Problem z biegami ...

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

drakodrako1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: pn lut 21, 2011 18:19

Problem z biegami ...

Post autor: drakodrako1 » sob lip 09, 2011 12:57

Kupiłem tarcze ,docisk i łożysko nowe.W poniedziałek bede wiedział czy jest ok.Tarcza była według mechanika już dość zużyta.Miała około 6.7 mm ,choć sprzęgło działało ładnie ,ale bardzo hałasowało...



dodo14
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 84
Rejestracja: ndz maja 14, 2006 18:35
Lokalizacja: Dębica

Problem z biegami ...

Post autor: dodo14 » wt lip 12, 2011 12:24

Mam ten sam problem .Obecnie jeżdżę na krótkich odcinkach i ten problem nie występuje ale jak puszcze się gdzieś w trasę to ten dźwięk się się pojawia. Wtedy już nie ważne jest czy sprzęgło jest wciśnięte czy nie cały czas jest to.
Ostatni po przejechaniu dłuższej trasy kiedy stałem na biegu jałowym i wciskałem sprzęgło to ten dźwięk był głośniejszy a jak pościłem to tez był słyszalny ale po chwili znikał i silnik pracował normalnie.
Mechanicy stwierdzili ze to łożysko oporowe . Pod koniec lipca będę to robił i więcej inf przekaże po remoncie.

Mam jeszcze takie pytanie czy jest ktoś w stanie rozszyfrować przetłumaczyć na język polski to ;

Divers meca lourde
suite rplt embr+volant moteur vibration forte au demarrage


pozdrawiam



drakodrako1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: pn lut 21, 2011 18:19

Problem z biegami ...

Post autor: drakodrako1 » wt lip 12, 2011 17:24

Wymieniłem łozysko tarcze i docisk.Tego hałasu już nie ma,ale biegi nadal nie wchodzą dobrze.Pojawiły sie inne komplikacje ,ale musze załozyć na to osobny temat :grrr:



airbuko
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 92
Rejestracja: sob sty 08, 2011 02:34

Problem z biegami ...

Post autor: airbuko » pt lip 15, 2011 17:30

dodo14,

Divers meca lourde
suite rplt embr+volant moteur vibration forte au demarrage

To jest po francusku. Moja kobieta jest francuzeczka i mowi ze jest to bez sensu, ale w doslownym tlumaczeniu brzmi...
zroznicowane mechaniczne ciezkie
ciag dalszy wymiana sprzegla + kierownica silne drgania silnika przy odpalaniu

Ps. mam nadzieje ze ktos dojdzie o co w tym chodzi



airbuko
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 92
Rejestracja: sob sty 08, 2011 02:34

Problem z biegami ...

Post autor: airbuko » pt lip 15, 2011 17:34

drakodrako1, w moim przypadku wymiana poduszki silnika od strony skrzyni biegow poprawila o okolo 70% lekkosc drazka przy zmianie biegow. Mialem problem z 1 i wstecznym ...zwlaszcza wstecznym.



drakodrako1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: pn lut 21, 2011 18:19

Problem z biegami ...

Post autor: drakodrako1 » sob lip 16, 2011 08:30

Po zmienie łozyska tarczy i docisku nadal to samo ...Juz mam po prostu dość :banghead:



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Problem z biegami ...

Post autor: doggie » sob lip 16, 2011 21:44

czytam twoje tematy i zastanawiam się, w jakie bagno się wpakowałeś z tym autem, jakiś totalny szrot



drakodrako1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: pn lut 21, 2011 18:19

Problem z biegami ...

Post autor: drakodrako1 » sob lip 16, 2011 21:49

No niestety.Mam dużego pecha z tym autem,ale co zrobić.....Musze to ogarnąć jakoś :?



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: Problem z biegami ...

Post autor: doggie » sob lip 16, 2011 22:01

drakodrako1 pisze:Mam dużego pecha z tym autem
racja, jakis ewenement na skalę światową, to urządzenie diagnostyczne to jakiś chinol czy jak? Bo większość użytkuje VCDS-a który jest przejrzysty, prosty i czytelny



drakodrako1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: pn lut 21, 2011 18:19

Problem z biegami ...

Post autor: drakodrako1 » ndz lip 17, 2011 14:34

http://allegro.pl/snap-on-sun-solus-pro ... 73360.html" onclick="window.open(this.href);return false; to coś takiego...nie wiem jakiej produkcji to jest.
Co do tych wszystkich kontrolek to może przez to że tyle wody było w środku (przez ten szyberdach ) i może coś padło od tego??



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Problem z biegami ...

Post autor: doggie » ndz lip 17, 2011 22:36

a znasz historię tego auta? Może jakiś popowodziowy egzemplarz



drakodrako1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: pn lut 21, 2011 18:19

Problem z biegami ...

Post autor: drakodrako1 » ndz lip 17, 2011 23:07

Wiem co z nim było....Problem zaczął sie po wymianie sprzęgła,ale w tym samym czasie mechanik naprawiał szyberdach i jak lał wode żeby sprawdzić gdzie leci to moze gdzies sie dostała do instalacji bo lecuiała po słupkach i z przodu po plastikach ,wiec może od tego.Teraz widze ze jeszcze oprócz rzeczy opisanych w moim temacie z "kontrolkami" czasami nie załączaja się czujniki parkowania i nie zamykaja sie automatycznie drzwi po przekroczeniu bodajże 20km/h .Przed naprawą nie było żadnych problemów tylko hałasujące łozysko oporowe i problem z pierwszym biegiem i wstecznym,więc myśle że wpływ na to miała naprawa szyberdachu .... Gdzieśpewnie dostała się woda i zrobiło sie jakieś zwarcie etc...



dodo14
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 84
Rejestracja: ndz maja 14, 2006 18:35
Lokalizacja: Dębica

Problem z biegami ...

Post autor: dodo14 » pn lip 18, 2011 17:35

http://w345.wrzuta.pl/audio/aEQl5JeNXrv/nagranie__1_" onclick="window.open(this.href);return false;

Co sądzicie o tym dźwięku?
Taki dźwięk pojawia się jak auto jest bardzo dobrze rozgrzane po jakiś 25 km,szczególnie wyraźnie słychać to na początku jak wciskam sprzęgło to jest głośniej a jak puszcze to trochę ciszej.



drakodrako1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: pn lut 21, 2011 18:19

Problem z biegami ...

Post autor: drakodrako1 » pn lip 18, 2011 22:06

Przeczytaj moje poprzednie posty..... Łożysko oporowe jeżeli się nagłaśnia po wciśnięciu sprzęgła.Ja wymieniłem oprócz tego tarcze i docisk i żałuje bo mogłem wymienić tylko łożysko oporowe.Jezeli sprzegło Ci działa dobrze to wymień same łożysko....



ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Napędowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości