Regulacja LDA

Forum o modyfikacjach wszystkich silników TD.Turbiny, pompy, wydechy i wszystko na te tematy

Moderatorzy: Michał_1977, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
munior
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2307
Rejestracja: sob lis 03, 2007 20:53
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: munior » pt cze 19, 2009 11:29

andrew.zbyrko pisze:bo może okazać się że przy max doładowaniu kiedy pin schodzi na sam dół zaczepia swoją zgrupioną częścią o bolec rysujący, w efekcie krzywi go i może uszkodzić oring, i spowodować wyciek z odpowietrznika.
w ori pompie z 1,9 td i mam tu na myśli 99 %pomp z LDA występujących w 1,9 TD aaz nie ma takiej opcji ponieważ budowa LDA to uniemożliwia, membrana z pinem zatrzymuje się na kołnierzu w komorze LDA którego to kołnierza nie posiada LDA ze słoneczkiem od 1,6 td i tam ruch boost pina jest ograniczany właśnie przez podkładkę z tworzywa ...w najbliższym czasie postaram się umieścić fotki żeby rozwiać wątpliwości
Ostatnio zmieniony pt cze 19, 2009 11:32 przez munior, łącznie zmieniany 1 raz.


Sprzedam : Czysciutki ori nastawnik HDK z każdą wtyczką wystepujacą w tdi ,Tuningowy komputer 16 i 8 bit ,części do ecu 16 i 8 bit .Uszczelnioną pompę wtryskową do tdi ,wszystkie części do pomp vp37 ,dezaktywuję immo w sterownikach 1,9 tdi 028906021,038906018

Awatar użytkownika
t0mal
VW Baron
VW Baron
Posty: 3332
Rejestracja: sob cze 30, 2007 11:34
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: t0mal » pt cze 19, 2009 14:25

Ja u siebie wywaliłem tą podkładke i jeżdze tak sobie beztrosko zadowolony :)



Awatar użytkownika
andrew.zbyrko
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 589
Rejestracja: śr sie 08, 2007 22:18
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Post autor: andrew.zbyrko » pt cze 19, 2009 19:40

t0mal pisze:Ja u siebie wywaliłem tą podkładke i jeżdze tak sobie beztrosko zadowolony
ja też jakiś czas jezdziłem bez podkładki i zaczeło paliwo kapać z odpowietrzenai lda mimo nowego oringu, zmierzyłem odległość końca stożka do blaszki przy membramie tak aby ta odległośc była mniejsza od odległośći od bolca w pompie do kołnierza, i dorobiłem odpowiednią podkładke, i od tej pory spokój :bigok:
Ostatnio zmieniony pt cze 19, 2009 19:40 przez andrew.zbyrko, łącznie zmieniany 1 raz.


topbrakes.pl
Hamulce na ulicę i do Sportu: klocki hamulcowe, tarcze hamulcowe, przewody w stalowym oplocie

Awatar użytkownika
t0mal
VW Baron
VW Baron
Posty: 3332
Rejestracja: sob cze 30, 2007 11:34
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: t0mal » pt cze 19, 2009 20:26

Szczerze powiedziawszy to i ja coś tym bym zrobił, ale tak dopierdzieliłem śróbki że teraz nie mogę ruszyć :) Zapobiegawczo mam słoneczko dosyć mocno podniesione.



Awatar użytkownika
andrew.zbyrko
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 589
Rejestracja: śr sie 08, 2007 22:18
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Post autor: andrew.zbyrko » pt cze 19, 2009 23:22

t0mal pisze:Zapobiegawczo mam słoneczko dosyć mocno podniesione.
też tak mam, ale w celu przeniesienia max momentu nieco w górny zakres obrotów, żebym sprzęgła co tydzień nie wymieniał :blush:


topbrakes.pl
Hamulce na ulicę i do Sportu: klocki hamulcowe, tarcze hamulcowe, przewody w stalowym oplocie

nemek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: czw cze 18, 2009 23:58
Lokalizacja: Skarżysko-Kamienna

Post autor: nemek » sob cze 20, 2009 15:28

A jesli chodzi o kopcenie? Na obrotach, do ok. 2000tys. nie ma praktycznie ani grama dymu, natomiast gdy wlaczy sie turbo, widac dosyc wyraznie czarne spaliny. Czy tak powinno byc, czy da sie w jakis sposob ograniczyc kopcenie, nie niszczy to zadnych podzespołow? Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
t0mal
VW Baron
VW Baron
Posty: 3332
Rejestracja: sob cze 30, 2007 11:34
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: t0mal » sob cze 20, 2009 15:46

Powinno się ograniczać kopcenie, jeśli bedzie ci pożądnie dowalał dym cały czas, to jest to szkodliwe, w tłokach robią się wżery, zawór upustowy w sprężarce może się zapiec, katalizator zatkać (jak masz)

Jeżeli kopci na czarno - to najprawdopodobniej silnik dostaje za dużo paliwa - trzeba zwiększyć doładowanie, albo obracać pinem, albo podkręcić słoneczko, tak, żeby sprężyna była bardziej napięta.

Ja u siebie wyjezdziłem jakieś 160 km i 20 litrów paliwa zamim wszystko poustawiałem - efekt jest taki, że przy gwałtownym wciśnięciu gazu pojawia się czarna chmura, następnie po jakiś 2 sekundach auto zaczyna jechać i dym zanika.



arwam

Post autor: arwam » ndz cze 21, 2009 20:03

t0mal,

w AAZ'cie nie masz słoneczka pozostaje się baić jakimiś podkładkami, ale skąd wziąć o takich wymiarach?



Awatar użytkownika
t0mal
VW Baron
VW Baron
Posty: 3332
Rejestracja: sob cze 30, 2007 11:34
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: t0mal » wt cze 23, 2009 18:20

no podobno w niektórych są



Awatar użytkownika
andrew.zbyrko
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 589
Rejestracja: śr sie 08, 2007 22:18
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Post autor: andrew.zbyrko » wt cze 23, 2009 18:49

t0mal pisze:no podobno w niektórych są
prawda, zresztą w AAZ było kilka różnych pomp.
arwam, odpisał byś mi nr swojej pompy z tranzita? ew. fotke pstryknoł!? :grin:


topbrakes.pl
Hamulce na ulicę i do Sportu: klocki hamulcowe, tarcze hamulcowe, przewody w stalowym oplocie

arwam

Post autor: arwam » wt cze 23, 2009 23:09

andrew.zbyrko,

pompa w częściach jest ale numery Ci na spokojnie prześlę.
ja będe się przymierzał przesiąść na wyższą falę i tłoczek bez przedwtrysku jak tylko zdobędę wysoką falę.
ta pompa na której jeżdżę jest tylko troche głośniejsza niż seryjna ale czuć że można jeszcze więcej wydusić z silnika zwłaszcza po zmianie turbiny choć czasem już teraz się obawiam o całość układu korbowo-tłokowego
no podobno w niektórych są
jeśli masz pompę bez osobnej reguacji wolnych obrotów ale to też nie zawsze



Awatar użytkownika
andrew.zbyrko
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 589
Rejestracja: śr sie 08, 2007 22:18
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Post autor: andrew.zbyrko » śr cze 24, 2009 00:45

arwam pisze:pompa w częściach jest ale numery Ci na spokojnie prześlę.
spoko poczekam, puki co chciałbym zbudować pompe, i jak koszty by pozwliły to większe turbo.
arwam pisze:i tłoczek bez przedwtrysku
tzn?


topbrakes.pl
Hamulce na ulicę i do Sportu: klocki hamulcowe, tarcze hamulcowe, przewody w stalowym oplocie

arwam

Post autor: arwam » śr cze 24, 2009 18:40

andrew.zbyrko pisze:arwam napisał/a:
i tłoczek bez przedwtrysku


tzn?
jeśli masz tłoczek z przedwtryskiem to masz charakterystyczne zatoczenie i wtrysk jest dzielony na wtrys pomocniczy i wtrysk główny.
zaletą tego typu wtrysku jest to że silnik łagodniej pracuje.
ale wadaą jest odrobinę większe spożycie paliwa( przynajmniej teoretycznie) i troszkę mniejsza moc



Awatar użytkownika
andrew.zbyrko
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 589
Rejestracja: śr sie 08, 2007 22:18
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Post autor: andrew.zbyrko » śr cze 24, 2009 18:47

arwam pisze:jeśli masz tłoczek z przedwtryskiem to masz charakterystyczne zatoczenie i wtrysk jest dzielony na wtrys pomocniczy i wtrysk główny.
zaletą tego typu wtrysku jest to że silnik łagodniej pracuje.
ale wadaą jest odrobinę większe spożycie paliwa( przynajmniej teoretycznie) i troszkę mniejsza moc
myślałem że to realizuje wtryskiwacz 2 sprężynkowy a nie pompa, klekoty VW chyba czegoś takiego nie mają?


topbrakes.pl
Hamulce na ulicę i do Sportu: klocki hamulcowe, tarcze hamulcowe, przewody w stalowym oplocie

ODPOWIEDZ

Wróć do „TD”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości