golf na luzie a skrzynia charczy

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
schmelling
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: pt paź 27, 2006 22:03
Lokalizacja: Trójmiasto
Kontakt:

golf na luzie a skrzynia charczy

Post autor: schmelling » sob lut 10, 2007 23:00

Gdy samochód jest na luzie to skrzynia zachowuje się tak jakby miała nie do końca wbity bieg - charczy. Gdy dodaje lekko gazu (lub wciskam sprzęgło) to charczenie ustaje. Czyżby łożysko oporowe? Z góry dzięki za porady :pub:


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=70286 - MK3 Schmelling Edition

RobertP
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2799
Rejestracja: śr gru 14, 2005 09:58
Lokalizacja: Ostróda

Re: golf na luzie a skrzynia charczy

Post autor: RobertP » ndz lut 11, 2007 07:17

schmelling pisze:Gdy samochód jest na luzie to skrzynia zachowuje się tak jakby miała nie do końca wbity bieg - charczy. Gdy dodaje lekko gazu (lub wciskam sprzęgło) to charczenie ustaje. Czyżby łożysko oporowe? Z góry dzięki za porady :pub:
a nie ciągnie na luzie, nie chce jechać ? na biegu jak jedziesz to nie słychać terkotania przypadkiem? jak nie, to łożysko wycisk jak będziesz sam to najlepiej robił zmień sobie komplecik a może nawet i sprzęgło


remontuję, buduję łodzie, kajaki, canoe i jachty np. Mazurek650 -proszę pytać :)

Sharan - AFN

Awatar użytkownika
Bula88
Forum Master
Forum Master
Posty: 1097
Rejestracja: wt cze 21, 2005 17:13
Lokalizacja: VW GRUPA CHOJNICE
Kontakt:

Post autor: Bula88 » ndz lut 11, 2007 09:59

na 99% to lozysko, u mnie tez szaleje, juz dlugi czas ale zbytnio sie tym nie przejmuje :)



Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

Post autor: PinkFloyd » ndz lut 11, 2007 11:30

W dieslach MK III zdaża sie że po jakimś czasie tłumiki drgań na sprzegle ( sprężynki ) po puszczeniu sprzegła na biegu jałowym terkoczą, wciśniecie sprzęgłą lub dodanie gazu powoduje ze sie stabilizują i terkotanie mija. Na początku pojawia się to wtedy kiedy sa bardzo niskie obroty- np. jak odpala sie rano albo po mocnym rozbrzaniu auto. Jak się mocniej rozterkocza to terkocza juz zawsze na jałowym. Dotyczy to prawie wikęrzości MK III po przebiegu 200 tys km na orginalnym sprzęgle VW. Po wymianie sprzegłą kompletu i łożyska mija na wieki :grin: Spotkałem się z tym przypadkiem juz w 10 MK III diesel i wkażdym powód były tłumiki drgań- wina więkrze drgania niż w benzynkach. Nie przejmuj się tym. Jeżeli Ci to przeszkadza można wymienić- po czasie coraz mocniej terkocze :crazy: ale nie wpływa to na inne elementy silnika i osprzetu. Proponuje wymienae na Schsa komplecik( łożysko, tarcza , docisk ) 360zł i jak ręką odjął :bigok: Pozdrawiam

P.S. kiedyż w warsztacie kilka lat temu robiliśmy mały eksperyment, wkałdalismy stare łożysko do dobrego sprzęgłą i ono tylko szumiało i w dieslu ledwo je było słychać a terkotanie właśnie pochodziło z tłumików drgań. Na początku tez myśalełem ze łożysko, wymieniałem i nie pomagało, po wymianie sprzegła z tłumikami drgań pomagało.



Awatar użytkownika
schmelling
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: pt paź 27, 2006 22:03
Lokalizacja: Trójmiasto
Kontakt:

Post autor: schmelling » ndz lut 11, 2007 15:25

dzięki chopy :) punkciki rozdane :bigok: pozdro :pub:


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=70286 - MK3 Schmelling Edition

Awatar użytkownika
hanti
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 867
Rejestracja: czw lip 14, 2005 23:35
Lokalizacja: zDolny Śląsk :)-Piława Górna
Kontakt:

Post autor: hanti » ndz lut 11, 2007 15:39

PinkFloyd pisze:W dieslach MK III zdaża sie że po jakimś czasie tłumiki drgań na sprzegle ( sprężynki) po puszczeniu sprzegła na biegu jałowym terkoczą,
no nie tylko w mk3 u mnie też tak jest


Obrazek - Jedyna taka taksówka !!!!!!

Awatar użytkownika
Bula88
Forum Master
Forum Master
Posty: 1097
Rejestracja: wt cze 21, 2005 17:13
Lokalizacja: VW GRUPA CHOJNICE
Kontakt:

Post autor: Bula88 » pn lut 12, 2007 01:25

hanti, u kumpla w JPeku tez szalaje nie tylko lozysko bo i tez sprzeglo ciagnie :P



kozaczek1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: śr sie 09, 2006 08:47
Lokalizacja: Nowogard

Re: golf na luzie a skrzynia charczy

Post autor: kozaczek1 » czw sty 20, 2011 23:41

Witam
Wiem że temat stary ale może ktoś poradzi. Mam takie objawy terkotania jak jadę na niskich obrotach silnika jak już przekroczę 1,5 tys obrotów to już tego nie ma a przy wyższych brak. Jak powolutku rozpędzam auto to jakby ciszej terkotało a jak z niższych obr. szybko ruszyć to terkotanie jest głośniejsze. Czy to może być wina skrzyni czy może sprzęgła (czytając posty innych że mogą to być tłumiki drgań) dodam ze auto ma aktualnie 260 km przebiegu a sprzęgło od nowości.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Napędowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości