przegub-y - diagnoza + wybór - 1.8 90KM - 1992r

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

krzysiiekb
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 220
Rejestracja: pt sie 07, 2009 00:40
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

przegub-y - diagnoza + wybór - 1.8 90KM - 1992r

Post autor: krzysiiekb » czw lut 03, 2011 11:20

Witam,
ostatnio odzywają mi się przeguby, najbardziej przy skręcaniu. Słychać ewidentnie, że to ten od strony kierowcy. Jeśli przy skręconych kołach słychać przegub to jest to ten zewnętrzny - dobrze myślę?
Natomiast ostatnio już czasem nawet na prostych kołach coś zaczyna chrobotać i tykać, raz jedzie normalnie jak by nie było problemu a raz są te dźwięki przez dłuższy okres czasu, oczywiście tylko przy dodawaniu gazu - więc doszedłem do wniosku, że i przegub wewnętrzny niedługo się skończy - prawda?

Jakie przeguby najlepiej kupić? Nie chcę chyba takich drogich jak ruville, mettelii, gpd, lobro. Pomyślałem o takiej firmie jak MaxGear - byłem w kilku sklepach i sprzedawcy mają bardzo dobre opinie na ich temat, nawet mój znajomy, mówi, że ludzie biorą i nie miał jeszcze ani jednej reklamacji. A co Wy o tym myślicie? Zakładał ktoś coś takiego u siebie?

Dzięki za podpowiedzi. :kufel:
Pozdrawiam. :pub:


KaBe

Awatar użytkownika
marekTDI
Dyrektor
Dyrektor
Posty: 440
Rejestracja: ndz gru 06, 2009 22:13
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

przegub-y - diagnoza + wybór - 1.8 90KM - 1992r

Post autor: marekTDI » czw lut 03, 2011 12:07

maxgeara nie zakładałem. Generalnie zawsze ładuje Spidan-a albo LPR-a.

Z własnego doświadczenia wiem że lepiej tylko żeby osłona była gumowa a nie plastikowa, bo te drugie nie zdają egzaminu, wystarczy że opaska się poluzuje i zaraz przegub się wysypie od tego brudu co się do środka dostanie.
A generalnie 2lata masz gwarancji na każdy tyle że wrazie czego za robotę trzeba płacić.



krzysiiekb
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 220
Rejestracja: pt sie 07, 2009 00:40
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

przegub-y - diagnoza + wybór - 1.8 90KM - 1992r

Post autor: krzysiiekb » czw lut 03, 2011 16:16

marco_pl, a jaka cena będzie przegubu wewnątrznego i zewnętrznego do mojego gofra z tych obu firm? orientujesz się?


KaBe

Awatar użytkownika
marekTDI
Dyrektor
Dyrektor
Posty: 440
Rejestracja: ndz gru 06, 2009 22:13
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

przegub-y - diagnoza + wybór - 1.8 90KM - 1992r

Post autor: marekTDI » czw lut 03, 2011 17:00

nie wiem ile u Ciebie w mieście będzie to kosztować. Nie mam pojęcia.
U mnie mniej więcej:
Wew
- spidan prawy 200zł, lewy od 200 do 312zł (nie wiem chyba mogą być różne rodzaje)
- lpr nie mam

Zew
- spidan 200zł
- lpr 120zł

Ceny bardzo orientacyjne kolego i w przybliżeniu



ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Napędowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości