tdi sprzęgło skrzynia naprawa/wymiana?

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

ragefan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: sob sty 26, 2008 15:18
Lokalizacja: Warszawa

tdi sprzęgło skrzynia naprawa/wymiana?

Post autor: ragefan » wt lis 16, 2010 19:31

Witam, mam mk5 1.9 TDI silnik BRU 2005 r. Od kilku miesięcy coś się dzieje ze sprzęgłem i chyba skrzynią. Objawy to: bardzo duży zgrzyt przy wrzucaniu wstecznego po dłuższej jeździe. Po ok. 20 min jazdy ciężej wchodzi jedynka (szczególnie w korkach), a na pozostałych również przy zmianie słychać drobne zgrzyty. Nie odczuwam nic takiego, żeby sprzęgło się ślizgało czyli duże obroty a samochód nie idzie - z tym jest ok. Generalnie to da się z tym jeździć i jeżdżę tak już kilka miesięcy, ale coraz bardziej mnie to irytuje.
Mój mechanik twierdzi, że są luzy na kole dwu-masowym i trzeba wymienić sprzęgło, a wsteczny to synchronizatory. Za robociznę i części żąda sobie ponad 3 tys. zł więc szukam jakiejś alternatywy. Co radzicie? Gdzie ewentualnie mógłbym sprawdzić/naprawić to w Warszawie (okolice Targówka).



Awatar użytkownika
T.O.B.I.
Forum Master
Forum Master
Posty: 1935
Rejestracja: sob cze 24, 2006 11:15
Lokalizacja: Police
Kontakt:

tdi sprzęgło skrzynia naprawa/wymiana?

Post autor: T.O.B.I. » śr lis 17, 2010 09:20

jeżeli zgrzyta wsteczny to znaczy że nie wysprzęgla skrzyni (chyba że wsteczny w mk5 jest synchronizowany) więc albo sprzęgło (dwumas) albo układ wysprzęglający, przez to jedynka może ciężko wchodzić, mechanik pewnie chce cię naciągnąć


Pozdrawiam T.O.B.I.

[url=http://www.fotosik.pl][img]http://images34.fotosik.pl/84/0c1e57131f62f7d5.jpg[/img][/url]

ragefan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: sob sty 26, 2008 15:18
Lokalizacja: Warszawa

tdi sprzęgło skrzynia naprawa/wymiana?

Post autor: ragefan » śr lis 17, 2010 15:52

dzięki za info, oby udało się mniejszym kosztem bez wymiany kompletnego sprzęgła



Awatar użytkownika
pikam
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: czw mar 18, 2010 09:44
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

tdi sprzęgło skrzynia naprawa/wymiana?

Post autor: pikam » wt mar 15, 2011 13:31

Witam
Podepnę się pod temat - coby nie zaśmiecać

Ostatnio zauważyłem dziwną rzecz, a mianowicie: gdy w samochodzie pracuje silnik na biegu jałowym (tzw. luzie ) dochodzi do mnie dziwny dźwięk, coś jak by klekotanie ( nie jest to silnik), puste stukanie, pukanie - chyba z za silnika - stojąc obok samochodu (od kierowcy) dźwięk słyszalny jest z okolic podwozia, za kołem.
Nie jest ono jeszcze głośne, a najczęściej ustępuje w momencie wciśnięcia sprzęgła, w momencie puszczenia klekot powraca i dzieje się to zazwyczaj na rozgrzanym już silniku (przy zimnym nie zaobserwowałem objawów). Jak na razie nie mam problemów z wkładaniem kolejnych biegów ( wszystkie wchodzą płynnie), ale obawiam się, ze coś niedobrego zaczyna się dziać z moim "golfikiem".
Czy mam domniemywać, że "kończy" mi się sprzęgło, leci skrzynia, a może wspomniane przez kolegów "koło dwumasowe" ?
Czy da się to jakoś zdiagnozować samemu ?
Jaki może być koszt takich napraw ?

A może powinienem jak na razie sobie to odpuścić i jeździć dalej aż się posypie całkiem, tyle tylko że staje się to pomału irytujące.

Wszelkie sugestie mile widziane
Pozdrawiam



ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Napędowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość