Problem z skrzynią biegów

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

v3nom
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: śr wrz 15, 2010 07:42

Problem z skrzynią biegów

Post autor: v3nom » śr paź 12, 2011 09:46

Golf Iv 1,6 AKL '98. Jedynka wchodzi dość ciężko. Mechanik powiedział mi, że nie ma synchronizatora na 1, że VW tak mają. Ok może to i prawda. Dalej jest problem z 2 biegiem. Na zimnym silniku przy zmianie z 1 na 2 i większych obrotach zgrzyta. Na rozgrzanym jest ok. Potem problem z 3. Zdarza się że (również redukcji) wchodzi ciężko lub wcale. Muszę wrzucić na luz i wcisnąć sprzęgło ponownie. Problem mój jest o tyle poważ, że stwarza zagrożenie przy wyprzedzaniu. W te wakacje często zdarzało mi się wlec za ciągnikiem. Wyprzedzić niby nie problem, ale gdy w połowie manewru 3 zaczyna odstawiać numery jest nieciekawie. Bieg 4 i 5 pracują normalnie. Czy ktoś wie co może być przyczyną usterek ?

Auto ma przejechane prawie 230 tyś. Sądzę że sprzęgło nigdy nie było w nim wymieniane. Bierze praktycznie na samej górze.

Gdyby bardziej opłacalne było wymienienie skrzyni niż próby jej naprawy, to czy jest możliwie wsadzenie 6 biegowej przekładni do sinika 1.6 AKL ?



jeryk10
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2745
Rejestracja: śr maja 27, 2009 22:31
Lokalizacja: pomorskie

Problem z skrzynią biegów

Post autor: jeryk10 » śr paź 12, 2011 12:55

Sprzęgło siada


Swap instalacji z grupy VAG .

Posiadam schematy elektryczne 1.8 T AUM,AUQ,AGU,APP,BAM,AWT
1.9 TDI ASV,AHF,ALH,AWX,ATD
Posiadam przerobione instalacje od 1,8T AGU,AUM do MK2,MK3
Posiadam na sprzedaż kompletna instalacje do R32

Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8846
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Re: Problem z skrzynią biegów

Post autor: marcin7x5 » czw paź 13, 2011 12:23

v3nom pisze:Golf Iv 1,6 AKL '98. Jedynka wchodzi dość ciężko. Mechanik powiedział mi, że nie ma synchronizatora na 1, że VW tak mają.
A od kiedy to jedynka nie jest synchronizowana? To nie maluch.

Skoro wchodzą ci ciężko prawie wszystkie biegi to może to byc objawem zużycia sprzegła ale moze tez byc za przyczyną wyrobionego mechanizmy wybierania biegów.



evil666
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 268
Rejestracja: śr wrz 23, 2009 22:57
Lokalizacja: Racibórz/Opole

Problem z skrzynią biegów

Post autor: evil666 » sob paź 15, 2011 18:58

ja mam podobne problemy, pierw mi w skrzyni padł mechanizm różnicowy po wymianie sprzęgła kompletnego, a teraz na nowej skrzyni mam takie same problemy :) sprzęgło nowe więc ten problem odpada, spróbuje jeszcze wymienić olej bo mi się wydaje że tak jest jak jest spracowany olej, ale to się okaże na dniach



Awatar użytkownika
Johnatan
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2555
Rejestracja: sob sty 02, 2010 20:55
Lokalizacja: Wielkopolska, Gostyń PGS
Kontakt:

Problem z skrzynią biegów

Post autor: Johnatan » pn paź 17, 2011 00:16

marcin7x5 pisze: Skoro wchodzą ci ciężko prawie wszystkie biegi to może to byc objawem zużycia sprzegła ale moze tez byc za przyczyną wyrobionego mechanizmy wybierania biegów.
Popieram. Złe ustawienie cięgien powoduje kompletne szarpanie sie z biegami.
evil666 pisze:ja mam podobne problemy, pierw mi w skrzyni padł mechanizm różnicowy po wymianie sprzęgła kompletnego, a teraz na nowej skrzyni mam takie same problemy :) sprzęgło nowe więc ten problem odpada
Nowe sprzęgło, nowa skrzynia. Wiąże sie to z wyciąganiem skrzyni i może przy montażu powstał problem właśnie z cięgnami wybieraka.

Ustawienie tego polega na ustawieniu gałki na samym środku i ręcznie ustawienia luzu na skrzyni, lub tak jak ja robie 1 osoba wrzuca wsteczny a ja na skrzyni ustawiam sobie wsteczny z charakterystycznym pstryknieciem w skrzyni i pasuje :) Warto pogrzebać z tymi cięgnami bo wymiana skrzyni nie jest tania ani nie zajmuje czasu na jedno piwko :)


http://adven-vksh.ru/14f20" onclick="window.open(this.href);return false;

evil666
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 268
Rejestracja: śr wrz 23, 2009 22:57
Lokalizacja: Racibórz/Opole

Re: Problem z skrzynią biegów

Post autor: evil666 » pn paź 17, 2011 19:39

Johnatan pisze:
marcin7x5 pisze: Skoro wchodzą ci ciężko prawie wszystkie biegi to może to byc objawem zużycia sprzegła ale moze tez byc za przyczyną wyrobionego mechanizmy wybierania biegów.
Popieram. Złe ustawienie cięgien powoduje kompletne szarpanie sie z biegami.
evil666 pisze:ja mam podobne problemy, pierw mi w skrzyni padł mechanizm różnicowy po wymianie sprzęgła kompletnego, a teraz na nowej skrzyni mam takie same problemy :) sprzęgło nowe więc ten problem odpada
Nowe sprzęgło, nowa skrzynia. Wiąże sie to z wyciąganiem skrzyni i może przy montażu powstał problem właśnie z cięgnami wybieraka.

Ustawienie tego polega na ustawieniu gałki na samym środku i ręcznie ustawienia luzu na skrzyni, lub tak jak ja robie 1 osoba wrzuca wsteczny a ja na skrzyni ustawiam sobie wsteczny z charakterystycznym pstryknieciem w skrzyni i pasuje :) Warto pogrzebać z tymi cięgnami bo wymiana skrzyni nie jest tania ani nie zajmuje czasu na jedno piwko :)

jednego nie rozumiem, ze skrzyni ta wajcha co wychodzi posiada jedno oczko na którym umieściłem tą kulkę od drążka zmiany biegów i nic więcej nie robiłem, w mojej poprzedniej skrzyni ta wajcha miała 2 dziury i ustawiając na tej bliższej skrzyni to miałem drążek ustawiony za fest do przodu i tyle wiem na ten temat
i jak możesz wytłumacz to w jak najprostszy sposób umiesz :) będę wdzięczny :)



Awatar użytkownika
Johnatan
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2555
Rejestracja: sob sty 02, 2010 20:55
Lokalizacja: Wielkopolska, Gostyń PGS
Kontakt:

Problem z skrzynią biegów

Post autor: Johnatan » pn paź 17, 2011 23:01

evil666 pisze: wytłumacz to w jak najprostszy sposób umiesz :) będę wdzięczny :)
Mówisz że masz ten machanizm co montuje sie na jedna wielką kule? no wiec..:)

Obrazek

Nie patrzcie jak narysowałem tą całą kule bo nie pamietam jak to tam, wygląda ale wiem że wazne elementy zostały zachoweme. Na czerowno masz zaznaczone w którym strone sie reguluje gałke biegów. Przód-tył i do okoła własnej osi lewo-prawo.


http://adven-vksh.ru/14f20" onclick="window.open(this.href);return false;

evil666
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 268
Rejestracja: śr wrz 23, 2009 22:57
Lokalizacja: Racibórz/Opole

Problem z skrzynią biegów

Post autor: evil666 » czw paź 20, 2011 21:01

ok czyli jeśli mam dobrze ustawione przód tył to pewnie mam przekręcone za fest w lewo lub prawo i dlatego mam takie chrupotanie czasami na trzech pierwszych biegach?



Awatar użytkownika
Johnatan
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2555
Rejestracja: sob sty 02, 2010 20:55
Lokalizacja: Wielkopolska, Gostyń PGS
Kontakt:

Problem z skrzynią biegów

Post autor: Johnatan » czw paź 20, 2011 21:05

chrupotanie raczej nie. Ja miałem przestawiony drążek i mi sie ciezko wrzucało 1ke. a chrupotanie to oznaka synchronizatorów.. tzn jeśli auto ma na kulane 300-500tyś to skrzynia aut!.


http://adven-vksh.ru/14f20" onclick="window.open(this.href);return false;

evil666
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 268
Rejestracja: śr wrz 23, 2009 22:57
Lokalizacja: Racibórz/Opole

Problem z skrzynią biegów

Post autor: evil666 » pt paź 21, 2011 19:16

moje auto ma przehulane 139000 km dopiero i skrzynie dopiero co wymieniłem... lol nowa skrzynia i synchronizatory??z tego co wiem gdyby synchronizator wyskakiwał to zgrzytanie występowało by co jakiś czas a nie w 90% wrzucenia na 2 czy 3... zauważyłem też to że jeśli poruszam drążkiem i w tym czasie wrzucam 2 lub 3 zgrzytania nie ma, wiec myślę nad ustawieniem tego drążka tylko ja nadal nie mam pojęcia jak to zrobić żeby było dobrze...bo przestawiać w prawo czy w lewo i potem próbować to chyba będzie lipa...



Awatar użytkownika
Johnatan
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2555
Rejestracja: sob sty 02, 2010 20:55
Lokalizacja: Wielkopolska, Gostyń PGS
Kontakt:

Problem z skrzynią biegów

Post autor: Johnatan » pt paź 21, 2011 19:59

140000 tyś udokumentowane ? skrzynia nówka z fabryki ? czy "nowa"lekko używana zajechana ze szrotu ? Wywalone synchronizatory zgrzytają w 90% zmian biegów i robią to szczególnie przy szybkiej zmianie biegów jak zrobisz to powoli lub wejdziesz z 2 na luz poczekasz poruszasz na luzie i później włożysz 3 to też może to zgrzytanie spaść do niskiego poziomi 40% jak nie 10% zgrzytów. Zgrzytanie występuje przy wywalonych synchronizatorach lub gdy sprzęgło wciąż napędza skrzynie biegów bo jest zajechane.. Zrób taki test, znajdz sobie dość duży zakręt o 90stopni i rusz przed nim i w trakcjie pokonywania go czyli masz skręcone koła zmień bieg na 2 i patrz czy zgrzyta zarówna na lewym i na prawym zakręcie. U mnie zgrzyta na 2ce w 90% w lewym zakrecie a tak ogólnie na zimnym też mi zgrzyta a na ciepłym to 30% zgrzytów


http://adven-vksh.ru/14f20" onclick="window.open(this.href);return false;

evil666
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 268
Rejestracja: śr wrz 23, 2009 22:57
Lokalizacja: Racibórz/Opole

Problem z skrzynią biegów

Post autor: evil666 » pt paź 21, 2011 21:05

hmm może i masz rację :? :-( w takim wypadku mam lipe bo kupiłem uszkodzoną skrzynie biegów :/ jaki jest koszt naprawy synchronizatora??



Awatar użytkownika
Johnatan
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2555
Rejestracja: sob sty 02, 2010 20:55
Lokalizacja: Wielkopolska, Gostyń PGS
Kontakt:

Problem z skrzynią biegów

Post autor: Johnatan » pt paź 21, 2011 22:02

sprawdz jeszcze olej cie jeszcze pociesze lub weź go wymień ale nie wiem czy pieniadze nie pójdą w błoto.


http://adven-vksh.ru/14f20" onclick="window.open(this.href);return false;

evil666
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 268
Rejestracja: śr wrz 23, 2009 22:57
Lokalizacja: Racibórz/Opole

Problem z skrzynią biegów

Post autor: evil666 » pt paź 21, 2011 23:46

olej i tak już kupiłem drogi nie był może z 80 dych za niego dałem...



ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Napędowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości