awaria sprzęgła w TDi

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

rawa13
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pn kwie 18, 2011 14:53

awaria sprzęgła w TDi

Post autor: rawa13 » czw mar 29, 2012 22:43

Witam w nicku mam golf III bo normalnie o nim tu skrobie ale to fura taty, teraz chce zapytac o mój samochód, większego brata golfa :) . Mam nadzieję ze nie obrazicie sie, że na forum Golfa pytam o Passata ale nikt mi na tamtym forum nie odpisal a ten element jest praktycznie taki sam w obu modelach . Mianowicie: jeżdże B5 sprzed liftu 1.9 TDi 90 AHU 2000r. od listopada. Od początku było wyczuwalne minimalne drżenie pedału sprzęgła przy całkowitym wciśnięciu, choc ponoć zdarza się to w dieslach, poza tym dziwne drżenie przy gaszeniu silnika, ale nic wielkiego. Ale przejechałem z 6tys i nic sie nie działo z dwumasą itp. Wczoraj rano jakos dziwnie było nim ruszyć, zgasł 2 razy jak wyjeżdżałem z garażu. Jechał normalnie ale gdy na pierwszych światlach chciałem wrzucic jedynke, sprzęgło było twarde i nie dalo rady wcisnac go do konca. Z trudem wrzuciłem bieg zjechalem na parking, zgasilem go na chwile, no i po odpaleniu wszystko wróciło do normy, pojeździłem jeszcze po mieście i wszystko gra.
Wiecie może, co to może być? Może sie szykowac wymiana kompletu czy to cos drobniejszego? Boję się teraz jechac gdzies dalej bo nie wiem czy mi sie nie zatrzyma gdzies w obcych stronach. Z góry dzięki za pomoc. Pozdrawiam ( sorry za tego passata ale przyjmijcie że pytam o golfa IV :)) )
Ostatnio zmieniony sob mar 31, 2012 09:24 przez rawa13, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Christof
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 105
Rejestracja: sob sty 14, 2012 20:25

awaria sprzęgła w TDi

Post autor: Christof » pt mar 30, 2012 08:49

Witam,To samo miał moj tato z touranem ;) Mianowicie raz chodziło normalnie raz nie aż w kącku tato się zdenerwował i wymienił całą 2 mase wraz z poduchami silniczek chodzi pięknie aż miło ;) Najlepiej jak by pan tam luknął ile ma auto przejechane ?? Czy było już w nim sprzęgło wymieniane ?

Pozdrawiam :bajer:


Obrazek

rawa13
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pn kwie 18, 2011 14:53

awaria sprzęgła w TDi

Post autor: rawa13 » sob mar 31, 2012 09:24

Dzięki za odpowiedź. Ile ma przejechane ciężko okteślić. Wyświetla 215k km ale śmiem wątpić w ten przebieg :) Mam nadzieję że jeszcze chwilę pojeżdze na tej dwumasie bo wizja wydania 2000 zl na naprawę nie jest za ciekawa.. Pozdrawiam :)



Awatar użytkownika
Christof
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 105
Rejestracja: sob sty 14, 2012 20:25

awaria sprzęgła w TDi

Post autor: Christof » sob mar 31, 2012 11:55

Pojechać pojedzie ;) Moj tato na tym sprzęgle starym 2/3 lata ciężko było ale musiało dawać rade ;) łączy koszt trochę wynosi ale daje to duzo korzyści ;)


Pozdrawiam :bajer:


Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Napędowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości