Skrzynia biegów? Sprzęgło?

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

pomysłowy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pt lut 03, 2012 18:55

Skrzynia biegów? Sprzęgło?

Post autor: pomysłowy » pn mar 05, 2012 20:34

no pewnie że założyłem je tak samo a czy to możliwe że jak zniknoł luz na tulejkach to i biegi juz nie chcą tak wchodzić jak poprzednio??



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8847
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Skrzynia biegów? Sprzęgło?

Post autor: marcin7x5 » wt mar 06, 2012 15:11

Może teraz trzeba będzie delikatnie przeregulować. Jest tam taka opaska zaciskana na dźwigni od drązka zmiany biegów i tam mozna ją delikatnie popuścić i przestawić cały drążek.



pomysłowy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pt lut 03, 2012 18:55

Skrzynia biegów? Sprzęgło?

Post autor: pomysłowy » wt mar 06, 2012 21:14

tak wiem że jest tam opaska panowie problem ze złymi wchodzącymi biegami rozwiązany !!!!
1.była wymiana oleju w skrzyni biegów olej stary był ok żadnych opiłków itd.
2.zastanawiałem się nad zmianą cięgien zmiany biegów i tulejek plastikowych i o dziwo trzał w 10-tke te lekkie zrzyty i żle wchodzące biegi były zmorą złużytych cięgien zmiany biegów mam jeszcze do wymiany te nieszczęsne tulejki plastikowe w kształcie stożka wie ktoś może jaki jest numer tej dłuższej tulejki?



pomysłowy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pt lut 03, 2012 18:55

Skrzynia biegów? Sprzęgło?

Post autor: pomysłowy » śr mar 07, 2012 21:37

panowie a co może być przyczyną szumienia w skrzyni tzn. jak odpale silnik to szumi coś a jak wcisne sprzęgło to przestaje te szumy też są jak golf sie porusza co to może być ?????
1.łożysko wyciskowe?
2.łożysko igiełkowe?
3.czy może coś innego?
prosze o odpowiedź miał ktoś takie same obiawy w swoim golfie?



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8847
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Skrzynia biegów? Sprzęgło?

Post autor: marcin7x5 » czw mar 08, 2012 13:50

Prawdopodobnie któres łozysko na wałku wejściowym.



Awatar użytkownika
bartas1226
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: pn lut 20, 2012 19:00

Skrzynia biegów? Sprzęgło?

Post autor: bartas1226 » pn mar 12, 2012 21:28

witam. Mam pytanie. Gdzie się znajduje korek wlewu oleju do skrzyni biegow w golfie 3 benzyna?



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Skrzynia biegów? Sprzęgło?

Post autor: Haki » wt mar 13, 2012 00:46

bartas1226 pisze:witam. Mam pytanie. Gdzie się znajduje korek wlewu oleju do skrzyni biegow w golfie 3 benzyna?
Patrz !! wpisałem Twoje zapytanie i oto co dostałem http://www.golf3.pl/topics7/korek-wlewo ... t36545.htm" onclick="window.open(this.href);return false; :popcorn:


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

Awatar użytkownika
Tomek gd
Forum Master
Forum Master
Posty: 1625
Rejestracja: pn mar 02, 2009 00:07
Lokalizacja: Gdańsk
Auto: passat b6
Kontakt:

Skrzynia biegów? Sprzęgło?

Post autor: Tomek gd » czw mar 22, 2012 22:32

skończyło mi się sprzegło(bierze bardzo wysoko i auto osłabło) :rozpacz:

Pytanie jest takie co muszę kupić :docisk, tarcze sprzęgła czy coś jeszcze? Łożysko oporowe?



pomysłowy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pt lut 03, 2012 18:55

Skrzynia biegów? Sprzęgło?

Post autor: pomysłowy » śr kwie 11, 2012 10:56

Tomek gd, jeżeli chcesz jeździć bezawaryjnie to zalecił bym kupno kompletu tarcze,docisk i łożysko ale nie wiem czy to łożysko nie jest w środku skrzyni bo jak ja wymieniałem komplet schasz jakieś 350zl to nie widziałem żeby było tam jakieś łożysko przy skrzyni jest tylko ten wałek czy też ośka i z niej wychodzi trzpień ale nie wiem jaką masz poj. silnika ja mam 1.4 AKQ u u mnie tak właśnie jest



Awatar użytkownika
czarekcw
kierownik kibla
kierownik kibla
Posty: 2111
Rejestracja: ndz lip 17, 2011 21:28
Lokalizacja: Mrągowo / Emsburen DE

Skrzynia biegów? Sprzęgło?

Post autor: czarekcw » śr kwie 11, 2012 11:45

Jak już tu mowa o skrzyniach, sprzęgłach etc to i ja się podpytam.


Skrzynia DUU po regeneracji, zamontowane kompletne sprzęgło SACHS bo bylo już spalone (przykładowe ogłoszenie http://allegro.pl/sachs-sprzeglo-vw-bor ... 46324.html" onclick="window.open(this.href);return false; ) i mam następujące problemy (z którymi da się jednak żyć):

- gdy auto postoi np przez całą noc lub kilka godz. nieruszane i nie odpalając auta jest niemalże niemożliwe wrzucenie biegu lub włączenie luzu (przy wciśniętym pedale sprzęgła, tego nie stosuję ale raczej tak nie powinno być), gdy odpalam auto (oczywiście zawsze sprzęgło wciskam) to gdy mam np 1 bieg wrzucony to nie wypnę go, muszę lekko popuścić sprzęgło, wtedy on dziwnie szarpnie, wciskam do oporu sprzęgło i wrzucę luz. Jak odpalam auto na luzie i na sprzęgle, to jak odpuszczę sprzęgło to również delikatnie szarpnie (ale nie jest na biegu) i dopóki nie popuszczę sprzęgła i znowu go nie wcisnę to nie wrzucę biegu. Jaka może być tego przyczyna?

- nie wiem czy w tamtym zestawie jest łożysko oporowe czy nie (mechanik ze mnie żaden) ale na bank mi ono huczy - wciskam sprzęgło i jest cisza, puszczam i huczy. Jeśli te łożysko było w zestawie SACHS- możliwe że nowe i już pada? Jeśli jest na skrzyni to oznacza, że naprawa była licha ehh.


Mój MK4 AKL "BASIS" http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=413429" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8847
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Skrzynia biegów? Sprzęgło?

Post autor: marcin7x5 » śr kwie 11, 2012 11:57

Jak dla mnie to z opisu wynika ze cos jest z dociskiem. Albo źle zmontowane albo niewłasciwe.



pomysłowy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pt lut 03, 2012 18:55

Skrzynia biegów? Sprzęgło?

Post autor: pomysłowy » pt kwie 13, 2012 16:37

czarekcw, u mnie jest to samo ze skrzynią tylko u mnie sum słychać takie lekkie tykanie jak dieselek chodzi na puszczonym sprzęgle i to jest wina mi sie tak wydaje że łożysk na wałku głównym



ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Napędowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości