skrzynia biegów chyba padła help :(

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
fuma99
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 66
Rejestracja: pn sty 12, 2009 18:00
Lokalizacja: sosnowiec

skrzynia biegów chyba padła help :(

Post autor: fuma99 » pn kwie 04, 2011 21:37

siema mam GOLFA 1.6 16v 2001 rok , problem bo nie jestem do końca pewnien ale chyba skrzynia mi pada :( dzisiaj rano jechałem do pracy na 4 biegu od jakiegoś roku słyszałem dziwny szum tylko na 4, dzisiaj jechałem do pracy i coś w końcu zaczęło sie dziać słyszałem jakieś pojedyńcze trzaski dodam ze głośne jak by ze skrzyni po czym jechałem udawałem ze nie słysze tego przyśpieszałem na 4 nagłe poczułem szarpnięcie i juz było po wszystkim dzwięk jak by jakieś śrubeczki latały w czymś metalowym i straciłem 4 ale 1 2 3 5 i R działają tylko słychać jakby ktoś począsał w garnku śrubką mocno waląc co to moze być czy to skrzynia czy co ?
dzwięk dochodzi ze skrzyni a powiem ze to juz 2 za mojej kadencji 1 rozerwał jakiś bolec ;/ ta jest cała czy dało by sie to samemu naprawić jak tak to gdzie szukać części i czy ktoś miał podobny problem i jak to zaradził powtarzam ze 4 biegu juz nie mam i nie bede na dzień dzisiejszy jezdził bo szkoda mi nerwów chce przeznaczyć 2 tys na to tylko zastanawiam sie jak kupie skrzynie to jakie ma mieć oznaczenie i na co mam zwracać uwage podczas kupna bo troszke czytałem o jakieś nity coś tam nie halo czy skrzynie oddać do regeneracji za 1000 czy kupić uzywke za 1200 ?.
aha powiem jeszcze taką ciekawostke wcale sie nie zdziwiłem przestaniem pracy 4 biegu bo wiedziałem ze ten dzwięk co 4 bieg wydawał z ni kąd sie nie bierze i napewno bede tego skutki ;) pozdrwiam i czekam na wyczerpujące odpowiedzi


Gdyby babcia miała jaja była by dziatkiem

Awatar użytkownika
J.B.S.
Forum Master
Forum Master
Posty: 1819
Rejestracja: sob mar 22, 2008 19:08
Lokalizacja: Radom

skrzynia biegów chyba padła help :(

Post autor: J.B.S. » pn kwie 04, 2011 21:43

Co Ci moge powiedzieć. O skrzyniach do tych silników to można książki juz pisać i taka książkę wiedzy masz już na forum,tylko trzeba poszukać.
Rozbierz skrzynię zobacz co się stało potem dopiero mozna cokolwiek mówić ,co się opłaca a co nie,naprawiać czy nie.

Acha i prosze Cie popraw podpis bo ja tam polonistą nie jestem ,ale aż oczy bolą. :helm:



Awatar użytkownika
fuma99
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 66
Rejestracja: pn sty 12, 2009 18:00
Lokalizacja: sosnowiec

skrzynia biegów chyba padła help :(

Post autor: fuma99 » pn kwie 04, 2011 21:53

aha dzięki ale mało wyczerpałeś odpowieć napisałem tego posta zeby mi tu ludzie napisali co to moze być a nie zebyś mnie odsyłał i szukał jakich innych a podpis jest specjalnie tak zrobiony troszku pożartować :)
aha czekaj ide do auta zaraz wyciągne skrzynie i ci powiem co jest nie tak zw
czekam na odpowiedzi a nie na jakieś głupoty co spam robią mi w poście jak nie wiesz co napisać to trzeba było napisać aha spoko bo to co mi napisałeś to sam wiem nie spamuj :)


Gdyby babcia miała jaja była by dziatkiem

Awatar użytkownika
J.B.S.
Forum Master
Forum Master
Posty: 1819
Rejestracja: sob mar 22, 2008 19:08
Lokalizacja: Radom

skrzynia biegów chyba padła help :(

Post autor: J.B.S. » pn kwie 04, 2011 23:31

Ja Ci człowieku spamuje. O tych skrzyniach było pisane tysiace razy .Zawsze psuje się w nich to samo czyli ,albo bolec od satelit ,albo lecą nity.
Tak czy siak nikt tu nie jest jasnowidzem żeby wiedzieć co "jaśnie paniczowi" się zepsuło w skrzyni.
Co Ci mam powiedzieć ze poszło koło czwartego biegu,nie mam zielonego pojęcia i nikt inny tez nie będzie wiedział jeśli nie rozbierze skrzyni.
Z mojej strony tyle
Nie pozdrawiam



Awatar użytkownika
fuma99
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 66
Rejestracja: pn sty 12, 2009 18:00
Lokalizacja: sosnowiec

Re: skrzynia biegów chyba padła help :(

Post autor: fuma99 » wt kwie 05, 2011 15:56

aha dzieki :P


Gdyby babcia miała jaja była by dziatkiem

Awatar użytkownika
fuma99
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 66
Rejestracja: pn sty 12, 2009 18:00
Lokalizacja: sosnowiec

skrzynia biegów chyba padła help :(

Post autor: fuma99 » wt kwie 05, 2011 22:44

aha jeszcze 1 pytanie kupic skrzynie po regeneracji czy taką z demontażu bo zastanawiam sie a nie wiem taniej mnie wyjdzie z demont ale czytałem ze z reg wymienili nity na śruby co możecie doradzić ?


Gdyby babcia miała jaja była by dziatkiem

JaneX
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: śr mar 16, 2011 23:22

skrzynia biegów chyba padła help :(

Post autor: JaneX » pn kwie 11, 2011 21:02

masz skrzynie biegow z tiptronikiem czy bez ?? i w ogole bardzo tanio jak za naprawe skrzyni czy za urzywana mi zaspiewali za sama diagnostyke 1500 zl



ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Napędowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 15 gości