cierzko wchodza biegi

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

golf TDI 110 KM
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: wt lip 26, 2011 14:35

cierzko wchodza biegi

Post autor: golf TDI 110 KM » wt lip 26, 2011 15:00

witam wszystkich mam mały problem przy moim mk4 problem polega na tym iz jak auto jest zimne biegi wchodza prawie idealnie wsteczny niezgrzyta jedynka wchodzi lekko a skoro juz sie silnik nagrzeje zaczynaja sie problemy wsteczny zgrzyta ze nieidzie go włonczyc jedynka zoporem czasami to na siłe reszta biegów tezcierzko ale jedynka i wsteczny najbardziej POMOCY CO ROBIC zaznacze ze olej jest zmieniony na nowy regulacja linek nic niedaje sprzegło jest odpowietrone co podejrzewacie?????? :bajer:



evil666
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 268
Rejestracja: śr wrz 23, 2009 22:57
Lokalizacja: Racibórz/Opole

cierzko wchodza biegi

Post autor: evil666 » wt lip 26, 2011 21:02

zły olej, jak się zagrzeje nie jest na tyle gęsty na ile powinien być,
na zimnym chodzi idealnie bo olej zimny i gęsty...



golf TDI 110 KM
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: wt lip 26, 2011 14:35

Re: cierzko wchodza biegi

Post autor: golf TDI 110 KM » śr lip 27, 2011 06:49

evil666 pisze:zły olej, jak się zagrzeje nie jest na tyle gęsty na ile powinien być,
na zimnym chodzi idealnie bo olej zimny i gęsty...
jaki olej najlepiej wlac bo kazdy pisze co innego i niewiem juz jaki



golf TDI 110 KM
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: wt lip 26, 2011 14:35

cierzko wchodza biegi

Post autor: golf TDI 110 KM » śr lip 27, 2011 06:52

dodam ze sprzegło lapie juz po oderwaniu od podłogi



art_2008_a_
VW Baron
VW Baron
Posty: 3269
Rejestracja: czw lip 09, 2009 15:18
Lokalizacja: WOT
Kontakt:

cierzko wchodza biegi

Post autor: art_2008_a_ » śr lip 27, 2011 15:13

golf TDI 110 KM pisze:dodam ze sprzegło lapie juz po oderwaniu od podłogi

a powinno łapać wyżej - i może tu jest problem bo wałki w skrzyni kręcą się non-stop tak jak na luzie a nie zatrzymują się pod wpływem nacisku synchronizatora gdy tarcza sprzęgła ma wolność od docisku ... i koła zębate tylko zgrzytają a nie wchodzą łatwo ząbki w ząbki. Na zimnym jeszcze tak sprzęgło nie trzyma a na rozgrzanym już niestety tak.

sprawdź ten trop kolego bo szkoda skrzyni :pub:



golf TDI 110 KM
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: wt lip 26, 2011 14:35

cierzko wchodza biegi

Post autor: golf TDI 110 KM » śr lip 27, 2011 16:23

dodam jeszcze ze po kilkakronym wcisnieciu sprzegła biegi wchodza lzej czasami tak jak powinny oprucz wstecznego mechanik stwierdził ze na 90% to tarcza sprzegła



evil666
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 268
Rejestracja: śr wrz 23, 2009 22:57
Lokalizacja: Racibórz/Opole

cierzko wchodza biegi

Post autor: evil666 » czw lip 28, 2011 18:09

a sprzęgło kiedy wymieniałeś?, ja bym bardziej obstawił docisk, ale może być wyrąbane to i to, tak czy siak pozostaje ci zrzucić skrzynie i sprawdzić w jakim stanie jest sprzęgło, a jeśli będzie OK to wtedy zabierz się za skrzynie, a jeśli chciałbyś dać nowy olej do skrzyni to najlepiej oryginalny z ASO lub jego dobry zamiennik



golf TDI 110 KM
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: wt lip 26, 2011 14:35

cierzko wchodza biegi

Post autor: golf TDI 110 KM » pt lip 29, 2011 14:06

sprzegła niezmieniałem wogule ale pada podejrzenie ze to tarcza sprzegłowa broi ale nieciagnie jak sie jedzie mysle ze pierw poleje doktora do kasty jezeli to nic nieda i niebedzie lepiej to zwalam kaste bo z wstecznym jest masakra :kwiatek:



zq_lbn
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: śr lip 08, 2009 23:29
Lokalizacja: Chełm/Lublin

cierzko wchodza biegi

Post autor: zq_lbn » sob lip 30, 2011 22:48

Na samym początku mojej przygody z golfem miałem ten sam problem. Na początek wymiana oleju w skrzyni (dwa razy, bo najpierw zalali nie to, co chciałem). Później poszło w kierunku wysprzęglika (kilkukrotne wciśniecie tak samo, jak u Ciebie rozwiązywało problem, poza tym jakiś taki zapocony był). Wymiana płynu podstawienie innego wysprzęglika - problem ten sam. Po pewnym czasie i to deptanie sprzęgła nic nie dawało. Najgorzej było z wstecznym, 1, 5 (3. też wchodziło z oporami). Był problem z wszystkim, co było do przodu - niektórzy sugerowali regulację cięgiełek sterujących skrzynią. Zakończyło się na wymianie tarczy, docisku i łożyska. W sumie jak już jest rozebrane to nie ma sensu zostawiać starego łożyska i tarczy jeśli np. padnięty jest docisk. Zostawiłem natomiast dwumasa - brakowało funduszy. Do tej pory z dwumasem (odpukać w niemalowane, tfu tfu) nie mam problemów. Koszt materiałów, robocizny, wymiana płynu hamulcowego + ustawienie zbieżności kosztowało mnie 1100PLN (2 lata temu).

W końcowej fazie moich męczarni przy manewrach na parkingu przy zmianie 1->R i R->1 musiałem gasić silnik, bo nie dawało się zmieniać w ogóle biegów.



golf TDI 110 KM
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: wt lip 26, 2011 14:35

cierzko wchodza biegi

Post autor: golf TDI 110 KM » pn sie 01, 2011 19:22

a teraz zaczoł sie 2 problem cos zaczeło piszczec na wolnych obrotach piszczy tak minimalnie jakby pasek gdzies ale dzwiek dochodzi z tyłu silnika jak by z turbiny cvzyzby turbo sie konczyło????????????? :blush:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Napędowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 42 gości