Regulacja LDA

Forum o modyfikacjach wszystkich silników TD.Turbiny, pompy, wydechy i wszystko na te tematy

Moderatorzy: Michał_1977, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

arwam

Post autor: arwam » pn gru 07, 2009 19:35

zle postepowanie?? :bajer: czyli?
nie odpowiednie dokręcanie ponowne używanie starej śruby lub zębatego kólka pasowego.



Awatar użytkownika
xxxMODZELxxx
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 75
Rejestracja: pn lis 30, 2009 09:01
Lokalizacja: Ełk [NEL]

Post autor: xxxMODZELxxx » wt gru 08, 2009 12:17

dzis mi odpalil normalnie bez zadnego szarpania i dymienia. Kolo pasowe patrzylem to nie lata tam, ale jak wlaczam zaplon to nie ma tej lampki tej z akumulatorem no i jak odpalam silnik to nie dziala obrotomierz i miga lampka od oleju a chodzi silnik normalnie. Jak dodam gazu tak sporo to obrotomierz zaskakuje i przestaje migac lampka oleju i tak ciagle niewazne czy cieply czy zimny.

a z tym odpalaniem ciezkim rano to jutro tez zobacze bo ciagle tak mial a dzis nie to moze tak mu cos sie stalo ze jeden dzien dobrze palil :green_fuck:


Szerokiej drogi? Dzięki, ale wąską też dojadę:)

arwam

Post autor: arwam » wt gru 08, 2009 14:42

xxxMODZELxxx, zrób porządek z altkiem



Awatar użytkownika
xxxMODZELxxx
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 75
Rejestracja: pn lis 30, 2009 09:01
Lokalizacja: Ełk [NEL]

Post autor: xxxMODZELxxx » wt gru 08, 2009 15:16

arwam, A TO JEGO WINA? wczesniej wszystko bylo oki tylko po wymianie paska od altka (piszczal) tak mam.


Szerokiej drogi? Dzięki, ale wąską też dojadę:)

arwam

Post autor: arwam » wt gru 08, 2009 15:22

wina jego odnośnie dyskoteki kontrolek.



Awatar użytkownika
xxxMODZELxxx
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 75
Rejestracja: pn lis 30, 2009 09:01
Lokalizacja: Ełk [NEL]

Post autor: xxxMODZELxxx » wt gru 08, 2009 15:48

arwam pisze:wina jego odnośnie dyskoteki kontrolek.

no i obrotomierza? moze tam cos nie laczy no ale nie wiem pozniej zobacze


Szerokiej drogi? Dzięki, ale wąską też dojadę:)

synek16
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: sob sie 23, 2008 13:11
Lokalizacja: TSK

Post autor: synek16 » wt gru 08, 2009 15:59

xxxMODZELxxx ja miałem to samo u siebie z obrotomierzem i kontrolkami. Po oględzinach okazało sie jest przewód przerwany. U mnie to było miedzy wentylatorem chłodnicy a rozrusznikiem. Poszukaj dokładnie



Awatar użytkownika
xxxMODZELxxx
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 75
Rejestracja: pn lis 30, 2009 09:01
Lokalizacja: Ełk [NEL]

Post autor: xxxMODZELxxx » wt gru 08, 2009 17:09

arwam, synek16, macie racje to cos z przewodami od alternatora. Podociskalem wszystko i wszystko oki bylo od razu lampka sie swiecila i obrotomierz dzialal ale sie przejechalem troche potrzeslo i juz nie dziala. Musze dokladnie poszukac i dobrze polaczyc :crazy:

[ Dodano: 17 Gru 2009 15:31 ]
moze wiecie co zrobic z grzaniem swiec? bo nawet jak odpale silnik to dalej grzeja i nawet swiatla mi slabiej swieca i ciezej silnik pracuje. Jak przestaja grzac to od razu czuc roznice :grrr:


Szerokiej drogi? Dzięki, ale wąską też dojadę:)

Awatar użytkownika
Bolekrsko
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 674
Rejestracja: ndz lut 04, 2007 11:18
Lokalizacja: Radomsko
Kontakt:

Post autor: Bolekrsko » pt gru 25, 2009 18:30

xxxMODZELxxx pisze:moze wiecie co zrobic z grzaniem swiec? bo nawet jak odpale silnik to dalej grzeja i nawet swiatla mi slabiej swieca i ciezej silnik pracuje. Jak przestaja grzac to od razu czuc roznice :grrr:

diesle(td) tak maja sie swiece grzeja sie do momentu uzyskania odpowiedniej temperatury ;p

[ Dodano: 25 Gru 2009 17:31 ]
i pamietaj by nie cisnac td na zimnym silniku orazu po butowaniu nie gasic odrazu silnika, tylko zostawic silniczek na wolnych obrotach by ostudzic turbinke, o wiele zwiekszy sie jej zywotnosc, ja na 1,5 bara jezdze 9 miesiecy w roku a 3 mieszki to 1,1 i tak juz 3 rok i dziala :)


http://datingsidorsingel.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
mateusz_kajtek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 184
Rejestracja: pn gru 01, 2008 18:07
Lokalizacja: Opolskie NYsa
Kontakt:

Post autor: mateusz_kajtek » pt gru 25, 2009 22:17

arwam, we moim AAZecie to koło pasowe nie chodzi równo (ma takie bicia na boki) wyraznie to widać na wolnych obrotach, tak już ponad rok albo ze dwa lata jest i nic z tym nie robie, powiedz jaki może być koszt wymiany takiego wału, lub co grozi slinikowi gdy tego nie zrobie?


NA SPRZEDAŻ MÓJ GOLFIK -> http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=3936548#3936548

arwam

Post autor: arwam » sob gru 26, 2009 00:19

mateusz_kajtek,

jak sobie będziesz sam robił to cię wyjdzie w granicach 200-250zł tyle co wał i do tgo jeszcze panewki liczyć trrzeba.
proponuję wał od TDI zakładać i będziesz miał spokój.
a jeśli będize Ci to robił mechanik to trzeba doliczyć jakieś 300-500zł robocizny.
jeśli tego nie zrobisz wcześniej zanim to koło się całkiem rozleci to będzie cię to kosztowało wymianę silnika.



Awatar użytkownika
mateusz_kajtek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 184
Rejestracja: pn gru 01, 2008 18:07
Lokalizacja: Opolskie NYsa
Kontakt:

Post autor: mateusz_kajtek » sob gru 26, 2009 12:32

ale mówimy cały czas o tym głownym kole na dole silnika na którym kręci sie pasek micro prawda? podziekował za pomoc...


NA SPRZEDAŻ MÓJ GOLFIK -> http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=3936548#3936548

Awatar użytkownika
munior
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2307
Rejestracja: sob lis 03, 2007 20:53
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: munior » sob gru 26, 2009 12:54

mateusz_kajtek pisze:ale mówimy cały czas o tym głownym kole na dole silnika na którym kręci sie pasek micro prawda?
Upewnij się czy masz dobre to koło z tłumikiem drgań(odkręć i obadaj czy guma cała nie sparciała i nie ma ubytków)Bo to duże koło z tłumikiem drgań po którym chodzi pasek micro jest przykręcone do małego koła które napędza pasek rozrządu i którego zbyt słabe połączenie z wałem silnika na klin jest właśnie powodem ścinania tego klina i całego nieszczęścia jakie następuje po tym


Sprzedam : Czysciutki ori nastawnik HDK z każdą wtyczką wystepujacą w tdi ,Tuningowy komputer 16 i 8 bit ,części do ecu 16 i 8 bit .Uszczelnioną pompę wtryskową do tdi ,wszystkie części do pomp vp37 ,dezaktywuję immo w sterownikach 1,9 tdi 028906021,038906018

Awatar użytkownika
mateusz_kajtek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 184
Rejestracja: pn gru 01, 2008 18:07
Lokalizacja: Opolskie NYsa
Kontakt:

Post autor: mateusz_kajtek » sob gru 26, 2009 14:44

munior, ok, a co panowie powiecie o takim przypadku z którym obecnie sie borykam, a mianowicie po zmianie pina z seryjnego na toczony właśnie od muniora, mam pewien problem... chodzi o to że po zmianie pina wszystko było ok autko bardziej elastyczne lepiej przyspiesza ogólnie super, ale postanowiłem wczoraj wywalić plastikową podkładke (że może bolec bedzie schodził jeszcze bardziej w dół pina) jak sie okazało przyspieszenie bez zmian (bolec nie mógł nizej zejść bo ograniczał go już pin) ale po jakiś 10 mintach agresywnej jazdy (1bieg ponad 4tyś obr, 2to samo,3 też,4 i nagle obrotomierz staje w miejscu przy około 3000 obr nie nie chce ani troche przyspieszyć, dopiero jak popuszcze noge z gazu na 2 sekundy i jeszcze raz depne na gaz to wtedy obroty dalej rosną...dzisiaj jeszcze miałem tak że obroty rosły ale powoli, poprostu mocno sie zamulał przy około 3 tyś... założyłem seryjnego pina i problem znikł, dlaczego? dodam że pin był toczony na 4mm średnicy w najweższym miejscu (ja tak chciałem) czy to jest przyczyną zbyt mała średnica?

[ Dodano: 26 Gru 2009 14:03 ]
może pomocny bedzie filmik kiepskiej jakości który nakręciłem wczoraj dla kumpla który tez nie wiedział o co chodzi :/ ogólnie w 35 sekundzie filmiku zmiana z 3 na 4 i wskazówka zatrzymuje sie przed 3000 obrotów a noga w podłodze i dopóki nie puszczam nogi z gazu obroty bez reakcji :/
najlepsze jest to że za każdym razem na nizszych biegach 1,2 obrotomierz zawsze idzie do końca a najcześciej prawie zawsze na 4 biegu go zamula...
Ostatnio zmieniony sob gru 26, 2009 15:06 przez mateusz_kajtek, łącznie zmieniany 3 razy.



ODPOWIEDZ

Wróć do „TD”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości