Skrzynia biegów? Sprzęgło?

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

zjawa90
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: wt lis 08, 2011 16:38

Skrzynia biegów? Sprzęgło?

Post autor: zjawa90 » wt sty 31, 2012 18:03

Witam. Ostatnio zauważyłem problem w moim golfie. Otóż słychać dziwne "cykanie" podczas zmiany biegów. Gdy jadę np. dwójką dam więcej gazu czy gwałtownie puszczę słychać ten dźwięk. Jak może być tego przyczyna? Co sprawdzić? Proszę o porady. Pozdrawiam


Nie jeźdź szybciej,niż lata Twój Anioł Stróż

Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Skrzynia biegów? Sprzęgło?

Post autor: Haki » wt sty 31, 2012 19:59

Podjedź na podnośnik - auto do góry - jedna osoba niech stoi i *#cenzura#* na dole --- i sprawdź ... bo za cykanie odpowiadać może 1000 innych rzeczy a nie sprzęgło czy skrzynia ....


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

pomysłowy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pt lut 03, 2012 18:55

Skrzynia biegów? Sprzęgło?

Post autor: pomysłowy » ndz lut 05, 2012 12:40

podepne sie pod temat żeby nie zakładać nowego.
1. otóż mam golfa 4 1.4 AKQ z 99 ze skrzynią DUW a problem jest następujący z rana na zimnym silniku mam problem w wciśnięciem pierwszego biegu jest opór a na toczeniu jo już wogóle tak samo jest na ciepłym silniku nieraz super wchodzi bez najmniejszego oporu a nieraz aż musze sie zatrzymać i to mocno wcisnąć tą jedynke .
2. A drugi jest taki że przy zmianie biegu z dwójki na trójke mam jakby zgrzyt tego nie słychać ale mam takie odczucia jak bym wyczuwał synchronizator czyli jak by przeskoczył o ząbek i wtedy wchodzi bieg .
3. Zauważyłem że mam lekki luz na dźwigni zmiany biegów jakieś 10mm przód tył i lewarek mam na wałek i tak jak sie łączy z tymi łącznikami na tej obejmie co przykręcany jest ten wałek od zmiany biegów to jest luz góra dół na tym swożniu
4. Dodam że musze wymienić łożysko oporowe bo już szumi więc i tarcze sprzęgła i docisk

Prosze pomóżcie bo już nie mam siły z tym golfem Pozdro



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Skrzynia biegów? Sprzęgło?

Post autor: Haki » ndz lut 05, 2012 13:39

pomysłowy pisze:podepne sie pod temat żeby nie zakładać nowego.
1. otóż mam golfa 4 1.4 AKQ z 99 ze skrzynią DUW a problem jest następujący z rana na zimnym silniku mam problem w wciśnięciem pierwszego biegu jest opór a na toczeniu jo już wogóle tak samo jest na ciepłym silniku nieraz super wchodzi bez najmniejszego oporu a nieraz aż musze sie zatrzymać i to mocno wcisnąć tą jedynke .
2. A drugi jest taki że przy zmianie biegu z dwójki na trójke mam jakby zgrzyt tego nie słychać ale mam takie odczucia jak bym wyczuwał synchronizator czyli jak by przeskoczył o ząbek i wtedy wchodzi bieg .
3. Zauważyłem że mam lekki luz na dźwigni zmiany biegów jakieś 10mm przód tył i lewarek mam na wałek i tak jak sie łączy z tymi łącznikami na tej obejmie co przykręcany jest ten wałek od zmiany biegów to jest luz góra dół na tym swożniu
4. Dodam że musze wymienić łożysko oporowe bo już szumi więc i tarcze sprzęgła i docisk

Prosze pomóżcie bo już nie mam siły z tym golfem Pozdro

Po:

1- sprawdzić poduchę pod silnikiem
2- sprawdzić stan oleju w skrzyni - a najlepiej wymienić na nowy wg specyfikacji VW
3- zerknąć w ten temat http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t= ... ja+skrzyni" onclick="window.open(this.href);return false; + kilka innych
4 - odnośnie luzu na gałce http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=139&t=359447" onclick="window.open(this.href);return false;


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

pomysłowy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pt lut 03, 2012 18:55

Skrzynia biegów? Sprzęgło?

Post autor: pomysłowy » śr lut 15, 2012 18:47

Witam wszystkich panowie mam problem ze skrzynią biegów tak mi się wydaje,więc jak jade na jedynce lub cofam na wstecznym to słychać jakiś szum taki trzzzzz jak wcisne sprzęgło i tocząc sie dalej do tyłu bez wybicia biegu też ten szum słychać dopiero jak wybije bieg ten szum przestaje być słyszalny co to może być??????????????
Wymieniłem olej w skrzyni na nowy w starym nie było nic niepokojącego poprostu czysty był stary olej żadnych opiłków czy tym podobne co to za oznaki mogą być przeguby wewnętrzne? satelita? nie wiem co o tym myślicie mieliście podobny problem pomocy narka



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Skrzynia biegów? Sprzęgło?

Post autor: Haki » śr lut 15, 2012 19:02

pomysłowy, najpierw pytasz o 1 ( zgrzyty - latająca gałka biegów -łożyska itp etc ) ... nic nie napisałeś co zrobiłeś w tamtej sprawie ...
Teraz wyskakujesz z szumami .... chłopie = ogarnij się i weź daj komuś zarobić - bo widzę ,że wiesz ,że dzwonią - ale w którym kościele to już nie bardzo :rozpacz:


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

pomysłowy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pt lut 03, 2012 18:55

Skrzynia biegów? Sprzęgło?

Post autor: pomysłowy » sob lut 18, 2012 21:44

sorka więc jak narazie wymieniłem olej w skrzyni biegów i jest dużo lepiej tzn.lekko już wchodzą biegi jak narazie tylko tyle zrobiłem bo nie miałem czasu i kasy bo mi simmeringi siadły na rozrządzie i musiałem przy okazji cały rozrząd wymienić poprostu wszystko i jest ok teraz wiec pomału zaczne znowu robić te biegi .Zuważyłem ze mam do wymiany jeden z łączników bo ma luz z jednej strony obawiam sie lewarka bo ponoć trzeba go wyciągać od dołu a to sie wiąże ze ściąganiem wydechu ręce opadają ale cóż chce sie jeździć to trzeba się wziąć



Awatar użytkownika
bartas1226
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: pn lut 20, 2012 19:00

Skrzynia biegów? Sprzęgło?

Post autor: bartas1226 » wt lut 21, 2012 20:09

Witam. Mam pytanie. W jakiej pozycji powinno łapać sprzęgło w golfie III. ???? Niżej około 5 cm od podłogi czy więcej na końcu???



Awatar użytkownika
Cambel
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: śr kwie 27, 2011 09:12
Lokalizacja: Września

Skrzynia biegów? Sprzęgło?

Post autor: Cambel » wt lut 21, 2012 20:20

bartas1226...w golfie 3 przewaznie jest linka samoregulujaca. mialem dwa mk3 i sprzeglo zawsze łapalo gdy pedal byl mniej wiecej w polowie drogi.



Awatar użytkownika
Cambel
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: śr kwie 27, 2011 09:12
Lokalizacja: Września

Skrzynia biegów? Sprzęgło?

Post autor: Cambel » wt lut 21, 2012 20:22

jak sie slizga to pewnie sprzęglo.



Awatar użytkownika
Cambel
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: śr kwie 27, 2011 09:12
Lokalizacja: Września

Skrzynia biegów? Sprzęgło?

Post autor: Cambel » wt lut 21, 2012 20:34

a cykanie to moze łozysko oporowe



pawel33
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: ndz sty 22, 2012 12:03

Skrzynia biegów? Sprzęgło?

Post autor: pawel33 » śr lut 22, 2012 12:17

SKRZYNIA DUW NITY NA MECHANIZMIE RÓŻNICOWYM LECĄ JAK POLECĄ TO SĄ ZGRZYTY I KONIEC JAZDY , A CO DO ŁOŻYSKA OPOROWEGO TO NIE MA W TEJ SKRZYNI TO JEST TZW. BLACHA ZE PIERSCIENIEM ONA ROBI ZA ŁOŻYSKO



Awatar użytkownika
bartas1226
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: pn lut 20, 2012 19:00

Skrzynia biegów? Sprzęgło?

Post autor: bartas1226 » śr lut 22, 2012 17:14

Cambel. Linke sam reguluje i łapie na samej górze ale się nie slizga. A nie pamietam czy sie linke wkreca ( na dół) czy rozkręca ( do góry) aby predzej łapało ????



Awatar użytkownika
Cambel
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: śr kwie 27, 2011 09:12
Lokalizacja: Września

Skrzynia biegów? Sprzęgło?

Post autor: Cambel » śr lut 22, 2012 22:31

jak lapie do gory to chyba musisz wkrecic. dokladnie sam nie pamietam...



ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Napędowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości