnie) można napisac że jak cichnie to ktoreś łożysko w skrzyni, a jak robi sie głośniej to wyciskowe - i pół biedy. Można łozyskow w skrzyni zmieniać ale to jest robota dla dobrego mechanika i koszty duże ze względu na ilość robocizny


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

qczer
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: pn lip 04, 2011 16:45

Skrzynia biegów - ciche stukanie

Post autor: qczer » sob cze 02, 2012 13:33

Zapomniałem odpisać po naprawie. Okazało się że są dwa rodzaje skrzyni w NZ i ja mam tą o pojemności 3L, Więc cały hałas brał się z braku oleju. Przy zakładaniu skrzyni wlałem równe 2l bo tak wszyscy mówili że się wlewa. Tym razem zalałem tyle aż się zaczęło wylewać i jest ok, żadnych hałasów. Pozdrawiam



Awatar użytkownika
Johnatan
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2555
Rejestracja: sob sty 02, 2010 20:55
Lokalizacja: Wielkopolska, Gostyń PGS
Kontakt:

Skrzynia biegów - ciche stukanie

Post autor: Johnatan » sob cze 02, 2012 23:54

Skrzynie biegów nie posiadają bagnetów do pomiaru oleju ani szkiełek. Za każdym razem gdy już grzebiecie z tym olejem dowiedzcie sie skąd wiedzieć ile tego oleju brać. Twoja diagnoza na 3L też jest błędna. Kto ci to powiedział? Kazdy mechanik gada inacze a sam nie wie co mówi. Olej mozemy wlać przez ślimak od linki prędkościmierza lub otworem bocznym dzięki któremu wiemy że oleju jest na 100% wystarczająco. Otwieramy korek od sprawdzania stanu i lejemy olej tak długo aż nie zacznie z niego ciec. Zakręcamy i mamy 100% dobry stan oleju jaki zaleca producent do właśnie ów skrzyni jaką mamy. Sami widzicie że są róźnie te skrzynie i duże i małe i już oleju jest wiecej lub mniej
Obrazek


http://adven-vksh.ru/14f20" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Napędowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 22 gości