[MK 2] Szarpiąca automatyczna skrzynia biegów

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

adaVWmus91
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: sob cze 12, 2010 22:44
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

[MK 2] Szarpiąca automatyczna skrzynia biegów

Post autor: adaVWmus91 » pn paź 25, 2010 21:17

Witam klubowicze ;)

Mam mały problem z moim golfikiem. Mianowicie przy zmianie biegu z 1-go na 2-kę samochodem mocno szarpie. Z mojej kontroli wyszło że poziom oleju w skrzyni jest dobry. A w sumie dzisiaj doszedł mi nowy objaw gdy golfikowi dołoży się więcej gazu samochód dławi się i prawie gaśnie, dowiedziałem już u gazownika u powiedział że to na pewno nie bedzie to wina gazu . Zaznaczam że autko posiada podtlenek gazu jest to 1.6 z 3 biegową skrzynią. Prosibym o podpowiedzenie lub nakierowanie co może byc przyczyną . Z góry dzieki



Awatar użytkownika
fifel
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 559
Rejestracja: ndz wrz 21, 2008 19:44
Lokalizacja: Kraków

[MK 2] Szarpiąca automatyczna skrzynia biegów

Post autor: fifel » wt paź 26, 2010 10:18

Witam kolege :bajer:

Z automatem sprawa wyglada tak, ze jak jest zimny (zaraz po odpaleniu) to moze szarpnac pare razy... badz co badz to juz kawal czasu ma i przebieg pewnie tez calkiem zacny :)

Ja zawsze jak jade moim automatem to w momencie zmianu biegu (trzeba wyczuc) popuszczam lekko gaz i szarpania nie ma... potrzeba mu doslownie 1-2 minut zeby zaczal plynnie zmieniac biegi...

A u Ciebie to szarpanie pojawia sie zawsze czy tylko zaraz po rozruchu? Olej w skrzyni sprawdziles na rozgrzanym pracujacym silniku? (wg instrukcji trzeba przejechac ok 10 km zeby mozna bylo powiedziec ze silnik jest cieply).

A co do sprawy z gasnieciem to skoro jedziesz na gazie to jak to nie bedzie jego wina??? Przeciez to ze sie dlawi to efekt zbyt bogatej mieszanki i silnik sie zalewa... podczas jazdy na gazie w zasilaniu silnika bierze udzial tylko instalacja gazowa i gaznik w bardzo niewielkim stopniu...


[img]http://i5.photobucket.com/albums/y182/johnnie_oo/zakaz-1.jpg[/img]

Awatar użytkownika
mazi
Forum Master
Forum Master
Posty: 1318
Rejestracja: pn cze 14, 2010 18:27
Lokalizacja: człuchów/Jęczniki Wlk
Kontakt:

[MK 2] Szarpiąca automatyczna skrzynia biegów

Post autor: mazi » wt paź 26, 2010 20:29

sprawdz katalizator, moze masz zapchany. tak bylo u mojej ciotki w pontiacu co prawda ale skrzynia auto strasznie szarpała ale teraz jest luz malina



Awatar użytkownika
fifel
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 559
Rejestracja: ndz wrz 21, 2008 19:44
Lokalizacja: Kraków

[MK 2] Szarpiąca automatyczna skrzynia biegów

Post autor: fifel » śr paź 27, 2010 21:09

M_ziPL pisze:sprawdz katalizator, moze masz zapchany. tak bylo u mojej ciotki w pontiacu co prawda ale skrzynia auto strasznie szarpała ale teraz jest luz malina
Raczej taki przypadek to zbieg okolicznosci moim zdaniem... gdyby kat byl zapchany to by samochod bardzo mulilo, a mysle ze kolega adaVWmus91 by to zauwazyl :)


[img]http://i5.photobucket.com/albums/y182/johnnie_oo/zakaz-1.jpg[/img]

Awatar użytkownika
mazi
Forum Master
Forum Master
Posty: 1318
Rejestracja: pn cze 14, 2010 18:27
Lokalizacja: człuchów/Jęczniki Wlk
Kontakt:

[MK 2] Szarpiąca automatyczna skrzynia biegów

Post autor: mazi » śr paź 27, 2010 21:41

fifel pisze:Raczej taki przypadek to zbieg okoliczności moim zdaniem... gdyby kat byl zapchany to by samochod bardzo mulilo, a mysle ze kolega adaVWmus91 by to zauwazyl :)
no widzisz, u ciotki tak nie było bo sam jeździłem, moc była a skrzynia strasznie szarpała



adaVWmus91
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: sob cze 12, 2010 22:44
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

[MK 2] Szarpiąca automatyczna skrzynia biegów

Post autor: adaVWmus91 » czw paź 28, 2010 20:36

Kolego fifel robię własnie tak jak piszesz popuszczam noge z gazu przy zmianie biegu , a co do przebiegu to mam naklepane 228 tys...

Ale znalazłem już przyczynę usterki jest to uszkodzony reduktor gazu :o Dzięki wszystkim za pomoc



Awatar użytkownika
fifel
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 559
Rejestracja: ndz wrz 21, 2008 19:44
Lokalizacja: Kraków

Re: [MK 2] Szarpiąca automatyczna skrzynia biegów

Post autor: fifel » pt paź 29, 2010 17:30

adaVWmus91 pisze:Kolego fifel robię własnie tak jak piszesz popuszczam noge z gazu przy zmianie biegu , a co do przebiegu to mam naklepane 228 tys...

Ale znalazłem już przyczynę usterki jest to uszkodzony reduktor gazu :o Dzięki wszystkim za pomoc
Widze ze golfik ma podobny przebieg jak moj :satan: moj moze troche wiekszy ;p jak sie skrzynia sprawuje? u mnie niby ok tylko troszke z niej olej kapie ;/


[img]http://i5.photobucket.com/albums/y182/johnnie_oo/zakaz-1.jpg[/img]

ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Napędowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości