Coś stuka przy ruszaniu i zmianie biegów

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

sebo89elcMK4ajm
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 127
Rejestracja: śr paź 12, 2011 11:11
Lokalizacja: (łódzkie)

Coś stuka przy ruszaniu i zmianie biegów

Post autor: sebo89elcMK4ajm » śr sty 11, 2012 22:23

Witam!
auto- Golf IV TDI ajm skrzynia 6 biegów
Problem polega na tym, że gdy pale go na wcisnietym sprzegle i po zapaleniu puszczam je to słychac takie stukniecie. takie samo stukniecie slychac przy puszczaniu sprzegła podczas zmiany biegów. najbardziej slychac to przy zmianie 1 2 3 biegu ale na innych tez tylko mniej. stukniecie slychac takze gdy jade stałą predkoscia i puszcze gaz i dodam ponownie, wtedy slychac i przy puszczeniu i po dodaniu gazu, a takze czasami gdy stoi zapalony i wcisne i puszcze sprzegło.
bylem u kilku mechanikow i mowia ze to juz dwumas sie odzywa ale slyszalem ze jak dwumas siada to wystepuje telepotanie samochodem a u mnie nic takiego nie ma, przynajmniej ja nic takiego nie odczuwam...
moze to jakis luz w zawieszeniu (chociaz bylo robione ponad rok temu a stuki juz byly..) albo jakas poduszka przy silniku lub skrzyni juz padla czy coś? dodam że przebieg auta to ponad 276tys
Pomóżcie jak możecie bo jeżdżę juz ztym ponad półtora roku odkad go kupiłem i wkurza mnie to:(



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9232
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Coś stuka przy ruszaniu i zmianie biegów

Post autor: wesol » czw sty 12, 2012 20:46

poduszka silnika Na skreconych kolach na rądzie pewnie podczas podawania i puszczania gazu takze stuka?? To normalny objaw gdzy masz poduche wywaloną.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

sebo89elcMK4ajm
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 127
Rejestracja: śr paź 12, 2011 11:11
Lokalizacja: (łódzkie)

Re: Coś stuka przy ruszaniu i zmianie biegów

Post autor: sebo89elcMK4ajm » czw sty 12, 2012 22:01

no slychac pukniecie za kazdym razem gdy podczas jazdy pusze i dodam gaz. ale dlaczego slychac gdy pale samochod ze wcisnietym sprzeglem, lub gdy wciskam sprzeglo a samochod jest zapalony i jest na luzie?? :?
czy jest możliwy jakis luz w skrzynie czy cos?



Awatar użytkownika
Cambel
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: śr kwie 27, 2011 09:12
Lokalizacja: Września

Coś stuka przy ruszaniu i zmianie biegów

Post autor: Cambel » ndz sty 15, 2012 15:54

moze jakis ząb na wałku ataku albo kole zębatym mechanizmu rożnicowego sie wyszczerbił i puka. mialem taka awarie niedawno. scioł sie nit, wpadł w tryby i je uszkodzil. stukanie było słychac na kazdym biegu, im szybciej jechalem tym szybciej stukalo.



KAROL 84
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 212
Rejestracja: sob sty 24, 2009 22:33
Lokalizacja: Suwałki

Coś stuka przy ruszaniu i zmianie biegów

Post autor: KAROL 84 » ndz sty 15, 2012 19:03

Najpierw kolego sprawdź te poduszki pod silnikiem i skrzynią biegów i przy okazji sprawdź zawieszenie. Ostatnio miałem taki przypadek że w skodzie fabii przy takich objawach tylko że nie było stuków a trzaski i skrzypienie to była uszkodzona guma wahacza (tzn skrzypiała ze starości).



sebo89elcMK4ajm
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 127
Rejestracja: śr paź 12, 2011 11:11
Lokalizacja: (łódzkie)

Re: Coś stuka przy ruszaniu i zmianie biegów

Post autor: sebo89elcMK4ajm » pn sty 16, 2012 13:53

ale mi nie stuka cały czas gdy jade, tylko jest to takie pojedyncze stukniecie przy zmianie biegów i gdy puszcze lub dodam gazu



KAROL 84
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 212
Rejestracja: sob sty 24, 2009 22:33
Lokalizacja: Suwałki

Coś stuka przy ruszaniu i zmianie biegów

Post autor: KAROL 84 » pn sty 16, 2012 17:09

No tak a sprawdzałeś już te poduszki i zawieszenie ?
Jedź tam gdzie robią w twojej miejscowości przeglądy i tam Ci sprawdzą za drobną opłatą.



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8847
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Coś stuka przy ruszaniu i zmianie biegów

Post autor: marcin7x5 » śr sty 18, 2012 22:19

Może sprawdź jeszcze sanki czy sa dobrze dokręcone do podwozia.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Napędowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości