Kłopot z 1, 2 i wstecznym biegiem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Rafako
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: czw lip 24, 2008 11:14
Lokalizacja: Tarnobrzeg
Kontakt:

Kłopot z 1, 2 i wstecznym biegiem

Post autor: Rafako » wt mar 20, 2012 20:09

Witam szanownych forumowiczów, domyślam się że temat podjęty przeze mnie był już poruszany, jednak ja nie mogę znaleźć nic sensownego. Mam Golfa 4 1,4 16V AHW z 1998r. Od jakiegoś czasu (najbardziej jest to odczuwalne przy niskich temperaturach) mam kłopot z wbijaniem 1, 2 i wstecznego. Po przeglądnięciu autka okazało się,że na końcu drążka zmiany biegów przed skrzynią biegów ale tuż po "wyjściu z nad osłony aluminiowej", która oddziela wydech od podwozia jest taki przegub z plastikowymi elementami (kulka+gniazdo trzymające ją), które są wyrobione. Podpowiedzcie koledzy, może ktoś miał ten sam kłopot jak namierzyć te plastikowe elementy oraz czy można tylko je wymienić, czy jest to całość jakiegoś większego podzespołu. Dodam jeszcze,że cały układ zmiany biegów jest na cięgnach a nie na linkach oraz nie jest to problem związany z samą skrzynią biegów (luzy na w/w przegubie są bardzo duże i ewidentne). Proszę o rzeczowe odpowiedzi, za które z góry dziękuję.



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Kłopot z 1, 2 i wstecznym biegiem

Post autor: Haki » wt mar 20, 2012 22:41

Są tzw zestawy naprawcze znajdziesz je w sklepie IC ...

+ podjechanie na podnośnik i sprawdzenie jak kolega wyżej napisał stanu poduszki ...


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

Rafako
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: czw lip 24, 2008 11:14
Lokalizacja: Tarnobrzeg
Kontakt:

Kłopot z 1, 2 i wstecznym biegiem

Post autor: Rafako » wt mar 20, 2012 23:00

O tym, że są zestawy naprawcze to ja wiem, chodzi mi właśnie jaki kupić. Poduszka skrzyni nie ma nic do tego, sprawdzona.



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Kłopot z 1, 2 i wstecznym biegiem

Post autor: Haki » czw mar 22, 2012 00:35

Rafako pisze:O tym, że są zestawy naprawcze to ja wiem, chodzi mi właśnie jaki kupić.
Odpowiedni do swojej skrzyni ,,, skoro wiesz wszystko to po co zadajesz pytania na forum ...


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

Rafako
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: czw lip 24, 2008 11:14
Lokalizacja: Tarnobrzeg
Kontakt:

Kłopot z 1, 2 i wstecznym biegiem

Post autor: Rafako » czw mar 22, 2012 06:23

Dziękuję za podpowiedzi, właśnie takich oczekiwałem.



Rafako
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: czw lip 24, 2008 11:14
Lokalizacja: Tarnobrzeg
Kontakt:

Kłopot z 1, 2 i wstecznym biegiem

Post autor: Rafako » czw mar 29, 2012 07:39

Mam do kolegów forumowiczów pytanko, czy dysponujecie rysunkiem, schematem wszystkich łączników w układzie od lewarka do skrzynii dla Golfa 4 1,4 16V AHW rocznik 1998. Z góry dziękuję za podesłanie.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Napędowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości