Automatyczna skrzynia biegów -szarpniecie przy zmianie biegu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

JaneX
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: śr mar 16, 2011 23:22

Automatyczna skrzynia biegów -szarpniecie przy zmianie biegu

Post autor: JaneX » pn kwie 11, 2011 21:05

Witam,
Niedawno kupilem samochod z automatyczna skrzynia biegow. Wszystko wydawalo sie byc w porzadku sprawdzilem samochod w ASO VW w Rybniku i po namysle kupilem. Problem pojawia sie po dluzszej jezdzie samochodzem po ok 2 godzinach jak juz wszystko sie rozgrzeje a mianowicie: PRZY ZMIANIE BIEGU Z 2 NA 3 SAMOCHÓD SZARPIE. Nie jest to nie wiadomo jak mocne szarpniecie ale dosc wyczowalne w porownaniu do zmiany innych biegow. Olej w skrzyni biegow wymienilem w zeszly czwartek. Mam Golfa IV 1.9 TDI 101 KM ATD skrzynia biegow z tiptronikiem. Dzis dzwonilem do warsztatu i diagnostyka skrzyni biegow kosztuje 1000-1500 zl trzeba cala zdemontowac naprawa jak sie dowiedzialem maksymalnie moze kosztowac 5500zl. Zanim wszystko sie rozgrzeje to samochod plynnie zmienia biegi co jest wrecz dziwne.

Prosze o porade co zrobic czy warto sprawdzic i ewentualnie naprawic skrzynie biegow czy pojezdzic jeszcze moze samo sie naprawi :D czy moze to cos z turbinka kule nie mam pojecia prosze o pomoc.

POzdrawiam



Awatar użytkownika
mazi
Forum Master
Forum Master
Posty: 1318
Rejestracja: pn cze 14, 2010 18:27
Lokalizacja: człuchów/Jęczniki Wlk
Kontakt:

Automatyczna skrzynia biegów -szarpniecie przy zmianie biegu

Post autor: mazi » pn kwie 11, 2011 21:25

u mojej ciotki co prawda w pontiacu było to ze szarpał przy zmianie i winowajca był zapchany katalizator
mowisz o 5500zł, a nie taniej wyszła by skrzynia w bdb stanie z przekladka?:)



JaneX
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: śr mar 16, 2011 23:22

Automatyczna skrzynia biegów -szarpniecie przy zmianie biegu

Post autor: JaneX » pn kwie 11, 2011 22:51

hmm zawsze mozna by sprobowac kupic uzywana skrzynie tylko nikt mi raczej nie da na nia gwarancji (jedynie rozruchowa) i moze byc konieczna naprawa tak czy tak a 5500zl jest to gorna granica tzn generalny remont skrzyni biegow nie umieli mi powiedziec w warsztacie ile to bedzie kosztowac ale powiedzieli ze jesli nie wywala mia bledu w komputerze a nie wywala to powinno to wyniesc mniej moze 2-3 tysiace ale nigdy nie wiadomo jak bedzie :/



Awatar użytkownika
mishabest
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 488
Rejestracja: czw mar 26, 2009 18:29
Lokalizacja: kraków

Automatyczna skrzynia biegów -szarpniecie przy zmianie biegu

Post autor: mishabest » wt kwie 12, 2011 21:43

poszukaj innego warsztatu. mi w krakowie powiedzieli 5000 za remont bo ślizgała mi się tarcza od 4 biegu, znalazłem firmę we wrocławiu co zrobiła mi remont za 1500 (przywiozłem samą skrzynię) i dali pisemą gwarancję na naprawę. Szukaj firmy która zajmuje się tylko skrzyniami biegów. Na pewno sama diagnoza będzie o wiele tańsza.


Proste są dla szybkich samochodów, zakręty dla szybkich kierowców - Colin McRae

JaneX
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: śr mar 16, 2011 23:22

Automatyczna skrzynia biegów -szarpniecie przy zmianie biegu

Post autor: JaneX » śr kwie 13, 2011 20:45

wiec firma w ktorej zmienialem olej i zajmuje sie tylko skrzyniami jest niedaleko mnie w myslowicach link do strony:
http://www.asbpalka.eu/" onclick="window.open(this.href);return false;

moja usterka chyba nie jest powazna bo nic nie stuka w skrzyni tylko przy zmianie z 2 na 3 lekko szarpnie chocby ktos na chwile zaciagnal reczny moze by to kosztowalo z 3 tysiace tylko jak myslicie czy jak bede dalej jezdzil to bedzie sie ona dalej psula czy moze poczekac az sie rozwali do konca i wtedy naprawiac bo generalny remont (wymieniaja wszystko co sie da) kosztuje 5500 zl :/



PIRET
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pn lis 15, 2010 22:29

Automatyczna skrzynia biegów -szarpniecie przy zmianie biegu

Post autor: PIRET » śr kwie 13, 2011 21:20

Odnosnie twojego szarpania to każda ASB na ktorymś tam biegu lekko szarpie u mnie jest to na biegu z 3go na 4 a mam skrzynie po remoncie a mam zwykły 4 biegowy automat i na jeżdzie probnej po wymianie oleju na pytanie czego lekko szarpie to powiedział że tiptronik to dopiero szarpie tak że nie przejmuj się kolego tylko jezdzij i zapomnij że masz ASB jedynie co to podepnij pod lapka i sprawdz czy nie ma jakichś błędów i nie jezdzij do takich naciagaczy za 5500 takich to omijaj zdaleka.
Pozdrawiam.



JaneX
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: śr mar 16, 2011 23:22

Automatyczna skrzynia biegów -szarpniecie przy zmianie biegu

Post autor: JaneX » śr kwie 13, 2011 22:01

to po remoncie ci dalej szarpalo samochodem przy zmianie to co oni ci tam wymieniali kule nie dalo sie tego reklamowac zeby nie bylo ze wywale kilka tysiecy na skrzynie i dalej bedzie tak samo :/

pod komputer auto podpinalem i wszystko jest ok nie ma zadnych bledow chociaz tyle dobrze a dzis wymienilem w aucie rozrzad filtry oleje i plyny i sie zastanawiam co z ta skrzynia bo jestem gotow wywalic kase tylko nie wiem czy jest sens



PIRET
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pn lis 15, 2010 22:29

Automatyczna skrzynia biegów -szarpniecie przy zmianie biegu

Post autor: PIRET » czw kwie 14, 2011 20:37

U mnie jest problem tego typu że jak wolno jade i przy 70 km/godz zmienia bieg robi to za wolno można by było wymienić elektrozawor ale nie ma sensu bo to koszt a rezultat raczej mierny bo poprawi to o ułamek sekundy , no byłoby to idealnie ale po co. Natomiast jak jade energicznie to zmienia dobrze, naprzykład poprzednie -audi- taka sama skrzynia a bardzo brzydko redukował z 4 na 3 bieg dlatego w powyzszym poście pisałem ze nie ma sie co przejmować jak jezdzi to jest ok. a ze wzgledu na stan zdrowia jezdzę automatami od conajmniej 20 - tu lat a samochód juz chyba 23-ci tak ze o automatycznych skrzyniach mogłbym pisac tydzień .
Pozdrawiam.



JaneX
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: śr mar 16, 2011 23:22

Automatyczna skrzynia biegów -szarpniecie przy zmianie biegu

Post autor: JaneX » pn kwie 18, 2011 14:29

zrobie jakies pare tysiecy kilometrow i zobacze czy usterka bedzie sie poglebiac jesli tak to najwyzej wtedy wezme sie za naprawe



JaneX
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: śr mar 16, 2011 23:22

Automatyczna skrzynia biegów -szarpniecie przy zmianie biegu

Post autor: JaneX » śr kwie 27, 2011 17:43

zdecydowalem sie na naprawe okazalo sie ze do wymiany byl sterownik ASB i na szczescie nie zaplacilem duzo a autko smiga i teraz super plynnie zmienia biegi :smoke:



andriu1222
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: wt maja 03, 2011 10:29

Automatyczna skrzynia biegów -szarpniecie przy zmianie biegu

Post autor: andriu1222 » czw maja 05, 2011 19:40

mogłbys napisac jaki byl koszt tego sterownika ASB I i w jakim warsztacie naprawiałes?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Napędowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości