M-TDI Modernizacja pompy wtryskowej (z TD do TDI)

Forum o modyfikacjach wszystkich silników TD.Turbiny, pompy, wydechy i wszystko na te tematy

Moderatorzy: Michał_1977, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
marcinas1983
VW Baron
VW Baron
Posty: 3413
Rejestracja: pn lip 24, 2006 19:56
Lokalizacja: Poznań/Mrowino
Kontakt:

M-TDI Modernizacja pompy wtryskowej (z TD do TDI)

Post autor: marcinas1983 » wt gru 27, 2011 10:04

arwam pisze:uwierz że podejdzie :helm: ale nie P&P
przecież jeżdżę na dźwigni dozownika z transita więc wiem, że podejdzie, ale bez przeróbek się nie obejdzie... napisałem o tym wyżej :helm:
arwam pisze:krysztłowej kuli nie mam i nie wiem jakie miałeś sprężyny i podkładki ani czy te sprężyny trzymały swoją charakterystykę
na pewno nie trzymały charakterystyki... jedna to od transita takiego mDI, a druga z TDI... więc ni jak się mają do 1.6TD :helm:


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=255554&p=3049586#p3049586

Obrazek

arwam

M-TDI Modernizacja pompy wtryskowej (z TD do TDI)

Post autor: arwam » wt gru 27, 2011 13:11

marcinas1983, Ty lepiej idź do garażu i jeszcze się pobaw ciśnieniem bo moze się okazać że to co osiągnąłeś to jeszcze nie wszystko i mozna jeszcze co nieco ugrać



Awatar użytkownika
marcinas1983
VW Baron
VW Baron
Posty: 3413
Rejestracja: pn lip 24, 2006 19:56
Lokalizacja: Poznań/Mrowino
Kontakt:

M-TDI Modernizacja pompy wtryskowej (z TD do TDI)

Post autor: marcinas1983 » wt gru 27, 2011 14:04

arwam, niżej się nie da... bo auto już nie zaciąga ropy... wybiłem zaworek prawie na zero, odpaliłem, przebierał to powoli go wbijałem i gdy zaciągnął ropę to lekko jeszcze w niego puknąłem i przestałem. Co ciekawe po nocy w garażu auto odpaliło bez problemu... nie przebierało nie telepało się i nie zadymiło mocno. Więc statyczny tak zostawię i dynamiczny też. Dzisiaj byłem zatankować i spalanie spadło... wyszło mi 6.95L na 100km przy czym 3/4 to trasa 1/4 to miasto, ale 3/4 całości to jazda na skopanym tymingu. Więc uważam, że to niezły wynik patrząc na poprzednie spalanie :helm: .


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=255554&p=3049586#p3049586

Obrazek

arwam

M-TDI Modernizacja pompy wtryskowej (z TD do TDI)

Post autor: arwam » wt gru 27, 2011 14:31

aj nie powiedziałem zmniejsz poprostu przy pompach z podmienionymi tłoko-rozdzielaczami trzeba poeksperymentować.

a potem dla danej konfiguracji można wtedy zdjąć nastawy ( napięcie sprężyny, ciśnienie w pompie, kąt statyczny i wtedy jest to miaro dajne)



Swid3r
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: ndz gru 25, 2011 23:35

M-TDI Modernizacja pompy wtryskowej (z TD do TDI)

Post autor: Swid3r » wt gru 27, 2011 21:27

Byłem na warsztacie, cyknełem fotki pompy od mastera i spisałem nr 0 460 404 096.
Tylko tam jest nie bezpośrednio przez pasek napędzana tylko frezem razem z takim całym zestawem, koło które jest na niej to z 1.6td.
Na 1 zdjęciu pompa z 1.6td po lewej master 2.5D po prawej

Obrazek
Obrazek
Obrazek



Awatar użytkownika
marcinas1983
VW Baron
VW Baron
Posty: 3413
Rejestracja: pn lip 24, 2006 19:56
Lokalizacja: Poznań/Mrowino
Kontakt:

M-TDI Modernizacja pompy wtryskowej (z TD do TDI)

Post autor: marcinas1983 » wt gru 27, 2011 21:35

Swid3r, sprawdź po oznaczeniach czy pompa ma obroty w tą samą stronę co VW... jeśli tak samo ma się kręcić to górę z LDA bym założył do mastera i później tą pompę na silnik. Po numerze pompy od mastera wychodzi, że to 10mm więc to już jakiś punkt wyjścia do mTDI. Kółko pasuje na ośkę bez problemu tzn. stożek się zgadza?? Ten master to silnik na wtrysku pośrednim czy bezpośrednim??


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=255554&p=3049586#p3049586

Obrazek

Swid3r
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: ndz gru 25, 2011 23:35

M-TDI Modernizacja pompy wtryskowej (z TD do TDI)

Post autor: Swid3r » wt gru 27, 2011 22:07

Silnik mastera ma obroty w prawą ale sprawdzę jeszcze. Jeśli mogę zapytać gdzie jest takowe oznaczenie konkretnie na pompie umieszczone? Stożek jest taki sam jak zdejmie się ten frez od mastera to koło od rozrządu pasuje i zostaje taka fajna nakrętka która kryje gwint na pompie :bajer: Silnik jest niestety na pośrednim, zwykły diesel jak 1Y tylko trochę pojemność większa:)

Jutro jak będę miał chwile to pomierzę w 1Z (póki nie rozebrany) ciśnienie wewnętrzne pompy na jałowym i przy obrotach żeby później mieć porównanie do tej z mastera.



Awatar użytkownika
marcinas1983
VW Baron
VW Baron
Posty: 3413
Rejestracja: pn lip 24, 2006 19:56
Lokalizacja: Poznań/Mrowino
Kontakt:

M-TDI Modernizacja pompy wtryskowej (z TD do TDI)

Post autor: marcinas1983 » wt gru 27, 2011 22:22

Swid3r, ma kadłubie pompy wtryskowej tam gdzie masz numery różne jest albo duża litera R albo L... ona odpowiada za informację w którą stronę pompa się kręci. Chociaż po deklu tymingu widać, że będzie kręcić się w prawą stronę tak jak ta z VW. A ciśnienia podane są na forum dla 1z

Obrazek


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=255554&p=3049586#p3049586

Obrazek

Swid3r
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: ndz gru 25, 2011 23:35

M-TDI Modernizacja pompy wtryskowej (z TD do TDI)

Post autor: Swid3r » wt gru 27, 2011 22:45

marcinas1983, dzięki bardzo za pomoc. Co do tego dekielka może na fotce tego nie wdać ale jest zdecydowanie wyższy niż w pompie od 1.6td :bajer:

Tak dla upewnienia się czy te ciśnienie mierzy się tak jak tu --> " onclick="window.open(this.href);return false; jakoś nie za tęga ale widać o co biega



Awatar użytkownika
marcinas1983
VW Baron
VW Baron
Posty: 3413
Rejestracja: pn lip 24, 2006 19:56
Lokalizacja: Poznań/Mrowino
Kontakt:

M-TDI Modernizacja pompy wtryskowej (z TD do TDI)

Post autor: marcinas1983 » wt gru 27, 2011 22:54

Swid3r, tak na śrubie powrotu z pompy wtryskowej. Widziałem na zdj. że dekiel tymingu jest wyższy niż ori od VW, ale ja na razie bym nie rozbierał tej pompy od mastera o ile jest w 100% dobra. Założyłbym tylko górę z LDA, pewnie i tak będziesz musiał w pompie od mastera pozbyć się blokady dźwigni dozownika jak to ma miejsce w wolnossących dieslach to taki bolec wystający w środku pompy po którejś ze stron. Pompę na auto odpalił i sprawdził jak to jeździ... a dopiero później budował hybrydę na którejś z tych pomp.

P.S.
Obroty podane na tym opisie to są obroty pompy wtryskowej czyli musisz je zrobić x2 i wtedy masz obroty silnika.

arwam, pewnie Tobie lepiej napisze co zrobić bo ja z mTDI nie miałem styczności.


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=255554&p=3049586#p3049586

Obrazek

Swid3r
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: ndz gru 25, 2011 23:35

M-TDI Modernizacja pompy wtryskowej (z TD do TDI)

Post autor: Swid3r » śr gru 28, 2011 00:36

Ok jeszcze raz wielkie dzięki za pomoc! :kufel: :pub:



arwam

M-TDI Modernizacja pompy wtryskowej (z TD do TDI)

Post autor: arwam » śr gru 28, 2011 00:50

katalog podaje że to pompa od Iveco z silnikiem SOFIM reszty symbolu nie chce mi się wklepywać :jezor:

max obroty silnika 4200 przy uwzględnieniu tolerancji ustawień i tego jak pompa była eksploatowana.


Swid3r, daj foto pompy ze zdjętym kołem pasowym ale wygląda na to że to jest niezły materiał na M-TDI.
jeśli jest na cienkim wałku to zakładasz koło pasowe od 1.6TD i śmigasz a jak na grubym trzo trzeba roztoczyć koło pasowe od 1.6 albo jak ja poszukać koła pasowego od pompy od SDI z o ile dobrze pamiętam to chyba z polo musiałbym w temacie o moim aucie pogrzebać

Swid3r pisze:Co do tego dekielka może na fotce tego nie wdać ale jest zdecydowanie wyższy niż w pompie od 1.6td
co do dekielka to proponowałbym nie ruszać niz w środku tylko wcześniej zanim pompę wrzucisz na silnik wykręcić zaworek wewnętrznego ciśnienia zwłaszcza jeśli pompa była przechowywana bez paliwa wewnątrz i wtedy trzeba sprawdzić czy zaworek wewnątrz się nie zapiekł, bo jak się zapiekł to po odpaleniu silnika rozsadzi nam korpus pompy wtryskowej.

myślę że to jest naprawdę niezły punkt zaczepienia jako baza do budowy M-TDI



Swid3r
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: ndz gru 25, 2011 23:35

M-TDI Modernizacja pompy wtryskowej (z TD do TDI)

Post autor: Swid3r » śr gru 28, 2011 01:02

A na złom miała lecieć z silnikiem bo dziura w tłoku się wypaliła albo zawór urwał nie pamiętam już :)

Jutro porobię fotki normalnym aparatem to będzie klasa widać wszystko. Koło od 1.6 td pasuję ale od biedy mogę zdjąć z mojego 1y tam jest regulacja na kole takie jak ty masz.

Paliwa co jakiś czas dolewałem w obie pompy ale zaworek sprawdzę i tak żeby draki nie było.



arwam

M-TDI Modernizacja pompy wtryskowej (z TD do TDI)

Post autor: arwam » śr gru 28, 2011 01:13

dzielone koło polecam jak masz utrudniony dostęp do mocowań pompy wtryskowej i koła pasowego. wbrew pozorom regulacja tym kołem jest bardziej upierdliwa niż całą pompą.



ODPOWIEDZ

Wróć do „TD”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości