Skrzynia biegów zakleszczona na wstecznym.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

jacks
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: wt sie 03, 2010 22:16

Skrzynia biegów zakleszczona na wstecznym.

Post autor: jacks » czw wrz 08, 2011 19:55

Witam,
mam poważny problem, dziś rano wyjeżdżając z parkingu wrzuciłem wsteczny i coś się zakleszczyło. Nie mogę wybić biegu, ani za pomocą drążka ani też ręcznie przy skrzyni. Dodam, że chodzi o skrzynie 4T z 1.6 td ( cała jednostka z golfa mk2). Jakieś 2 tygodnie temu przełożyłem wszystko do swojej Jetty mk1 i nie było żadnych problemów, aż do dzisiaj. Miał ktoś może podobny przypadek, albo wie co z tym zrobić?



Awatar użytkownika
-=ren=-
Forum Master
Forum Master
Posty: 1656
Rejestracja: pn sty 02, 2006 15:24
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Skrzynia biegów zakleszczona na wstecznym. POMOCY!!!

Post autor: -=ren=- » pt wrz 09, 2011 09:41

niestety to będzie trudne... wymontuj cały mechanizm wybierania biegów ze skrzyni. to co jest za linką sprzęgła - duża śruba na klucz wewnętrzny, jakaś mała nakrętka na 13 klucz żeby zdjąć metalowe ramię do linki i wysuń wszystko do przodu przez otwór po wykręceniu tej dużej nakrętki. Potem możesz użyć jakichś narzędzi typu poważny wkrętak, jakieś wygięte łyżki i próbować w ten sposób "wyjąć" ręczny. W innym przypadku jeśli to się nie uda. trzeba otworzyć skrzynkę i znaleźć która przesuwka się zablokowała i usunąć uszkodzenie. Poważna naprawa krótko mówiąc.


vwlifestyle.pl
Obrazek

Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Skrzynia biegów zakleszczona na wstecznym.

Post autor: Lipek81 » pt wrz 09, 2011 21:44

-=ren=-, nie da rady tak zrobić, jak piszesz, bo mechanizm wybieraka da się wyciągnąć tylko na luzie.

jacks, odłącz cięgna od dźwigni wybieraka i sprawdź, czy samym wybierakiem da radę wrzucić luz - chodzi o ustalenie, czy zablokowanie nastapiło wewnątrz skrzyni, czy w mechanizmie między gałką a skrzynią (choć te drugie to mało prawdopodobne...)



Awatar użytkownika
-=ren=-
Forum Master
Forum Master
Posty: 1656
Rejestracja: pn sty 02, 2006 15:24
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Skrzynia biegów zakleszczona na wstecznym.

Post autor: -=ren=- » pt wrz 09, 2011 23:27

Lipek81 pisze: nie da rady tak zrobić, jak piszesz, bo mechanizm wybieraka da się wyciągnąć tylko na luzie.
racja, wtedy na luzie kiedy te przesuwki są w jednej linii i to wyjdzie, w innym przypadku któraś z nich jest przesunięta i nie da się wyjąc mechanizmu...
pokłony Lipek81 :prayer:


vwlifestyle.pl
Obrazek

żywiec_nmr
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: wt lis 23, 2010 23:23
Lokalizacja: NMR

Re: Skrzynia biegów zakleszczona na wstecznym.

Post autor: żywiec_nmr » sob wrz 10, 2011 12:54

-=ren=- pisze:
Lipek81 pisze: nie da rady tak zrobić, jak piszesz, bo mechanizm wybieraka da się wyciągnąć tylko na luzie.
racja, wtedy na luzie kiedy te przesuwki są w jednej linii i to wyjdzie, w innym przypadku któraś z nich jest przesunięta i nie da się wyjąc mechanizmu...
pokłony Lipek81 :prayer:
Ja ostatnio mialem taki sam problem tylko że wrzuciłem 3 i tak samo sie zakleszczyło. Wyciągnełem cały mechanizm bez żadnego problemu, potem musialem rozebrac całą skrzynie. Teraz problem powrócił :grrr: .Stwierdziłem że nie bede sie juz z tym bawił, wymieniam całą skrzynie. A tu nasuwa sie moje pytanie: Czy do Golfa MK3 1.8 benz. 75KM będzie pasować z Golfa MK2 1.8 benz. 90KM z krótkimi biegami?


Lewy pas i noga na gaz...

jacks
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: wt sie 03, 2010 22:16

Re: Skrzynia biegów zakleszczona na wstecznym.

Post autor: jacks » pn wrz 12, 2011 09:26

Lipek81 pisze:-=ren=-, nie da rady tak zrobić, jak piszesz, bo mechanizm wybieraka da się wyciągnąć tylko na luzie.

jacks, odłącz cięgna od dźwigni wybieraka i sprawdź, czy samym wybierakiem da radę wrzucić luz - chodzi o ustalenie, czy zablokowanie nastapiło wewnątrz skrzyni, czy w mechanizmie między gałką a skrzynią (choć te drugie to mało prawdopodobne...)
Już sprawdzałem i niestety nie da się wrzucić luzu, w związku z czym doszedłem do wniosku, że wymienię całą skrzynie:)

Dziękuje za pomoc:)



Awatar użytkownika
-=ren=-
Forum Master
Forum Master
Posty: 1656
Rejestracja: pn sty 02, 2006 15:24
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Skrzynia biegów zakleszczona na wstecznym.

Post autor: -=ren=- » pn wrz 12, 2011 12:11

jacks pisze:doszedłem do wniosku, że wymienię całą skrzynie:)
no tego rozwiązania nikt nie podsunął, a najprostsze z możliwych.... :panna:


vwlifestyle.pl
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Napędowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości