Przymusowa nowa skrzynia - może włożyć 6 biegową?

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

K@M!L
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: wt mar 21, 2006 00:13
Lokalizacja: Gliwice

Przymusowa nowa skrzynia - może włożyć 6 biegową?

Post autor: K@M!L » pn lip 04, 2011 14:45

Witam

Mam Golf V 1K1 031 Golf 1,9 TDI TREND 77kw (przerobiony na 150km) 5F BKC GQQ LA3W HA z 06.2004r

Na początku okazało się że padło sprzęgło, teraz wyszło na to że w skrzynia nadaje się jedynie na złom. Więc oprócz sprzęgła muszę dokupić skrzynie. Słyszałem że jeśli włożę skrzynię 6-biegową z modelu 2.0TDI + sprzęgło i koło zamachowe z mocniejszego modelu - to będę mógł go jeszcze podkręcić. Skoro muszę wydać kasę na skrzynię + sprzęgło to może warto zainwestować. Czy ktoś z Was dokonał takiej przeróbki? Słyszałem że trzeba łapę do skrzyni zmienić. Z jakiego rocznika mam szukać skrzyni? Sprzęgła? Może ma jakieś symbole? Znacie kogoś kto handluje takimi częściami?



K@M!L
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: wt mar 21, 2006 00:13
Lokalizacja: Gliwice

Przymusowa nowa skrzynia - może włożyć 6 biegową?

Post autor: K@M!L » pn lip 04, 2011 23:48

Zrobiłem zdjęcia tej którą mi wyjęli, z poprzebijanymi dziurami na wylot obudowy... Jestem zielony w temacie a muszę kupić tą skrzynię i sprzęgło. Liczę na Waszą pomoc.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9254
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Przymusowa nowa skrzynia - może włożyć 6 biegową?

Post autor: wesol » wt lip 05, 2011 07:39

oznaczenie skrzyni bedziesz mial na wlepie w bagazniku. Cikawe czy by nie podpasowala P&P taka 6 biegowa ale z 1.9 tdi z golfa 4. Napewno tansza by byla i bardziej dostepna.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

K@M!L
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: wt mar 21, 2006 00:13
Lokalizacja: Gliwice

Przymusowa nowa skrzynia - może włożyć 6 biegową?

Post autor: K@M!L » wt lip 05, 2011 19:46

Przeczytałem że będzie pasować z VW z silnika 2.0TDI, tylko musi być mocniejsza by znowu się nie rozleciała.

Oznaczenie z naklejki mam:

G0C = 5-speed manual transmission

D3W = 4-cyl. turbo diesel engine 1.9 L/77 kW TDI with pump-jet injection system Base engine is T71/TG0/TD0/T5X
T71 = 4-cylinder diesel engine 1.9 L unit 03G.1

Nie wiem jak zabrać się za szukanie. Stąd pytam Was. Znalazłem np takie:

Znalazłem kilka 6 biegowych manualnych skrzyń z VW 2.0 TDI o różnych symbolach, jak mam sprawdzić które z nich są do najmocniejszych wersji i czy będą do mnie pasować? Po zawartych niżej symbolach nie mogę znaleźć ich w ETKA, czy jest gdzieś w ETKA wyszukiwanie po tych symbolach?

1.symbol: LLM
2.symbol: KNS
3.symbol: KCU w nazwie: DSG 2.0 TDI
4.LKA
5.JLT,JLU,JLV
6.JLS
7.KDS
8.KPV , KJF
9.KUC



K@M!L
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: wt mar 21, 2006 00:13
Lokalizacja: Gliwice

Przymusowa nowa skrzynia - może włożyć 6 biegową?

Post autor: K@M!L » czw lip 07, 2011 08:35

Czy ktokolwiek może mi pomóc? Może przynajmniej powiecie mi jak po symbolu znaleźć w ETKA skrzynie i zobaczyć czy będzie pasować?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Napędowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości