Ile kto wyciągnął z silnika AAZ

Forum o modyfikacjach wszystkich silników TD.Turbiny, pompy, wydechy i wszystko na te tematy

Moderatorzy: Michał_1977, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

arwam

Post autor: arwam » pt mar 20, 2009 01:04

estek1988 pisze:a wjaki sposób wolny wydech poprawia mioc silnika, da coś zastąpienie tłumika końcowego przelotowym???

swobodniejszy przepływ spalin



Awatar użytkownika
t0mal
VW Baron
VW Baron
Posty: 3332
Rejestracja: sob cze 30, 2007 11:34
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: t0mal » pt mar 20, 2009 02:53

estek1988 pisze:da coś zastąpienie tłumika końcowego przelotowym
Coś tam da, a napewno będzie głośniej.
Generalnie zasada jest taka, że im bliżej silnika (lub turbo) to modyfikacje wydechu dają większy efekt.



arwam

Post autor: arwam » pt mar 20, 2009 10:07

t0mal pisze:
estek1988 pisze:da coś zastąpienie tłumika końcowego przelotowym
Coś tam da, a napewno będzie głośniej.
Generalnie zasada jest taka, że im bliżej silnika (lub turbo) to modyfikacje wydechu dają większy efekt.
niekoniecznie ja do niedawna miałem tłumik fabryczny ale pozbbawiony wewnętrznyczh przegród czyli przelot i wcale nie było głośno chyba że na pełnym ogniu szłeś to na zewnątrz go było słyhać ale wewnątrz tylko minimalnie głośniej niż na całkowicie fabrycznym ukladzie wydechowym.
sporo zależy od średnicy układu wydechowego

[ Dodano: 20 Mar 2009 09:08 ]
t0mal, paczka już ode mnie doszła?



kkolekk
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 200
Rejestracja: sob lis 15, 2008 13:37
Lokalizacja: Namysłów
Kontakt:

Post autor: kkolekk » pt mar 20, 2009 21:50

tydzień temu zrobiłem swapa w mk 2 na 1.9 AAZ ,pin już przyszedł jeszce zamówie zegar do turbo i zacznie się zabawa ,a bez zegara nie chce ostro kombinować ale chyba przez podkręcenie o jeden obrót na turbo i zwiększonej bawce nic mu się nie stanie
jeden obrót możesz spróbować nic mu się nie stanie ale to na kródką mete lepiek kup zegar bo nie wiadomo w jakim stanie masz turbo jeśli masz dobre to jeden obrót to może być dużo



Awatar użytkownika
estek1988
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 413
Rejestracja: śr lip 30, 2008 21:12
Lokalizacja: KłodaVWa
Kontakt:

Post autor: estek1988 » pt mar 20, 2009 23:35

ogólnie mój silnik jest w dobrym stanie, bez gov moda reaguje od razu na gaz na każdym biegu żywo, zegar napewno kupie tulko jak każdy wie mamy kryzys i z kasa trzeba sie liczyc bo mało jej jest,
słyszałem takie pogłoski, ze jak się zakłada intercooler to trzeba zmniejszac ciśnienie sprężania,czy to prawda bo coś nie chce mi się wierzyc



arwam

Post autor: arwam » sob mar 21, 2009 00:08

estek1988 pisze:ogólnie mój silnik jest w dobrym stanie, bez gov moda reaguje od razu na gaz na każdym biegu żywo, zegar napewno kupie tulko jak każdy wie mamy kryzys i z kasa trzeba sie liczyc bo mało jej jest,
słyszałem takie pogłoski, ze jak się zakłada intercooler to trzeba zmniejszac ciśnienie sprężania,czy to prawda bo coś nie chce mi się wierzyc
tak ale w przypadku jak chcesz dmuchać w granicach około 2,0 barów i na dawce z konkretnym dymem wtedy odprężamy ale nie zmniejszamy ciśnienia.
mając IC możemy dmuchać więcej bo silnik już nie jest zasilany gorącym powietrzem



Awatar użytkownika
estek1988
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 413
Rejestracja: śr lip 30, 2008 21:12
Lokalizacja: KłodaVWa
Kontakt:

Post autor: estek1988 » sob mar 21, 2009 00:31

,,mając IC możemy dmuchać więcej bo silnik już nie jest zasilany gorącym powietrzem''
tak wiem bo chłodne powietrze ma mniejszą objętość a co za tym idzie więcej go idzie do cylindrów
,,w przypadku jak chcesz dmuchać w granicach około 2,0 barów i na dawce z konkretnym dymem wtedy odprężamy ale nie zmniejszamy ciśnienia''
a w jaki sposób to odprężanie się robi i czym???
chcę coś wiedzieć bo może w przyszłości będe zakładał icka przed zderzak

[ Dodano: 20 Mar 2009 23:33 ]
a na dobrej turbawce k14 ile można wyciągnąć w granicach rozsądku????



arwam

Post autor: arwam » sob mar 21, 2009 00:41

estek1988 pisze:,,mając IC możemy dmuchać więcej bo silnik już nie jest zasilany gorącym powietrzem''
tak wiem bo chłodne powietrze ma mniejszą objętość a co za tym idzie więcej go idzie do cylindrów
,,w przypadku jak chcesz dmuchać w granicach około 2,0 barów i na dawce z konkretnym dymem wtedy odprężamy ale nie zmniejszamy ciśnienia''
a w jaki sposób to odprężanie się robi i czym???
chcę coś wiedzieć bo może w przyszłości będe zakładał icka przed zderzak

[ Dodano: 20 Mar 2009 23:33 ]
a na dobrej turbawce k14 ile można wyciągnąć w granicach rozsądku????

żeby odpręzyć silnik trzeba albo uszczelkę pod głowicą na grubszą zmienić lub zeszlifować tłoki
jak chcesz dużo mocy to raczej K24
w jaką moc celujesz?



Awatar użytkownika
estek1988
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 413
Rejestracja: śr lip 30, 2008 21:12
Lokalizacja: KłodaVWa
Kontakt:

Post autor: estek1988 » sob mar 21, 2009 00:54

wystarczyłoby mi te 100 koników, więcej myśle że na seryjnuch bebechach nie ma co go męczyć

[ Dodano: 20 Mar 2009 23:55 ]
liczy się dla mnie też wytrzymałośc podzespołów, nie chce co miesiąc zmieniać przegubów :chytry:



kkolekk
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 200
Rejestracja: sob lis 15, 2008 13:37
Lokalizacja: Namysłów
Kontakt:

Post autor: kkolekk » sob mar 21, 2009 10:04

na 100 kucy starczą ci te graty co masz wystarczy pin zegar i podkręcone turbo ale lepiej założyć ic bo może wydmuchać uszczelke

tylko pytanie kiedy będzie ci mało



arwam

Post autor: arwam » sob mar 21, 2009 11:52

estek1988 pisze:nie chce co miesiąc zmieniać przegubów

spoko przeguby powinny starczyć na około 160KM

[ Dodano: 21 Mar 2009 10:53 ]
a jak nie będziesz pałował na skręconych kołach to i pod 200KM mogą styknąć choć już w tej drugiej opcji mogę się mylić



Awatar użytkownika
estek1988
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 413
Rejestracja: śr lip 30, 2008 21:12
Lokalizacja: KłodaVWa
Kontakt:

Post autor: estek1988 » ndz mar 22, 2009 09:52

a czy przy takiej mocy standardowe sprzęgło wytrzyma????
jaki intercooler wtawić????
może być coś takiego:
moto.allegro.pl/item562411014_intercooler_reanult_safrane.html

[ Dodano: 22 Mar 2009 09:02 ]
intercooler pod suszarke k14 oczywiście :chytry:



Awatar użytkownika
piori
Forum Master
Forum Master
Posty: 1304
Rejestracja: sob lis 20, 2004 19:42
Lokalizacja: WPU/WPN/WL

Post autor: piori » ndz mar 22, 2009 10:25

estek1988, nie byłby zły ten intercooler, gdyby miał inne wyprowadzenia. Ale że ma takie zawinięte, to trzeba będzie pewnie je obciąć i na nowo zaspawać, bo raczej chłodnicy to on nie obejmie. No chyba że planujesz umieścić go w innym miejscu niż przez chłodnicą.
Co do sprzęgła, to jeśli teraz Ci brzęczy po puszczeniu pedału i bierze wysoko to z moich doświadczeń (co prawda z 1.6) mogę Ci powiedzieć że długo nie pożyje. Ale jeśli zdrowe, to przy mocach uzyskiwanych przy podkręcaniu na seryjnych gratach (do ok. 100KM) powinno wytrzymać (oczywiście przy rozsądnym traktowaniu, bo "dla chcącego nic trudnego" :grin: )
Ostatnio zmieniony ndz mar 22, 2009 10:26 przez piori, łącznie zmieniany 1 raz.



Abdul
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: sob mar 21, 2009 23:20
Lokalizacja: Piekary

Post autor: Abdul » ndz mar 22, 2009 12:19

Witam. Panowie jestem tu nowy i mam pare pytan, szukalem w wyszukiwarce i przegladalem to forum juz od tygodnia co zaowocowalo podkreceniem dawki i cisnienia no i pin w moim aaz. ale ogolnie z tymi tematmi jest taki rozpi****** :hmm: ze trzeba szukac postow w tematach zeby sie czegos dowiedziec nie ma nic sensownie wytlumaczonego w jednym poscie ale jakos dalem rade lecz mimo to nie znalazlem paru nurtujacych mnie pytan:
1 Mam turbine KKK z ( tym wezykiem gdize sie wpina MBC) no i wlasnie podkrecilem ja na ciegnie do 1 bara jaki jest sens jeszcze zakladac do niej MBC i co mi to da? nie chce przekraczac tego jednego bara?
2 Co sadzicie o tym ? http://www.allegro.pl/item577498472_vw_ ... uning.html
3 Jak to jest z przegladem po wycieciu katalizatora a wstawieniu rury? lub co tam wstawic zamiast tego zeby nie podpadalo?
:hmm:


Lepiej szambo wozić starem niż w drogówce stać z radarem !!

ODPOWIEDZ

Wróć do „TD”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości