Skrzynia a sprzęgło

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Dan0031
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: pn lis 01, 2010 02:55

Skrzynia a sprzęgło

Post autor: Dan0031 » wt lut 22, 2011 00:23

Witam

W moim Golfiaku mam problem ze zmianą biegów na zimnym silniku. Mianowicie ciężko wchodzi 2 i 3 bieg, często ze zgrzytem, natomiast po przejechaniu paru km biegi te lepiej wchodzą. Dodam, że gdy samochód jest zimny, ruszam z jedynki i gdy chcę wrzucić drugi bieg to wciskam sprzęgło, z jedynki wchodzę na luz, wajchę przesuwam całkowicie w prawo (tak jakbym podchodził pod piąty bieg), wracam i wrzucam dwójkę (cały czas mam wciśnięte sprzęgło). Po takim zabiegu tak jakby bieg lepiej wchodził :P nie wiem co to powoduje. Na rozgrzanym silniku nie muszę tak robić. Czy to oznacza uszkodzone synchronizatory?

Zastanawia mnie jeszcze to, że na ciepłym silniku biegi lepiej chodzą.. Jak to się dzieje? Czyżby skrzynia tak się nagrzewała? A co za tym idzie, olej się rozrzedza i biegi lepiej wchodzą? Wydaje mi się, że to gęściejszy olej hamuje synchronizatory. A może to sprawa sprzęgła, które zimne nie odsprzęgla całkowcie? A po nagrzaniu prawidłowo odsprzęgla skrzynię?

Proszę o podpowiedzi i co zrobić z tym fantem.. :)



Awatar użytkownika
italiano_83
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 11896
Rejestracja: śr gru 03, 2008 21:21
Lokalizacja: NL/Zeeland
Auto: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA Turbobenzina
Silnik: 1.4T

Skrzynia a sprzęgło

Post autor: italiano_83 » wt lut 22, 2011 12:08

Zmień na początek olej w skrzyni biegów.


Było MK4 1.9 TDI ALH Generation 151PS 309Nm Techno blue metalic Obrazek

Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir Turbo Benzina 170PS 250Nm

Ducati Monster 696+


Obrazek

Awatar użytkownika
tomassss24
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 370
Rejestracja: czw sty 17, 2008 20:11
Lokalizacja: Trzebiatów Zachodniopomorskie
Kontakt:

Skrzynia a sprzęgło

Post autor: tomassss24 » wt lut 22, 2011 12:47

Spradz stan oleju lub jak kolega napisał zmien na nowy polecam Castrol TAF X :bigok: sam kilka dni temu wymieniałem



Awatar użytkownika
tomassss24
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 370
Rejestracja: czw sty 17, 2008 20:11
Lokalizacja: Trzebiatów Zachodniopomorskie
Kontakt:

Skrzynia a sprzęgło

Post autor: tomassss24 » wt lut 22, 2011 12:49

Spradz stan oleju lub jak kolega napisał zmien na nowy polecam Castrol TAF X :bigok: sam kilka dni temu wymieniałem



ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Napędowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości