Zmieniona skrzynia, ślizganie się sprzęgła

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
stary
Forum Master
Forum Master
Posty: 1009
Rejestracja: pn lut 14, 2005 15:11
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Zmieniona skrzynia, ślizganie się sprzęgła

Post autor: stary » ndz kwie 08, 2012 13:02

Mam trochę dziwny problem, padł mi wsteczny bieg w skrzyni więc założona zostala druga skrzynia, mechanik na tej drugiej skrzyni nie założył tych podkladek do linki sprzegła przy łapie skrzyni, teraz jest tylko ta blaszka mocujaca, mechanik mowił że jak założył wszystko to mu sie nie wysprzęglało albo nie sprzęgało do końca. Linka jest z samoregulatorem, no i teraz mam takie odczucie podczas jazdy np na 3cim biegu, jak chce mocno przyspieszyć to jakbym jechał automatem starym, obroty rosną a przyspieszenie ma takie lekkie opoznienie, na 1 i 2 jak depne to idzie odrazu, dodam że sprzegło bylo zmieniane max 40tys temu , wiem jak jeżdżę wiec tarcza napewno nie zużyta, poza tym przed wymianą skrzyni nie bylo problemu.
Z tego co czytałem warto przyjżeć się tej lince, tylko niech mi ktoś wytlumaczy (założmy ze mechanizm linki sie zrypał i nie ma samoregulacji porządnej i linka dziala jak zwykla), to jaki efekt daje uzycie podkladek przy lapie,tzn jak dam wiecej to odsuwa się docisk od tarczy, czy gdy jest ich mniej to się odsuwa ( chyba nie namieszałem)
chodzi o to ze odjąć juz nie mam co, a jak doloże to jak to wplywa na docisk.
mam nadzieję ze to wina po stronie tej linki, a nie jakis uszczelniacz w skrzyni jest do wymiany :grrr:



Awatar użytkownika
Szymon Jarosz
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 804
Rejestracja: wt mar 30, 2010 19:59
Lokalizacja: Legionowo
Kontakt:

zmieniona skrzynia, ślizganie się sprzęgła

Post autor: Szymon Jarosz » ndz kwie 08, 2012 15:18

Podejrzewam ,ze mechanik nie potrafil linki zlozyc bo samoregulacja go przerosla i zalozyl ja na "odwal sie".Zdejmij linke z dzwigni ,nastepnie trzymajac za pancerz poruszaj kilka razy sama linka.Po tym zabiegu sprobuj ja zlozyc ,jak sie uda to zabezpiecz ja i zaloz spowrotem na dzwignie.


ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14142
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

zmieniona skrzynia, ślizganie się sprzęgła

Post autor: Michał_1977 » pn kwie 09, 2012 07:41

Szymon Jarosz pisze:mechanik nie potrafil linki zlozyc bo samoregulacja go przerosla i zalozyl ja na "odwal sie"
Dokładnie.Też miałem w warsztacie MK3 ze skrzynią do zmiany.Wszystko poszło sprawnie,oprócz linki,która się zacięła w samoregulacji :grrr:
Trzeba się trochę pomęczyć,żeby puściła...
Jak jest już wyrobiona w środku i śruty zacinają się,to nieraz jest przechlapane.


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
stary
Forum Master
Forum Master
Posty: 1009
Rejestracja: pn lut 14, 2005 15:11
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

zmieniona skrzynia, ślizganie się sprzęgła

Post autor: stary » wt kwie 10, 2012 14:07

Dzięki panowie, w wolnej chwili pobawię się z tą linką i zobaczymy czy pomoże



piteR-ek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 686
Rejestracja: pn sty 19, 2009 19:01

Zmieniona skrzynia, ślizganie się sprzęgła

Post autor: piteR-ek » śr kwie 11, 2012 11:41

Ta linka to czasem nie jest jednorazowa panowie ? Bo tak mi się wydaje



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Zmieniona skrzynia, ślizganie się sprzęgła

Post autor: Paweł Marek » śr kwie 11, 2012 22:51

Oryginalna? Skąd, sam zakładałem używkę w miejsce sterj bez regulacji. Ja bym tu oprócz linki podejrzewał źle dobrane sprzęgło do nowej skrzyni


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

piteR-ek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 686
Rejestracja: pn sty 19, 2009 19:01

Odp: Zmieniona skrzynia, ślizganie się sprzęgła

Post autor: piteR-ek » czw kwie 12, 2012 00:13

O oryginał chodziło mi, widocznie miałem jakieś zamroczenie :) choć wydaje mi się ze gdzieś czytałem ze linkę należy wymienić wraz ze sprzęgłem

Sent from my MT11i using Tapatalk 2



Awatar użytkownika
stary
Forum Master
Forum Master
Posty: 1009
Rejestracja: pn lut 14, 2005 15:11
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Zmieniona skrzynia, ślizganie się sprzęgła

Post autor: stary » czw kwie 12, 2012 00:35

Paweł Marek pisze:Ja bym tu oprócz linki podejrzewał źle dobrane sprzęgło do nowej skrzyni
skrzynia jest taka sama jak poprzednia, te same przelozenia tylko inne oznaczenie, więc sprzęgło wg mnie nie ma tutaj nic do rzeczy, w weekend pewno zajże do tej linki



Awatar użytkownika
slikker
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: wt wrz 21, 2010 17:46
Lokalizacja: FG

Zmieniona skrzynia, ślizganie się sprzęgła

Post autor: slikker » pn maja 14, 2012 15:14

witam
podepne sie pod temat
jak wyglada ta wpsomniana samoregulacja linki sprzegla?



Awatar użytkownika
stary
Forum Master
Forum Master
Posty: 1009
Rejestracja: pn lut 14, 2005 15:11
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Zmieniona skrzynia, ślizganie się sprzęgła

Post autor: stary » sob cze 02, 2012 14:31

dobra, dziś znalazłem chwilę czasu i się z tym pobawiłem, bez 2 osób się nie obejdzie. Podczas wciśnięcia pedału sprzęgła w kabinie druga osoba złapała za tą sprężynę na lince( była wtedy ścisnięta). Następnie puściłem pedał sprzęgła i poszedłem pozakładać te podkładki, tym razem udało się je założyć bo linka była dłuższa w tym momencie.
Autkiem się przejechałem ale narazie nie mogę opisać czy jest poprawa bo na zimnym silniku nie chciałem go wkręcać na obroty, przy najbliższej okazji się dowiem, to jeszcze napiszę.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Napędowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości