Modyfikacja pompy - govenor mod

Forum o modyfikacjach wszystkich silników TD.Turbiny, pompy, wydechy i wszystko na te tematy

Moderatorzy: Michał_1977, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
andrew.zbyrko
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 589
Rejestracja: śr sie 08, 2007 22:18
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Post autor: andrew.zbyrko » pn maja 03, 2010 17:48

Probe041 pisze:denu napisał/a:
silnika nie przekręcimy nawet z butem w podłodze i można śmiało dać auto osobie niekumatej

No właśnie, czy aby na pewno?
swojego aaz-eta dokręciłem raz przez "nieuwage" na drugim biegu, moc wyraznie zmalała, twało to ok 1 -2 sek. gdyby troche dłużej przytrzymać gaz dnem może by się wkręcił? co do krótkiej sprężynki to z tego co pamiętam chyba zostawiłem, mały mankament; silnik ciężko utrzymać równo na średnich i wysokich obrotach bez obciążenia,
jak wolno schodzi z obr, to wydatek szątk. do zmniejszenia


topbrakes.pl
Hamulce na ulicę i do Sportu: klocki hamulcowe, tarcze hamulcowe, przewody w stalowym oplocie

Awatar użytkownika
t0mal
VW Baron
VW Baron
Posty: 3332
Rejestracja: sob cze 30, 2007 11:34
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: t0mal » pn maja 03, 2010 20:42

U mnie jest teraz gov-mod 3.5mm. Na postoju może i by się przekręcił - strach próbować, ale podczas jazdy jest to raczej nie możliwe - pompa przestaje wyprzedzać wtrysk i silnik w ogóle nie ma mocy na obrotach.



Awatar użytkownika
andrew.zbyrko
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 589
Rejestracja: śr sie 08, 2007 22:18
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Post autor: andrew.zbyrko » pn maja 03, 2010 21:32

t0mal pisze:pompa przestaje wyprzedzać wtrysk
o właśnie ile trzeba skrócić tłoczek od wyprzedzania wtrysku? tego modu mi jeszcze brakuje:grin: , sory za ot

[ Dodano: 03 Maj 2010 21:33 ]
a tak wogóle to nikt na forum za bardzo się nie chwalił przekręconym TD to tak niebezpieczne chyba nie jest?


topbrakes.pl
Hamulce na ulicę i do Sportu: klocki hamulcowe, tarcze hamulcowe, przewody w stalowym oplocie

Awatar użytkownika
Bartek_R
Pasza dla Świń
Pasza dla Świń
Posty: 395
Rejestracja: pn gru 14, 2009 23:32
Lokalizacja: Krzemienna Podkarpackie
Kontakt:

Post autor: Bartek_R » pn maja 03, 2010 22:49

andrew.zbyrko pisze:t0mal napisał/a:
pompa przestaje wyprzedzać wtrysk
o właśnie ile trzeba skrócić tłoczek od wyprzedzania wtrysku? tego modu mi jeszcze brakuje:grin: , sory za ot
też bym się podłączył do pytania chyba że jest jakiś inny sposób na ten mod bo gdzieś czytałem na forum że można też podmienić dekielek na taki z innej pompy bodajże z ducato 2.8 bo jest on głębszy więc w rezultacie tłoczek dalej się wysówa


Fortuna jeździ na jednym kole
a bieda na dwóch;
dlatego szybciej nas dogania
:rozpacz:
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
paja
Forum Master
Forum Master
Posty: 1256
Rejestracja: pn sty 08, 2007 13:00
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: paja » wt maja 04, 2010 03:35

VireWolf88, ja to wogole nie wiem co wy tu teraz kombinujecie


Obrazek

Awatar użytkownika
andrew.zbyrko
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 589
Rejestracja: śr sie 08, 2007 22:18
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Post autor: andrew.zbyrko » wt maja 04, 2010 08:05

paja, timing mod :bajer:


topbrakes.pl
Hamulce na ulicę i do Sportu: klocki hamulcowe, tarcze hamulcowe, przewody w stalowym oplocie

Awatar użytkownika
t0mal
VW Baron
VW Baron
Posty: 3332
Rejestracja: sob cze 30, 2007 11:34
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: t0mal » wt maja 04, 2010 09:10

VireWolf88 pisze:podmienić dekielek na taki z innej pompy bodajże z ducato 2.8 bo jest on głębszy więc w rezultacie tłoczek dalej się wysówa
Można ale wtedy będziesz musiał odpowiednio dołożyć podkładek pod sprężynę, najlepiej rozebrać pompę i stoczyć tłoczek.



Awatar użytkownika
Bartek_R
Pasza dla Świń
Pasza dla Świń
Posty: 395
Rejestracja: pn gru 14, 2009 23:32
Lokalizacja: Krzemienna Podkarpackie
Kontakt:

Post autor: Bartek_R » wt maja 04, 2010 17:03

t0mal pisze:
VireWolf88 pisze:podmienić dekielek na taki z innej pompy bodajże z ducato 2.8 bo jest on głębszy więc w rezultacie tłoczek dalej się wysówa
Można ale wtedy będziesz musiał odpowiednio dołożyć podkładek pod sprężynę, najlepiej rozebrać pompę i stoczyć tłoczek.
a idąc dalej to o jaką wartość trzeba go stoczyć? można to jakoś ustalić czy trzeba metodą prób i błędów


Fortuna jeździ na jednym kole
a bieda na dwóch;
dlatego szybciej nas dogania
:rozpacz:
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
t0mal
VW Baron
VW Baron
Posty: 3332
Rejestracja: sob cze 30, 2007 11:34
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: t0mal » wt maja 04, 2010 17:07

Musisz około 2mm, ale musisz zmierzyć. Chodzi o to żeby tłoczek w skrajnym położeniu jeszcze opierał się na dekielku.



Awatar użytkownika
Bartek_R
Pasza dla Świń
Pasza dla Świń
Posty: 395
Rejestracja: pn gru 14, 2009 23:32
Lokalizacja: Krzemienna Podkarpackie
Kontakt:

Post autor: Bartek_R » wt maja 04, 2010 19:41

t0mal pisze:Musisz około 2mm, ale musisz zmierzyć. Chodzi o to żeby tłoczek w skrajnym położeniu jeszcze opierał się na dekielku.
a rozumiem dzięki bardzo, może przez to uda mi się troszkę zniwelować kopcenie przy wysokich obrotach bo wiecej paliwa sie zdąży spalić


Fortuna jeździ na jednym kole
a bieda na dwóch;
dlatego szybciej nas dogania
:rozpacz:
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Bolekrsko
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 674
Rejestracja: ndz lut 04, 2007 11:18
Lokalizacja: Radomsko
Kontakt:

Post autor: Bolekrsko » wt maja 04, 2010 20:01

t0mal pisze:U mnie jest teraz gov-mod 3.5mm. Na postoju może i by się przekręcił - strach próbować, ale podczas jazdy jest to raczej nie możliwe - pompa przestaje wyprzedzać wtrysk i silnik w ogóle nie ma mocy na obrotach.
nie mow ;] ja ventem jechalem 200 (aaz) . tj pokazalo na liczniku. zaklamuje gdzies o 10 navi pokazywalo 190. obroty mial kolo 6 k :hmm: raz go tylko pocisnelem. ale da sie przekrecic na 1000 %:) a na postuje bez problemu wciska 5,5 nawet nie proboje bo moze sie to zle skonczyc


http://datingsidorsingel.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
andrew.zbyrko
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 589
Rejestracja: śr sie 08, 2007 22:18
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Post autor: andrew.zbyrko » wt maja 04, 2010 20:07

Bolekrsko pisze:nie mow ;] ja ventem jechalem 200 (aaz) . tj pokazalo na liczniku. zaklamuje gdzies o 10 navi pokazywalo 190. obroty mial kolo 6 k
coś krutką skrzynie masz, chd w aaz przy 5k jest 200kmh, koła 14" z gps, i tyle max miałem na blacie bez IC :bigok: szbko sie gotował :blush:

[ Dodano: 04 Maj 2010 20:09 ]
t0mal, a bardziej przycięty tłoczek gdyby się oparł na wew korpusie pompy? może narobić biedy itp, czy nie ma to znaczenia?


topbrakes.pl
Hamulce na ulicę i do Sportu: klocki hamulcowe, tarcze hamulcowe, przewody w stalowym oplocie

Awatar użytkownika
Bolekrsko
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 674
Rejestracja: ndz lut 04, 2007 11:18
Lokalizacja: Radomsko
Kontakt:

Post autor: Bolekrsko » wt maja 04, 2010 20:10

ja tez nie mam icka. na miasto beda lagi ;p no 5 bieg 120 (113 navi) mam lekko ponad 3 tys


http://datingsidorsingel.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
t0mal
VW Baron
VW Baron
Posty: 3332
Rejestracja: sob cze 30, 2007 11:34
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: t0mal » wt maja 04, 2010 20:10

Bolekrsko, Wiadomo - dla chcącego nic trudnego :P
Ale na pompie 9mm hmm :? długo trzeba by go piłować do tych 200

[ Dodano: 04 Maj 2010 20:16 ]
VireWolf88, nie wiem, czy zdajesz sobie sprawę, ale żeby zrobić timing jak należy trzeba rozbebeszyć pół pompy wtryskowej - inaczej nie wyciągniesz tłoczka, a bez tego zapomnij o piłowaniu go na pompie - jest zbyt dokładnie spasowany, a przez to wrażliwy na zanieczyszczenia.
Ostatnio zmieniony wt maja 04, 2010 20:16 przez t0mal, łącznie zmieniany 2 razy.



ODPOWIEDZ

Wróć do „TD”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości