[Mk2] 1.9TD AAZ + graty od JR + szkrzynia TDI

Forum o modyfikacjach wszystkich silników TD.Turbiny, pompy, wydechy i wszystko na te tematy

Moderatorzy: Michał_1977, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
LeadPCT-V.A.G
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 929
Rejestracja: pt sie 13, 2010 13:24
Lokalizacja: Trzcianka

[Mk2] 1.9TD AAZ + graty od JR + szkrzynia TDI

Post autor: LeadPCT-V.A.G » pt lip 08, 2011 21:29

no i o to mnie chodziło ;) także teraz tylko zrealizować plany i w drogę ;)



arwam

[Mk2] 1.9TD AAZ + graty od JR + szkrzynia TDI

Post autor: arwam » pt lip 08, 2011 22:11

jak chcesz żeby Ci silnik długo służył to denka tłoków wypoleruj na lustro. zresztą możesz w moim temacie podpatrzećtrochę rozwiązań zastosowanych w moim silniku. jak cię nie razi rzeźba to gra jest warta świeczki



Awatar użytkownika
LeadPCT-V.A.G
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 929
Rejestracja: pt sie 13, 2010 13:24
Lokalizacja: Trzcianka

[Mk2] 1.9TD AAZ + graty od JR + szkrzynia TDI

Post autor: LeadPCT-V.A.G » pt lip 08, 2011 22:27

z miłą chęcią bym to zrobił ale jak mam rozbrajać silnik to mnie trzęsie całego. Chce w końcu uruchomić maszynę żeby jeździła



arwam

[Mk2] 1.9TD AAZ + graty od JR + szkrzynia TDI

Post autor: arwam » sob lip 09, 2011 04:58

jak będziesz sam składał silnik to będziesz wiedział na czym jeździsz. trochę cierpliwości a z efetków będziesz miał trzy razy tyle satysfakcji



Awatar użytkownika
LeadPCT-V.A.G
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 929
Rejestracja: pt sie 13, 2010 13:24
Lokalizacja: Trzcianka

[Mk2] 1.9TD AAZ + graty od JR + szkrzynia TDI

Post autor: LeadPCT-V.A.G » sob lip 09, 2011 11:36

no pewnie i masz rację , ale ja chcę by auto już jeździło bo nie mam drugiego a jest mi potrzebne ;)

a jeszcze pytanie , czy do słupka 1Z podejdą graty z JR ?? i skrzynia 4T ?? to takie czysto teoretyczne pytanie ;)



arwam

[Mk2] 1.9TD AAZ + graty od JR + szkrzynia TDI

Post autor: arwam » sob lip 09, 2011 22:18

tak podejdą z tym że póki nie założysz skrzyni od TDI to będzie szybko się zabawa kończyć.
jedynie co to żeby założyć silniku TDI to przewody od TD do wtryskiwaczy Ci nie podejdą. trzeba od TDI.
przy M-TDI proponuję iśćw moment obrotowy a nie tyle w moc przy wysokich obrotach.
K24 proponuję zamienić na T3.
narazie na pompie od JR'a będzie się tylko powoli toczył ale jak zrobisz odpowiednio pompę to nie będie tak źle.
moje tak jeździło:

[youtube][/youtube]



Awatar użytkownika
LeadPCT-V.A.G
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 929
Rejestracja: pt sie 13, 2010 13:24
Lokalizacja: Trzcianka

[Mk2] 1.9TD AAZ + graty od JR + szkrzynia TDI

Post autor: LeadPCT-V.A.G » sob lip 09, 2011 23:52

ok rozumiem , a więc póki co zajmę się AAZetem ;) :)



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14147
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

[Mk2] 1.9TD AAZ + graty od JR + szkrzynia TDI

Post autor: Michał_1977 » ndz lip 10, 2011 04:20

arwam pisze:nie trzeba przerabiać nic na linkę kupujesz wyprzęgnik mechaniczny na linkę i samą linkę
Czyli trzeba,czy nie trzeba? :kac:
arwam pisze:jak chcesz żeby Ci silnik długo służył to denka tłoków wypoleruj na lustro
Hehe,a Ty rozdzierałbyś dobry silnik po to,żeby tylko wypolerować tłoki? :helm:


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
LeadPCT-V.A.G
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 929
Rejestracja: pt sie 13, 2010 13:24
Lokalizacja: Trzcianka

[Mk2] 1.9TD AAZ + graty od JR + szkrzynia TDI

Post autor: LeadPCT-V.A.G » ndz lip 10, 2011 10:35

Michał_1977, wystarczy z tego co doczytałem kupić wysprzęglik mechaniczny z VW T4 i podniemienić go w miejsce hydraulicznego.

Tylko co z biegami ?? bo tam już chyba są na linki ?



arwam

[Mk2] 1.9TD AAZ + graty od JR + szkrzynia TDI

Post autor: arwam » ndz lip 10, 2011 12:59

Michał_1977 pisze:Czyli trzeba,czy nie trzeba? :kac:
jak nie dążysz do hydro to nie trzeba przerabiać.

ja w przyszłości bedę dążył do zainstalowania elektroniki i układów ABS/EDS jak również powiązać z nimi ASR.
dlatego u mnie będzie hydro, to raz a dwa że jeszcze do niedawna miałem tylko jedno auto i dlatego musiałem mieć trochę komfortu bo sprzęgło na linkę chodzi trochę ciężej niż hydro a po mieście jeździło isę całkiem sporo dlatego założyłem hydro.

Michał_1977 pisze: arwam napisał(a):jak chcesz żeby Ci silnik długo służył to denka tłoków wypoleruj na lustro


Hehe,a Ty rozdzierałbyś dobry silnik po to,żeby tylko wypolerować tłoki? :helm:
Mój GTD

jeśli bym miał go kręcić to tak. jeśli miałby chodzić jako totalna seria to nie .
zresztą mój dupowóz też miałbyć totalną serią a już nie jest :food: i mam ochotę na więcej ale i tak moje zapędy tdo tamtego auta są hamowane sktecznie skrzynią automatyczną bote nie lubią zbytnich przyrostów mocy.
i takie było zamierzenie bo u mnie każde auto które robię dla siebie szybko przestaje się seryjnymi osiągami legitymować.
ale jak na 2.5 l pojemności i w automacie jeździ się całkiem przyjemnie, mogło by się jeszcze tylko poniżej 100km/h lepiej zbierać bo jak na "115KM" w ciężkiej budzie jeździ naprawdę nieźle. mimo automatu wrażenie robi ogromna elastyczność i to że ładnie prędkośći nabiera powyżej 140km/h aż po koniec zegarka czyli niemal 240km/h potem już jest odcinka.
a dwa że chcę mieć auto które będzie moje zapędy do mocy hamować bo będzie mi wiecznie mało. podejrzewam że jak osiągnę cel nadal będą myśli jak tu jeszcze trochę dodać aż silnik odejdzie w niebyt.
a tak auto o "cywilnych" osiągach uczy szacunku do mocy i daje porónanie że jest naprawdę dobrze.
choć jak jechałem z osobą która jest obyta z tymi autami nie chciała słyszećże pod maską jest tylko 115PS. najbiedniej 140ps i to raczej też nie ori :)



Awatar użytkownika
LeadPCT-V.A.G
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 929
Rejestracja: pt sie 13, 2010 13:24
Lokalizacja: Trzcianka

[Mk2] 1.9TD AAZ + graty od JR + szkrzynia TDI

Post autor: LeadPCT-V.A.G » ndz lip 10, 2011 13:29

ja generalnie póki co założę osprzęt z JR z pompą 10mm i turbo k24 , poustawiam to wszystko żeby jeździło i zobaczymy co dalej się będzie działo z tym , aż tak bardzo nie zależy mi na nie wiadomo jakiej mocy ;) tak jak pisałem 130KM mi starczy póki co i myślę że w silnik w dobrym stanie spokojnie to wytrzyma ;) tym bardziej jak się będzie jeździć z głową.



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14147
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

[Mk2] 1.9TD AAZ + graty od JR + szkrzynia TDI

Post autor: Michał_1977 » ndz lip 10, 2011 16:16

arwam pisze:jeśli bym miał go kręcić to tak. jeśli miałby chodzić jako totalna seria to nie .
Oj Arek,Arek...po kiego grzyba ja pytam? Wytłumacz mi,bo jakoś w głowie mi się nie mieszczą niektóre Twoje pomysły.
AAZ uszczelkę metalową ma? -Ma.Więc uważam,że rozbieranie silnika tylko i wyłącznie po to,żeby sobie denka tłoków śmignąć papierkiem na wodzie,jest czymś niepoważnym.
Owszem,jak silnik zacznie tracić parametry,to rozbieramy i robimy remont,a przy okazji polerkę tłoków,a nie odwrotnie...daj spokój :bajer:


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
BENITO
Forum Master
Forum Master
Posty: 1459
Rejestracja: śr mar 07, 2007 23:47
Lokalizacja: Wałbrzych Edgeworthstown IE
Kontakt:

[Mk2] 1.9TD AAZ + graty od JR + szkrzynia TDI

Post autor: BENITO » ndz lip 10, 2011 17:16

Michał_1977, święta racja - po kiego czorta otwierać motor, są na forum inne 1.9/1.6 td mocno wysilone i jakoś nie potrzeba im polerki a jeżdżą.


Powrót do korzeni, GTD to jest to.

arwam

[Mk2] 1.9TD AAZ + graty od JR + szkrzynia TDI

Post autor: arwam » ndz lip 10, 2011 22:21

Michał_1977, pytałeś nie"czy otwierać" tylko czy ja bym otwierał. otrzymałeś odpowiedź.
a po drugie jakbyście wiedzieli co się dzieje z tempereturami oleju to byście troszkę inaczej śpiewać zaczeli



ODPOWIEDZ

Wróć do „TD”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości