Szybsza skrzynia passat b3 1.6 TDic

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

ADIkrot
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: pt wrz 28, 2007 20:36
Lokalizacja: Bytów (okolice) Pomorskie

Szybsza skrzynia passat b3 1.6 TDic

Post autor: ADIkrot » sob lis 27, 2010 20:12

Witam ,auto to passat b3 z silnikiem RA 1.6TDic. Chciałbym zmienić skrzynie na dłuższa ponieważ teraz gdy jade troche ponad 80km/h to mam 2000 obrotów a chciałbym zmienić na taką np od 90km TDI tam przy 2000obrotów ma sie dobre 100km/h.
W silniku RA sprzęgło ma średnice 215mm a jaką ma 90TDI czy podpasuje tarcze aby zgrała się z frezami na skrzyni (TDI ma chyba więcej frezów) i pasowała do mojego koła zamachowego czy trzeba bedzie tez zamach zmieniać na ten od TDI ?



Awatar użytkownika
Dansli
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 198
Rejestracja: czw lut 25, 2010 15:27
Lokalizacja: Wisła
Auto: GOLF4 4mot. ARL; GOLF 6R CRZA

Szybsza skrzynia passat b3 1.6 TDic

Post autor: Dansli » pn lis 29, 2010 09:57

tu masz fajna stronke z opisami skrzyń biegów
http://www.dieselschrauber.de/GKB.html" onclick="window.open(this.href);return false;
sprawdz jakie oznaczenie ma Twoja skrzynia
ja proponuję skrzynię 4T lub inne z podobnym przełozeniem z tego co dobrze pamietam to w TDI były czesto skrzynie ASD tam masz jeszcze dłuższe przełozenie niz w 4T ale jest na hydrauliczne wspomaganie i wieksza srednice ...


Montaż i serwis ogrzewań postojowych WEBASTO. Adaptacje, kodowania itd.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

ADIkrot
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: pt wrz 28, 2007 20:36
Lokalizacja: Bytów (okolice) Pomorskie

Szybsza skrzynia passat b3 1.6 TDic

Post autor: ADIkrot » pn lis 29, 2010 18:58

4T ( były w mk2) i nie podejdzie do passata bo sa biegi na linki i sprzegło hydrauliczne . O tej stronce z llinku wiedziałem wcześniej ....
Ostatnio zmieniony pn lis 29, 2010 19:02 przez ADIkrot, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Dansli
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 198
Rejestracja: czw lut 25, 2010 15:27
Lokalizacja: Wisła
Auto: GOLF4 4mot. ARL; GOLF 6R CRZA

Szybsza skrzynia passat b3 1.6 TDic

Post autor: Dansli » pn lis 29, 2010 18:59

to na pewno podejdzie ASD bo wałsnie masz na linki i hydrauliczne sprzegło a chyba jedna z najdłuzszych skrzyń w starych dieslach policz sobie przełozenia to sie przekonasz :grin:


Montaż i serwis ogrzewań postojowych WEBASTO. Adaptacje, kodowania itd.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

ADIkrot
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: pt wrz 28, 2007 20:36
Lokalizacja: Bytów (okolice) Pomorskie

Szybsza skrzynia passat b3 1.6 TDic

Post autor: ADIkrot » pn lis 29, 2010 19:03

Tak dzieki ale moje pytanie wiąze sie głównie ze sprzęgłem .



ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Napędowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości