Skrzynia biegów. Jak usprawnić?

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

molzesz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: sob kwie 07, 2012 12:11
Lokalizacja: Trzebinia

Skrzynia biegów. Jak usprawnić?

Post autor: molzesz » śr maja 30, 2012 10:49

Czy da się w jakiś sposób poprawić precyzje działania skrzyni biegów? Typ 020. Często się zdarza że nie mogę od razu wbić jedynki. Na skrzyżowaniu na światłach chce wbić jedynkę i zamiast to zrobić i odjechać ja stoję i wchodzi dopiero po 2 3 próbach. Jeździłem passatem II i golfem III i miały podobne problemy. Czy to wszystkie VW mają takie mało precyzyjne skrzynie? 3 lata jeździłem mercedesem 123 gdzie precyzja działania mechanizmu zmiany biegów była wzorowa, nigdy nie zdarzyło się żeby jakiś bieg nie chciał wskoczyć. Może stąd moje problemy bo za bardzo do mercedesa jestem przyzwyczajony jeszcze? Golfem jeżdżę dopiero od jakiegoś miesiąca. Ogólnie chciałbym zapytać czy są jakieś patenty żeby te biegi wchodziły lepiej. Może są jakieś lepsze skrzynie? Może te wodziki czy wybieraki się jakoś naprawia czy cuś. Pomóżcie.


http://www.swiatobrazu.pl/fotografie/ga ... 45sxdeafxk" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
AndrzejS
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: wt lut 07, 2012 10:20
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Skrzynia biegów. Jak usprawnić?

Post autor: AndrzejS » śr maja 30, 2012 11:13

Przy założeniu że poprawnie używasz sprzęgła oraz właściwie próbujesz wbić I bieg to to trochę dziwne.
Jeśli nie chce ci wejśc bieg z pierwszym razem, to skrzynię masz w pozycji luz to puszczasz sprzęgło spowrotem wciskasz ponownie próbując wbić bieg.



Awatar użytkownika
yogi44
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: ndz sty 17, 2010 19:14
Lokalizacja: Gosiewo

Skrzynia biegów. Jak usprawnić?

Post autor: yogi44 » śr maja 30, 2012 21:26

Dbać o właściwy poziom oleju w skrzyni, i raz na kilka lat dobrze jest go wymienić , usunąć luzy na wodzikach i cięgnach łączących dzwignie lewarka ze skrzynią i musi grać , a może po prostu masz synchronizator na 1 biegu wygiełdany i gdy koła nawet nieznacznie sie poruszają to jedynka nie wchodzi?


[img]http://freeisoft.pl/wp-content/uploads//nowe-avatar-13.gif[/img]

Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Skrzynia biegów. Jak usprawnić?

Post autor: jhosef » czw maja 31, 2012 09:05

Jak masz wyrobione elementy dźwigni i cięgien zmiany biegów to jaki to by nie był samochód to i tak będą źle wchodzić. Polecam zestawy naprawcze. Kosztują niewielkie pieniądze.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Napędowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 46 gości