Nietypowy problem ze skrzynia

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
DamianNWD
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: wt sty 04, 2011 21:11

Nietypowy problem ze skrzynia

Post autor: DamianNWD » wt lut 15, 2011 12:55

Witam, mam problem ze swoim golfem 1.9tdi AFN 97r mianowicie bardzo ciężko i z czasem coraz gorzej wchodzily biegi wszysrtkie bez wyjatku, tak jakby sprzegla nie bylo, odpowietrzylem sprzeglo i pomoglo biegi wchodzily elegancko aż w szoku byłem. Jednak wczoraj gdy wracalem z trasy znów biegi wchodzily jakby bez sprzęgła i przy probie wrzucenia 5go biegu za drugim razem wszedł jednak samochod jechał na luzie chociaz wyraznie wskoczyl tylko ze bardzo lekko, zatrzymalem sie i odpowietrzylem sprzegło, pomoglo biegi wchodza elegancko jednak piatka pozostala jak jest.



Awatar użytkownika
DamianNWD
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: wt sty 04, 2011 21:11

Re: Nietypowy problem ze skrzynia

Post autor: DamianNWD » wt lut 15, 2011 20:21

byłem u kilku mechaników, jak to w PL kazdy chce zedrzec odrazu kazali po nowa skrzynie jechac... jednak znajomy mechanik pocieszyl ze mogą być to wodziki bo ogolnie skrzynia jest ok, wszyskie biegi wskakuja jak powinny i jeździ, jutro bedzie wszystko jasne



Awatar użytkownika
DamianNWD
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: wt sty 04, 2011 21:11

Re: Nietypowy problem ze skrzynia

Post autor: DamianNWD » czw lut 17, 2011 19:43

więc wykluczone zostaly wodziki



Awatar użytkownika
T.O.B.I.
Forum Master
Forum Master
Posty: 1935
Rejestracja: sob cze 24, 2006 11:15
Lokalizacja: Police
Kontakt:

Nietypowy problem ze skrzynia

Post autor: T.O.B.I. » czw lut 17, 2011 20:11

wodziki to są w skrzyni, więc wątpię żebyś ja rozbierał czy mechanik, sterowanie skrzynią jest na cięgnach i to trzeba sprawdzić, jeśli wszystkie biegi wchodzą dobrze oprócz 5 to albo sterowanie a bo uszkodzony bieg w skrzyni


Pozdrawiam T.O.B.I.

[url=http://www.fotosik.pl][img]http://images34.fotosik.pl/84/0c1e57131f62f7d5.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
hard87
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 318
Rejestracja: sob lis 21, 2009 21:00
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Nietypowy problem ze skrzynia

Post autor: hard87 » czw lut 17, 2011 21:27

może ja nie mam AFN-a ale miałem co podobnego biegi wchodziły mi ciężko chodz było nowe sprzęgło aż pewnego dnia wbiłem 5 bieg za 2 razem bo niechciał wesc to jak juz wszedł to szrapnel mi autem tak jakby przy 110km/h zredukował na 3 bez hamowania wynik był taki że nowa skrzynia :banghead: jest teraz w moim aucie, hmm może to wina oleju może jak wymienisz pomoże



Naparstek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 150
Rejestracja: ndz sty 17, 2010 21:52
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski

Nietypowy problem ze skrzynia

Post autor: Naparstek » sob lut 19, 2011 22:18

DamianNWD, masz gdzieś nieszczelność w układzie sprzęgła skoro po odpowietrzeniu biegi zaczynają wchodzić. Sprawdź czy nie ma wycieków gdzieś. Do sprawdzenia są pompa sprzęgła, wysprzęglik i przewody. Sprawdź też czy poziom płynu hamulcowego w zbiorniczku jest prawidłowy. Olej w skrzyni biegów też należy sprawdzić, czy nie jest za mało.



Awatar użytkownika
DamianNWD
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: wt sty 04, 2011 21:11

Nietypowy problem ze skrzynia

Post autor: DamianNWD » ndz lut 20, 2011 14:34

okazało sie ze to tryb w skrzyni biegów i obejdzie sie bez wyciagania, a i olej w skrzyni byl w strasznym stanie... wrecz zardzewiały, na jutro ma byc zrobiony wiec jeszcze napisze co i jak;)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Napędowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości