Brak sprzegła MkII 1.6d

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
avs
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: sob sie 05, 2006 07:37
Lokalizacja: Słupsk
Kontakt:

Brak sprzegła MkII 1.6d

Post autor: avs » pt paź 08, 2010 12:52

Witam.
Mam pewien problem z mk II 1.6d. Podczas jazdy w pewnym momencie znikło sprzegło. Jak sie okazało po odkreceniu skrzyni biegów od silnika i zdjeciu tarczy sprzegłowej ten cienki pret (wałek wysprzeglajacy) przedziurawił na wylot ten dekielek na którym się opiera. Przez co jak się okazalo nie mogl sie cofac.(Po zdjeciu dekielka od strony lewego kola w skrzyni biegów było widac ze jest wcisniety do srodka). Przedziurawiony dekielek został wymieniony na drugi nie dziurawy i w dobrym stanie, załozona została spręzyna tarcza itd. a nastepnie skrecona skrzynia biegów. Podlaczylismy wszystkie przewody odpalilismy golfa i co .... nie ma spregła. Tzn. po wcisnieciu sprzegła linka chodzi podnosi do max tą łapke wysprzeglajaca w skrzyni biegów ale sprzegła nie ma.:( Czy ktos ma jakis pomysł co moze byc źle co mogło sie stac? czy moze cos zle zrobilismy? Moze coś z łozyskiem oporowym. Czekam na jakąs pomoc.
Z góry dziękuje:)


avs

Awatar użytkownika
avs
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: sob sie 05, 2006 07:37
Lokalizacja: Słupsk
Kontakt:

Re: Brak sprzegła MkII 1.6d

Post autor: avs » sob paź 09, 2010 23:32

Problem dalej nie rozwiazany:( Czy ktos moze mi powiedziec jak powinien wygladac ten pret co przechodzi przez cala skrzynie biegów i rozlacza sprzeglo? Chodzi mi o ten pret co siedzi w walku z frezem ktory zaklada sie ma tarcze sprzegla? Czy powinien byc z obu stron byc ns koncówkach połokragly czy płaski czy z jednej pólokragły a z drugiej płaski (tak jest u mnie)Jaka powinien miec długosc jakby ktos mogł zmmierzyc i mi napisac bede wdzieczny Moj ma 33,7cm. Z góry dziekuje i prosze o pomoc. Mile widziane fotki. Pozdr


avs

Awatar użytkownika
Tomasz Bis
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 592
Rejestracja: sob cze 06, 2009 06:30
Lokalizacja: lubelskie Bychawa
Kontakt:

Brak sprzegła MkII 1.6d

Post autor: Tomasz Bis » sob paź 09, 2010 23:44

http://www.brokevw.com/teardown.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Może to Ci pomoże . Moim zdaniem popychacz jest za krótki .


Jak się mylę proszę poprawić , nie obrażać .
http://www.youtube.com/watch?v=iatezFC1aFk&NR=1" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Sieergiej
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 58
Rejestracja: pn sty 14, 2008 15:34
Lokalizacja: Andrychow/Sulkowice
Kontakt:

Brak sprzegła MkII 1.6d

Post autor: Sieergiej » pt paź 07, 2011 20:26

Mam dokładnie ten sam problem co kolega avs, ruszając sprzęgło walnęło i nie wysprzęglało już.
Wymieniłem tą metalową tarcze i dalej nie działa co jest grane może ktoś wie?



Awatar użytkownika
ja4rqu
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 635
Rejestracja: czw kwie 22, 2010 15:14
Lokalizacja: Okolice Przemyśla

Brak sprzegła MkII 1.6d

Post autor: ja4rqu » ndz paź 09, 2011 14:39

ściagałem dwie skrzynie w td jedną z silnika z 90r drugą z 84r i ta z 90 miała na końcu pręta taki dodatkowy bolczyk i był z nim dłuższy od tej z 84. a sprzęgło masz na samoregulator czy mechanicznie regulowana?



Awatar użytkownika
Sieergiej
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 58
Rejestracja: pn sty 14, 2008 15:34
Lokalizacja: Andrychow/Sulkowice
Kontakt:

Brak sprzegła MkII 1.6d

Post autor: Sieergiej » pn paź 10, 2011 00:41

Mechanicznie, wlasnie mam tak jakby czegos brakowalo (myslalem ze jak walnela ta tarcza to przy okazji pret sie ulamal a musial wypasc ten bolczyk) bede musial szukac gdzies na szrocie tego, dzieki bardzo za info.



Awatar użytkownika
avs
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: sob sie 05, 2006 07:37
Lokalizacja: Słupsk
Kontakt:

Brak sprzegła MkII 1.6d

Post autor: avs » pn paź 10, 2011 14:59

Dalej nie masz sprzegla po zlozeniu i wymienieniu tej metalowej tarczy na ktora dociska pręt? Ja rozbieralem swojego w sumie 3 razy ale za trzecim razem sie udalo. Ja mialem taki objaw ze po zlozeniu wszystkiego nie mozna bylo wbic biegu na odpalonym silniku.(tzn ze nie bylo sprzegla) Na wylaczonym biegi wchodzily normalnie. Okazalo się ze pret wywiercil dziure w tej metalowej blasze i kawaek naprawde bardzo malutki dostal sie pod docisk a poniewaz ta metalowa tarcza jest bardzo twarda to nie zmielilo go. Przez moje lenistwo nie usualem tego za pierwszym razem. Ale gdy za trzecim rozbieralem to odkreclem docisk i co wypadl taki maly skarwasek tej blachy. U mnie on byl przyczyna tego ze po zlozeniu nie bylo sprzegla. Odkrec docisk i sprawdz czy nie ma czegos podbnego. Napisz czy to pomoglo rozwiazac twoj problem


avs

ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Napędowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości