skrzynia biegów duu-urwany ząbek wału

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

skrzynia biegów duu-urwany ząbek wału

Post autor: jhosef » czw sty 05, 2012 10:15

waflocki, stąd też moje wcześniejsze obawy o naprawę po najmniejszym oporze. Stuka przy jeździe na wprost czy skręcaniu? Jeśli skręcaniu to satelity są padniete.
Co do samego zakupu skrzyni to nie pomogę. Nie mam dostępu. Pozostaje Ci szukać po allegrodo itp.



Awatar użytkownika
waflocki
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 95
Rejestracja: śr sty 07, 2009 17:18
Lokalizacja: Szczecin

skrzynia biegów duu-urwany ząbek wału

Post autor: waflocki » czw sty 05, 2012 10:27

jhosef, stuka na luzie i bez znaczenia czy podczas jazdy na wprost czy skręcaniu. Na obciążeniu nie stuka-objawy jak dla luźnego wałka atakującego. Nie wiem tylko dlaczego jedno (tylko jedno) koło mi podskakuje jak jest podniesiony samochód-prawdopodobnie przez satelity...



tiktaczek1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 106
Rejestracja: pn lut 27, 2006 13:18
Lokalizacja: kielce
Kontakt:

Re: skrzynia biegów duu-urwany ząbek wału

Post autor: tiktaczek1 » czw sty 12, 2012 22:39

waflocki pisze:Skrzynia złożona, ale niestety dalej stuka jak się podłączy lewy przegub i zaczyna lekko ją rzucać. Przegub był wymieniany, więc zostaje chyba mechanizm różnicowy:/ ktoś ma dostęp do taniej skrzyni?:) bo nie wiem co mi pozostaje. Na razie samochód stoi w warsztacie, bo nie mam na niego siły. Wolę komunikacje miejską albo rower:)
Witam mam taka skrzynie więcej info tel 515366681



Awatar użytkownika
Cambel
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: śr kwie 27, 2011 09:12
Lokalizacja: Września

skrzynia biegów duu-urwany ząbek wału

Post autor: Cambel » ndz sty 15, 2012 16:14

tanie czesci do duu. http://www.arga.com.pl/" onclick="window.open(this.href);return false; polecam. zamawialem u nich czesci, mila obsluga. kupisz u nich kazdy drobiazg do skrzyni, maja czesci nowe i urzywane w bardzo dobrym stanie.



Awatar użytkownika
waflocki
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 95
Rejestracja: śr sty 07, 2009 17:18
Lokalizacja: Szczecin

skrzynia biegów duu-urwany ząbek wału

Post autor: waflocki » pn sty 16, 2012 09:24

Cambel, kupowałem u nich wałek atakujący, ale dalej rzuca lekko silnikiem po wpięciu półosi. Teraz nie wiem czy to skrzynia czy może coś innego. Przeguby były wymienione i półosie sprawdzone. Został mi jeszcze dyferencjał, albo mam krzywe auto;). A skrzynia mogła mi się rozsypać przez źle zamontowany przegub przez mechanika co mi wymieniał sprzęgło- nie trafił idealnie w gniazdo tylko był lekko z ukosowany..



Awatar użytkownika
Cambel
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: śr kwie 27, 2011 09:12
Lokalizacja: Września

skrzynia biegów duu-urwany ząbek wału

Post autor: Cambel » wt sty 17, 2012 09:09

waflocki, to masz niezłą zagadke:D gdy ja robilem skrzynie a to bylo niedawno dwa tyg. temu. mechanik mi powiedzial ze w skrzyni powinno sie wymieniac komplety. dlatego ze czesci ktore wymienisz moga byc mniej lub bardziej wyjechane niz czesci w twojej skrzyni a wiec zabki moga do siebie idealnie nie pasowac i zawsze bedzie albo stukał albo wyl. mogles kupic walek ataku i kolo talezowe zebate to jest te kolo ktore jest przynitowane do mechanizmu roznicowego. moze ktos przed toba zle zlozyl ten mechanizm roznicowy, zle zanitowal. powiem ci na pocieszenie ze ja wlozylem do mojej skrzyni piaty bieg walek i kolo zebate i nadal ja troche slychac.



Awatar użytkownika
waflocki
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 95
Rejestracja: śr sty 07, 2009 17:18
Lokalizacja: Szczecin

skrzynia biegów duu-urwany ząbek wału

Post autor: waflocki » czw sty 19, 2012 20:23

Właśnie zamówiłem sobie skrzynie z demontażu. Ma trochę inne oznaczenie-zamiast DUU będzie DLP. Chce sobie od razu przełoży śruby z mechanizmu różnicowego, nie wiem czy tylko będą te same śruby. Ma ktoś może informację na ten temat?



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8848
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

skrzynia biegów duu-urwany ząbek wału

Post autor: marcin7x5 » czw sty 19, 2012 21:11

A będzie ci ta skrzynia pasowała? Oznaczenie skrzyni wskazuje, że jest jeszcze starsza modelowo niz DUU.



Awatar użytkownika
waflocki
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 95
Rejestracja: śr sty 07, 2009 17:18
Lokalizacja: Szczecin

skrzynia biegów duu-urwany ząbek wału

Post autor: waflocki » pt sty 20, 2012 08:56

marcin7x5, Na forum wyczytałem, że będzie pasować. Nie wiem tylko czym ona się różni.
Może jest inne przełożenie.. Zobaczymy



ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Napędowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości