skrzynia biegow dziwny dzwiek przy zmiane biegow

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

borsodi
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: wt sty 11, 2011 00:38

skrzynia biegow dziwny dzwiek przy zmiane biegow

Post autor: borsodi » wt mar 22, 2011 17:43

Witam,
ostatnio jadac i ni sluchacjac radia zauwazylem ze przy zmianie biegow tak jakby w okolicach drazka lub zaraz pod podloga dochodzil dziwny dzwiek-cos jakby nienasmarowany uklad lub taki odglos jakby na ruchomych czesciach w ogole nie bylo smaru. Probowalem popryskac sprayem silikonowym do zawiasow i sprayem ptfe na kulke znajdujaca sie pod mieszkiem drazka zmiany biegow-ale bez rezulatatu. Czy ktos wie co to moze byc?
Biegi wchodza "normalnie" tj chyba jak w kazdym golfie kazdy bieg wchodzi nie az tak super lekko tylko z lekkim takim minimalnym przeskokiem.
Silnik to 1.4 ahw.
Pozdrawiam i dzieki za odpowiedzi i wyrozumialosc jak to jest jakas glupota:)



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

skrzynia biegow dziwny dzwiek przy zmiane biegow

Post autor: grg474 » wt mar 22, 2011 21:02

1,4 ma na drążku sztywnym zmianę biegów- przesmarować, zobaczyć czy nie obciera ci o coś


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

borsodi
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: wt sty 11, 2011 00:38

skrzynia biegow dziwny dzwiek przy zmiane biegow

Post autor: borsodi » śr mar 23, 2011 17:41

Posmarowalem ta kulke, od spodu nie zagladalem bo jak na razie nie mam jak, nigdzie nie moge znalezc podjazdu zeby wczolgac sie pod samochod.
Po posmarowaniu wydawalo mi sie, ze rano nic nie slychac, jednak po przejechaniu pare km znowu slychac ten dzwiek, jednak teraz wydaje mi sie ze dochodzi jakby z pod spodu. Kulka jest pokryta sprayem ptfe i to chyba jednak nie od niej (choc 100% pewnosci nie mam). Najbardziej slychac przy wlaczaniu 1 i zwlaszcza przy przelaczaniu z 1 na 2.
W jaki sposob np niski stan oleju w skrzyni moglby sie objawiac? Chociaz skrzynia jest blizej silnika wiec to raczej chyba odpada..sam juz nie wiem.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Napędowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości