Ile kto wyciągnął z silnika AAZ

Forum o modyfikacjach wszystkich silników TD.Turbiny, pompy, wydechy i wszystko na te tematy

Moderatorzy: Michał_1977, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

arwam

Post autor: arwam » czw lip 16, 2009 08:26

wojtek gtd pisze:arwam, i własnie za to cenie td-eki modzić możesz i sie przy tym pobrudzić a nie łaptok i program... a co do mojego GTD to pasowałoby zejść poniżej 10s sprintu do stówy.
jak chcesz poniżej 10s zejśc to załóż FMIC i do tego porządną dawkę na chmurce można też zapodać ostry boost pin.



Awatar użytkownika
wojtek gtd
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: sob cze 13, 2009 10:59
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Post autor: wojtek gtd » czw lip 16, 2009 18:01

arwam, czyli orginalny z pompy 1.6 TD???? razem z membraną czy bez???


wojtek GTD

Awatar użytkownika
munior
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2307
Rejestracja: sob lis 03, 2007 20:53
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: munior » sob lip 18, 2009 00:05

Orginalny boost pin od 1,6 td raczej "ostry "nie jest, poza tym trochę się rózni wymiarami: 1,6td -dł52,5mm śr.11mm\\1,9td-dł47,5mm śr.12mm
Przełożenie go na żywca do 1,9 td powoduje że nie jest on w pełni wykorzystany z racji tych róznic w wymiarach. Membrana jest taka sama w 1,9td i w 1,6 td.Jak chcesz "ostry ''boost pin to się do mnie odezwij na pw albo gg nr. w podpisie...
Ostatnio zmieniony sob lip 18, 2009 00:07 przez munior, łącznie zmieniany 1 raz.


Sprzedam : Czysciutki ori nastawnik HDK z każdą wtyczką wystepujacą w tdi ,Tuningowy komputer 16 i 8 bit ,części do ecu 16 i 8 bit .Uszczelnioną pompę wtryskową do tdi ,wszystkie części do pomp vp37 ,dezaktywuję immo w sterownikach 1,9 tdi 028906021,038906018

damianwlkp
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pt sie 07, 2009 10:05
Lokalizacja: nowy tomysl
Kontakt:

Post autor: damianwlkp » pt sie 07, 2009 10:27

witam jestem tu nowy i zaczynam sie bawic z moim silnikiem sprawdzilem nr i okazuje sie ze zadna rewelacia mam JR co daje 69km czy ktos mi wyjasni czym sie on rozni od np SB gdzie jest 82km i co z tym silnikiem moim moge poczynic???? mam turbine t3 lecz ona niema reoglaci zamowilem t2 mniejsza ale tez podobno wydajna i do 1.5bara jest wstanie nadmuchac mam pina wsadzonego nawet go jeszcze podszlifowalem co ktos mi powiedzial ze go popsulem ale dlaczego jak ktos pisal o szlifowaniu takiego pina. Chcial bym z tego mojego JR co ma teraz 69km uzyskac okolo 90km czy jest to mozliwe teraz z podszlifowanym pinem i turbo t3 bez regolaci strasznie mi dymi a efekt niebardzo widoczny co jest nie tak bo inni pisza ae roznica powinna byc spora czy te moje nowe turbo t2 to dobre rozwiazanie jezdze glownie na ktodkich odcinka start stop ale wtedy mu butuje prosze o rady i opinie



Awatar użytkownika
piori
Forum Master
Forum Master
Posty: 1304
Rejestracja: sob lis 20, 2004 19:42
Lokalizacja: WPU/WPN/WL

Post autor: piori » pt sie 07, 2009 10:50

damianwlkp, T3 jest lepsza od T2 i pewnie ze 2 bary dmuchnie, ma tylko tę wadę że dopiero przy trochę wyższych obrotach zaczyna pompować. Co do regulacji to MBC (wpisz w wyszukiwarkę), możesz kupić na allegro. 90KM myślę że spokojnie da się wyciągnąć za pomocą odpowiedniej regulacji ciśnienia turbo i pompy, nawet bez poważniejszych modów. Tu masz spis tematów o modyfikacjach TD: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=72232
Ostatnio zmieniony pt sie 07, 2009 17:22 przez piori, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
munior
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2307
Rejestracja: sob lis 03, 2007 20:53
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: munior » pt sie 07, 2009 10:56

damianwlkp pisze:mam pina wsadzonego nawet go jeszcze podszlifowalem
Jak zeszlifowałeś ori z 1,6 td
damianwlkp pisze:ktos mi powiedzial ze go popsulem
To faktycznie zepsułeś ,wystarczyło go obrucić max wciętą stroną
damianwlkp pisze:ale dlaczego jak ktos pisal o szlifowaniu takiego pina.
Dlatego że zeszlifowanie dotyczy ori pina z 1,9 td który różni się kształtem od 1,6 td i jest prawie płaski.
Ostatnio zmieniony pt sie 07, 2009 11:01 przez munior, łącznie zmieniany 1 raz.


Sprzedam : Czysciutki ori nastawnik HDK z każdą wtyczką wystepujacą w tdi ,Tuningowy komputer 16 i 8 bit ,części do ecu 16 i 8 bit .Uszczelnioną pompę wtryskową do tdi ,wszystkie części do pomp vp37 ,dezaktywuję immo w sterownikach 1,9 tdi 028906021,038906018

mihau47
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pt sie 07, 2009 15:57
Lokalizacja: Ww-o
Kontakt:

Post autor: mihau47 » pt sie 07, 2009 16:02

:mk3:Jestem nowy i też mam mały problem gdy silnik jest zimny jak go odpalam to wydaje dziwny pisk.Naciagałem juz pasek , regenerowałem alternator ale to nie pomogło pomóżcie jeśli potraficie...



Awatar użytkownika
piori
Forum Master
Forum Master
Posty: 1304
Rejestracja: sob lis 20, 2004 19:42
Lokalizacja: WPU/WPN/WL

Post autor: piori » pt sie 07, 2009 17:18

mihau47, a jesteś pewien, że to pasek piszczy? Odpalałeś silnik bez założonego paska?

Skoro jesteś nowy to taka rada na przyszłość: trochę Twoje pytanie odbiega od tematu podkręcania silnika AAZ, więc powinieneś najpierw poszukać (wyszukiwarka na dole strony) czy już taki temat o piszczeniu istnieje (a jest tak w 99,9% problemów) i w nim zabrać głos, a jeśli Twój problem należy do tego nieopisanego 0,1% to wtedy założyć nowy temat.



arwam

Post autor: arwam » sob sie 08, 2009 00:43

damianwlkp,

JR od SB różni się nastawami i obecnością INTERCOOLERA w SB
to raz a dwa że T3 może nadmuchać nawet 1,8bara zamontowana w AAZ'cie.
żeby regulować T3 to trzeba MBC zakupić lub wykonać we własnym zakresie.
jak założysz T2 to będziesz żałował bo nie będzie górnych obrotów.
jeśli masz auto i silnik z przed 87' to masz wymarzony materiał do modzenia bo silniki starego typu na płytkach można kręcić powyżej 6000rpm ale nowszych na hydro już nie polecam tak kręcić bo może zawory podstawić i wtedy nie ciekawie będzie.
po za tym szukajka nie gryzie chyba że ty też masz problem z szukajką bo u mnie nie wiedzieć dlaczego nie działa



damianwlkp
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pt sie 07, 2009 10:05
Lokalizacja: nowy tomysl
Kontakt:

Post autor: damianwlkp » sob sie 15, 2009 10:30

kurcze to z ta turbina sam niewiem tyle roznych info wczoraj przyszly mi 2 turbinki t2 chlodzone woda wyczytalem ze takie same byly w Sb 82km wiec chyba da rade ta moja t3 widac jest wieksza ale chyba juz cos z nia nie tak zaslepialem ten wezyk od gruszki z pompy wtryskowej by dalo max cisnienie [chyba dobry zaslepilem bo zastanawialem sie nad tym co idzie gruby przy samej turbinie kawalek rurki i wezyk by zaslepic] ale jakos efektu niewidac by bylo cos lepiej w poniedzialek sproboje zakupic gdziec cinieniomierz albo jak sie nieuda to jakis manometr z mala skala i popatrze na cisnienie co ta moja t3 dmuchnie. Jeszcze jedno jak rozpoznac ten silnik czy to stary czy nowszy czy na plytkach on byl wsadzany kiedys tam ale jakos niewiem z jakiego rocznika on. I jeszcze ten pin to widze ze sam zepsulem chociaz podszlifowalem jakis 1milimetr ale obroce go teraz w maksymalna orginalna strone. I JESZCZE JEDNO SKAD PODLACZYC DO TEJ TURBINKI WODE POD JAKIE WEZE SIE PODLACZYC
Ostatnio zmieniony sob sie 15, 2009 10:32 przez damianwlkp, łącznie zmieniany 1 raz.



arwam

Post autor: arwam » sob sie 15, 2009 11:07

damianwlkp pisze:zaslepialem ten wezyk od gruszki z pompy wtryskowej by dalo max cisnienie
to nie ten wężyk, zatykając go spowodowałeś to że pompa wtryskowa nie zwiększyła ilości paliwa stosownie do zwiększonego ciśnienia doładowania.
trzeba zaślepić zawór bezpieczeństwa na kolektorze ssącym oraz założyć MBC
wtedy możesz regulować ciśnienie doładowania



damianwlkp
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pt sie 07, 2009 10:05
Lokalizacja: nowy tomysl
Kontakt:

Post autor: damianwlkp » sob sie 15, 2009 14:07

wspominales o roznicach w nastawach miedzy JR a SB czyli pewnie w pompie wtryskowej orientujecie sie jak i co pokrecic by bylo lepiej niz jest bo jakos nieczuje w tym silniku mocy zaslepie calkiem wezyk i wtedy sprawdze co sie bedzie dzialo czy wiekszy kop bedzie i pozamieniam turbiny z t3 na t2 mniejsza ale czy bedzie gorsza sie okaze



arwam

Post autor: arwam » sob sie 15, 2009 14:46

damianwlkp, najpierw zaopatrz się w manometr bo bez tego ani rusz jeśli modzisz przy aucie.
zobacz najpierw czy to turbo które masz daje wieksze ciśnieniel na próbę zaślep wężyk który masz na aluminiowym ślimaku turbiny i wtedy zobacz czy jest w stanie wyprodukować większe ciśnienie.
A LDA narazie zostaw w spokoju tylko odwróć największym wcięciem do dźwigni gazu boost pina tego wężyka nie zaślepia się POD ŻADNYM POZOREM



damianwlkp
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pt sie 07, 2009 10:05
Lokalizacja: nowy tomysl
Kontakt:

Post autor: damianwlkp » sob sie 15, 2009 14:52

no wlasnie a ja tego pina jeszcze poprawilem udoskonalilem zeszlifowalem i sie okazuje ze popsulem bo teraz bolec za mocno sie wysuwa obroce go w taka strone co jest orginalnie najwieksze wciecie i sprawdze te moje t3 wydaje sie ze poprzedni wlasciciel sporo tam pokrecil i przez to cos z tym jest nie tak moze pompa jest rozregulowana



ODPOWIEDZ

Wróć do „TD”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości