Szarpanie i stukanie podczas zmiany biegów

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Grzechu88ldz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pn sty 03, 2011 19:08

Szarpanie i stukanie podczas zmiany biegów

Post autor: Grzechu88ldz » pn kwie 11, 2011 19:51

Witam
Mam problem z moim VW Golfem Mk2 1.3 Kat
Od pewnego czasu zauważyłem że podczas zmiany biegów w momencie gdy puszczam sprzegło słychać takie stuknięcie.
dzisiaj podczas jazdy podczas ruszania coś głosno walneło pod maska i od tego czasu sytuacja wygląda tak:
Gdy ruszam , podczas zwolnienia sprzegła słychać głośne uderzenie i czuc szarpniecie autem. Gdy wciskam sprzęgło żeby wrzucić dwójke następuje to samo, bieg wchodzi tak dziwnie z duzym oporem i podczas zwalniania sprzegła znów słychać głośny huk i szarpniecie. Na wyzszych biegach i na wstecznym nie ma żadnych problemów wszystko działa normalnie.

Pomyślałem żeby dociągnąć linkę sprzegła. gdy to zrobiłem (tak konkretnie) i sprzegło łapało bardzo wysoko, szarpanie i huk znikneły ale auto dziwnie się rozpędzało. W ten sposób że ruszałem normalnie wrzucałem dwójke dwójke dodawałem gazu a on prawie wcale nie przyspieszał. Trójka i dalej to samo obroty prawie na maxa a auto ledwo jedzie a dźwiek silnika jakbym gazował na luzie.

Poluzowałem linkę i znów wali i szarpie.
nie wiem o co chodzi prosze o pomoc i z góry dziękuje.



Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

Szarpanie i stukanie podczas zmiany biegów

Post autor: stonefree » pn kwie 11, 2011 22:15

Sprawdź poduszke pod skrzynią biegów



Awatar użytkownika
golfista_1993
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 111
Rejestracja: wt sty 04, 2011 11:54
Lokalizacja: Myszków

Szarpanie i stukanie podczas zmiany biegów

Post autor: golfista_1993 » pn kwie 11, 2011 22:45

Bo w momencie podciągnięcia linki sprzęgła - sprzęgło nie do końca łapało i się ślizgało... Stąd duże obroty a auto nie jechało. A jeśli chodzi o ten huk to tak jak kolega wyżej napisał: Sprawdź poduszkę pod skrzynią biegów Dobrze żeby zobaczył to jakiś dobry mechanik - Najlepiej znajomy mechanik :grin: Bo obca osoba powie że silnik do wyrzucenia byle by zarobić... :rozpacz:

Pozdrawiam !



Grzechu88ldz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pn sty 03, 2011 19:08

Re: Szarpanie i stukanie podczas zmiany biegów

Post autor: Grzechu88ldz » wt kwie 12, 2011 13:53

Witam ponownie
Własnie sprawdzałem poduszke. Próbowałem poruszać skrzynią ale tylko lekko sprężynuje i wydaje sie byc stabilna. Troche zbity z tropu wsadziłem za kierownice moja dziewczynę żeby kilka razy ostrzej ruszyła, ja z kolei biegłem obok auta i obserwowałem co sie dzieje :D Okazało sie ze w momencie zwolnienia sprzęgła cały silnik podskakuje do góry :?
Wydaje mi się że poduszka silnika ( ta z przodu pod chłodnicą ) jest temu winna bo gdy złapałem za rame która jest do niej przymocowana rozbujałem cały silnik. Poduszka prawie wcale nie trzyma.

Co o tym myslicie?
Jak wymienic ta poduszkę da sie samemu? :-)

Z góry dzięki :-)



Awatar użytkownika
sokol26
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 292
Rejestracja: czw sie 26, 2010 23:05
Lokalizacja: Głowno (łódzkie)
Kontakt:

Szarpanie i stukanie podczas zmiany biegów

Post autor: sokol26 » wt kwie 12, 2011 14:04

mam ten sam problem, tz w sumie to nie problem bo w moim przypadku w zaden sposób to nie przeszkadza w jeździe. Myslałem że tak już musi być, u mnie co jakis czas po wrzuceniu biegu i puszczeniu sprzegła jest takie stuknięcie i auto jedzie tak jak powinno, albo tak mi sie wydaje bo odkąd go kupiłem tak jest :)



Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

Szarpanie i stukanie podczas zmiany biegów

Post autor: stonefree » wt kwie 12, 2011 16:21

Grzechu88ldz pisze:Jak wymienic ta poduszkę da sie samemu?
Odkęcić sruby, podnieśc silnik, wyjąć poduszkę ,włożyc drugą. Albo lewarkiem przez drewno pod obudowę sprzegła, albo wciągarką za ucho przy głowicy.



Smalig
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: ndz cze 28, 2009 17:41
Lokalizacja: Polkowice

Szarpanie i stukanie podczas zmiany biegów

Post autor: Smalig » wt kwie 12, 2011 23:46

ewentualnie podwiesić silnik i odkręcić belkę


był Golf III 1.4 ABD teraz Seat Cordoba 1.9 TDI AXR - poczuj różnicę!!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Napędowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości